Badanie USG Doppler

badania USG Doppler naczyń krwionośnych, badania ultrasonograficzne naczyń krwionośnych, USG Doppler naczyń obwodowych więcej »

Filtruj wyniki:
Wczytaj więcej wyników

Badanie Dopplerowskie - informacje

Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed

Współcześnie badanie USG Doppler należy do podstawowych badań diagnostycznych pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia. Polega na analizie fali ultradźwiękowej odbitej od poruszających się krwinek – dzięki temu umożliwia przeprowadzającemu badanie lekarzowi ocenę przepływu krwi w dużych żyłach i tętnicach, a także kierunek i prędkość przepływu krwi. Dokładność badania ultrasonograficznego z zastosowaniem efektu Dopplera pozwala na wykrycie nawet najmniejszych zmian żył i tętnic. Wykonuje się je w celu wykrycia zwężeń miażdżycowych w tętnicach szyjnych, przy badaniu żył kończyn dolnych i innych naczyń obwodowych (typu tętnice trzewne i nerkowe). Stosowane jest również przy wykrywaniu guzów nowotworowych oraz ocenie ukrwienia niektórych narządów. USG Doppler wykorzystuje się także w położnictwie w celu oceny przepływu krwi w tętnicy pępowinowej, przez co można wykryć zagrażające prawidłowemu rozwojowi ciąży powikłania.

Badanie nie wymaga przygotowania. Odbywa się w pozycji stojącej lub leżącej i polega na wykorzystaniu specjalnej głowicy i analizie obrazu widocznego na monitorze. Lekarz obserwuje na ekranie strukturę i anatomię żył oraz ocenia przepływ krwi. Przez wzgląd na swoją czułość i precyzję USG Doppler jest obecnie standardem diagnostycznym w gabinecie chirurga naczyniowego.

Kliniki oferujące badanie dopplerowskie

Współcześnie nawet w niewielkiej miejscowości z łatwością można znaleźć gabinet posiadający aparaturę do ultrasonografii. Pacjenci chcący poddać się leczeniu w Trójmieście powinni wziąć pod uwagę Poradnię Flebologiczną kierowaną przez lek. med. Joannę Borecką-Sobczak. Ośrodek mieści się w Gdańsku, a prowadząca go specjalistka flebologii jako jedna z nielicznych w regionie posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, uprawniający do przeprowadzania badań USG w zakresie diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych. Doktor Borecka-Sobczak posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu niewydolności żylnej oraz ogromne umiejętności w zakresie przeprowadzania skleroterapii piankowej.

Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego posiada również lek. med. Przemysław Smolik, specjalista chorób wewnętrznych przeprowadzający zabiegi w Instytucie Zdrowia „Centrum” w Sosnowcu. Wykonuje szeroką gamę badań diagnostycznych, wśród których można wymienić USG Doppler, echo serca, a także USG jamy brzusznej u dzieci i dorosłych.

Badania USG Doppler przeprowadza także dr n. med. Marcin Trochimczuk, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej z Kliniki w Klaudynie. Leczy choroby żył, poprzedzając terapię dokładną diagnostyką. Pacjenci jego ośrodka są poddawani zabiegom z zastosowaniem nowoczesnego lasera wewnątrznaczyniowego oraz flebektomii i crossektomii, czyli operacji podwiązania bocznic żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej.

Nowoczesna aparatura do ultrasonografii doplerowskiej

Godnym uwagi ośrodkiem jest Gabinet flebologiczny Panek Med w Białymstoku. Kierujący nim dr n. med. Bogusław Piotr Panek, chirurg naczyniowy, specjalizuje się w leczeniu niewydolności żylnej. Wykonuje badania USG Doppler oraz USG Doppler screening, zaś pacjenci zmagający się z żylakami mogą liczyć u niego na leczenie z zastosowaniem kilku nowoczesnych technik zabiegowych – w tym na miniflebektomię, leczenie z użyciem lasera endowaskularnego firmy Biolitec Ceralas E oraz skleroterapię pianą i płynem obliteracyjnym.

Kolejną placówką oferującą USG Doppler jest Prywatna Przychodnia Lekarska, mieszcząca w Warszawie. Funkcjonuje od 1990 roku, a działalność medyczną rozpoczęła jako gabinet USG i endoskopii. Obecnie oferta ośrodka jest o wiele szersza, a aparatura medyczna wymieniona na nowoczesną – przychodnia posiada USG Logiq P 6 z opcją kardiologiczną (aparat umożliwia badania echo również w przypadku wad serca). Kadra medyczna placówki przeprowadza echo serca z Dopplerem, a także wykonuje badania Doppler aorty brzusznej i tętnic szyjnych oraz żył i tętnic kończyn dolnych i górnych. Ośrodek współpracuje z kilkoma stołecznymi przychodniami, m.in. z kliniką Rekolmed, Medea i Med-Centrum.

Pacjenci, którzy chcieliby poddać się badaniu USG w Częstochowie, mogą skorzystać z oferty Gabinetu chirurgicznego dr Zbigniew Jabłonka. Prowadzi go doświadczony chirurg ogólny, dr n. med. Zbigniew Jabłonka, który na co dzień przeprowadza zabiegi również na oddziale chirurgii ogólnej Szpitala im. R. Weigla w Blachowni. W swoim gabinecie wykonuje badania przy pomocy nowoczesnego ultrasonografu Aloka 3500 SSD z kolorowym Dopplerem i Dopplerem mocy (Power-Dopplerem).

Jeszcze jedną placówką oferującą precyzyjną diagnostykę przy pomocy USG Doppler jest szczecińska Przychodnia Medyczna Pramed. Do licznego zespołu medycznego ośrodka należy m.in. dr nauk med. Alicja Depczyńska, dr nauk med. Wojciech Bieganowski oraz dr nauk med. Maria Tarnowska. Pacjenci kliniki mogą liczyć na pomoc grona specjalistów, w tym chirurgów i neurologów, a także kardiologów.

Szybkie badanie dopplerowskie w polskim gabinecie

Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera

W wielu polskich klinikach badanie USG Doppler jest już standardem. Pacjent uskarżający się na niewydolność żylną może liczyć na rzetelną diagnostykę z zastosowaniem nowoczesnej aparatury oraz dobranie idealnej dla siebie metody leczenia. Ceny badania dopplerowskiego oscylują w granicach 100-150 złotych. Przykładowo, Klinika w Klaudynie oferuje je za 150 złotych, zaś częstochowski Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka – za 120 złotych. Badanie USG Doppler jest szybkie i dokładne, chętnie poddają mu się zarówno polscy, jak i zagraniczni pacjenci, coraz częściej przyjeżdżający do Polski na leczenie. Renoma naszych lekarzy już dawno wyszła poza granice kraju, a nowoczesna aparatura, jaką się posługują, nie odbiega niczym od sprzętów w zachodnich klinikach. Odwiedzający nas Brytyjczycy, Niemcy i Szwedzi chętnie zostają dłużej, wypoczywając po zabiegach w którymś z atrakcyjnych turystycznie polskich miast.

Badania USG Doppler - ceny w różnych miastach

 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 110 zł do 450 zł
 • Kraków od 16 zł do 1000 zł
 • Wrocław od 140 zł do 300 zł
 • Łódź od 100 zł do 253 zł
 • Poznań od 100 zł do 253 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 300 zł
 • Białystok od 100 zł do 253 zł
 • Gdańsk od 130 zł do 253 zł
 • Lublin od 100 zł do 250 zł
 • Radom od 100 zł do 280 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł do 400 zł
Badania USG Doppler cena »