5,0 / 5  - 2 opinie
Kadra Gabinet urologiczny dr W. Moszczyński Gabinet zabiegowy Gabinet urologiczny dr W. Moszczyński Kadra Gabinet urologiczny dr W. Moszczyński Gabinet zabiegowy Gabinet urologiczny dr W. Moszczyński Aparatura, sprzęt zabiegowy Gabinet urologiczny dr W. Moszczyński Gabinet zabiegowy Gabinet urologiczny dr W. Moszczyński Gabinet zabiegowy Gabinet urologiczny dr W. Moszczyński Wygląd zewnętrzny Gabinet urologiczny dr W. Moszczyński Wygląd zewnętrzny Gabinet urologiczny dr W. Moszczyński Wygląd zewnętrzny Gabinet urologiczny dr W. Moszczyński Logo gabinet urologiczny dr Wiesław Moszczyński

Informacje ogólne o Gabinet urologiczny dr W. Moszczyński

Gabinet urologiczny kierowany przez lek. med. Wiesława Moszczyńskiego to ośrodek specjalizujący się w pomocy pacjentom cierpiącym na różnego rodzaju schorzenia urologiczne. Zajmujemy się przeprowadzaniem małych zabiegów urologicznych. Pomagamy mężczyznom z problemem stulejki oraz przerostem prostaty. Leczymy przedwczesny wytrysk i zaburzenia wzwodu. U mężczyzn z krótkim wędzidełkiem wykonujemy zabieg plastyki, także różne rodzaje obrzezania i operacje stulejki. Z kolei kobiety uzyskają u nas profesjonalną opiekę medyczną w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu (inkontynencji). Leczymy także choroby nerek i pęcherza moczowego, w tym zapalenia i kamicę dróg moczowych.

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowego oraz męskich narządów płciowych. Odwiedzający nas pacjenci mają zapewnioną profesjonalną i sympatyczną obsługę, a także leczenie z zastosowaniem nowoczesnej aparatury medycznej. Wśród naszego wyposażenia znajduje się m.in. ultrasonograf, przy pomocy którego przeprowadzamy USG narządów układu moczowego. Wykonujemy także badanie intensywności strumienia moczu u pacjentów z podejrzeniem choroby gruczołu krokowego – uroflowmetrię. W razie potrzeby skontaktowania się z lekarzem innej specjalizacji, pacjenci mogą skonsultować się z nim na miejscu, w przychodni, w której znajduje się nasz gabinet.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Gabinet urologiczny doktora Moszczyńskiego to miejsce, w którym leczenie różnego typu schorzeń urologicznych przeprowadzane jest przy pomocy nowoczesnych urządzeń medycznych. Wśród posiadanej przez nas aparatury znajduje się, między innymi:

  • Ultrasonograf – urządzenie wykorzystywane do badania USG (ultrasonograficznego), czyli nieinwazyjnej oceny narządów i tkanek z wykorzystaniem fali ultradźwiękowej. Posługujemy się nim podczas obrazowania narządów układu moczowego, badając ich stan oraz stopień zaawansowania danego schorzenia.
  • System do uroflowmetrii – system monitorujący wykorzystywany podczas badania pacjentów z podejrzeniem powiększenia prostaty. Celem badania jest uzyskanie pomiaru intensywności strumienia moczu na sekundę, czasu trwania mikcji i wykrycie zaburzenia oddawania moczu. Aparat przypomina kształtem standardowe urządzenie sanitarne (pisuar), co ułatwia pacjentowi poddanie się badaniu. Urządzenie jest podłączone do elektronicznego analizatora – przepływomierza, który oblicza objętość oddanego moczu i opracowuje wykres prezentujący jego przepływ w jednostce czasu.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Nasz gabinet jest miejscem, w którym pacjenci mogą liczyć na w pełni profesjonalną pomoc. Przykładamy wszelkich starań, by czuli się u nas komfortowo i swobodnie – zwłaszcza, że niejednokrotnie są skrępowani swoim schorzeniem. W trosce o ich dobre samopoczucie przygotowaliśmy kilka udogodnień.

  • Nowoczesny gabinet – zabiegi przeprowadzamy w nowoczesnym, dobrze wyposażonym gabinecie, w którym pacjenci już od progu mają świadomość, że znajdują się pod opieką doświadczonego i znakomicie wykwalifikowanego lekarza.
  • Kompleksowe leczenie – w sytuacji, gdy terapia wymaga konsultacji z lekarzem specjalizującym się w innej dziedzinie medycyny, nasi pacjenci nie muszą wędrować od placówki do placówki. W poradni, w której mieści się nasz gabinet, pracuje kadra medyczna złożona ze specjalistów m.in. chirurgii, seksuologii i endokrynologii.
  • Indywidualne podejście do pacjenta – umożliwiamy pacjentom dobranie najbardziej odpowiadającego im terminu. Po umówieniu telefonicznym możemy przeprowadzić zabieg nie tylko w tygodniu, ale również w sobotę.
  • Miła i sympatyczna obsługa – leczącym się u nas osobom zapewniamy kompleksową opiekę i zabiegi przeprowadzane w intymnej, przyjaznej atmosferze. Nasi pacjenci mogą liczyć na pomoc zarówno lekarzy, jak i pozostałego personelu ośrodka.
  • Klimatyczne wnętrza – naszym atutem jest nie tylko bogate wyposażenie placówki, ale i przytulne wnętrza, w których pacjenci mogą się w pełni rozluźnić i zrelaksować.

Osiągnięcia i certyfikaty dr Wiesław Moszczyński

Jednym z największych atutów naszego gabinetu jest postać doktora Moszczyńskiego – specjalisty chirurgii ogólnej i urologii, który może się poszczycić 30-letnim doświadczeniem w pracy zawodowej. Mimo ogromnego zasobu wiedzy medycznej lekarz nie zaprzestaje ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Sukcesywnie poszerza zakres wykonywanych usług, zdobywając kolejne dyplomy i certyfikaty uprawniające go do przeprowadzania procedur z wykorzystaniem innowacyjnych technik zabiegowych. Prócz tego regularnie bierze udział w kongresach, konferencjach i zjazdach naukowych, podczas których wymienia się doświadczeniami ze specjalistami z różnych krajów. Dzięki temu może na bieżąco śledzić zmieniające się trendy w urologii oraz powstawanie nowych metod leczenia cechujących się większą skutecznością i krótszym okresem rekonwalescencji. Jednym z licznych osiągnięć doktora Moszczyńskiego jest dołączenie do szeregów członków prestiżowych stowarzyszeń medycznych – należy do Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) oraz do European Association of Urology (EAU, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego).