Gastroskopie Poznań i okolice

badania gastroskopowe, endoskopowe badanie wnętrza przełyku

Bezpośrednio w Poznaniu nie dysponujemy placówką wykonującą gastroskopie, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Poznania. Gastroskopie można przeprowadzić m.in. w Medicus Bonus Środa Wielkopolska Środa Wielkopolska (31 km od Poznania) w cenie 250 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Gastroskopie Poznań - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Gastroskopia jest endoskopowym badaniem górnego odcinka przewodu pokarmowego, które wykonuje się w celu oceny śluzówki przełyku, żołądka i dwunastnicy. Badanie wykonuje się przy użyciu giętkiego endoskopu z torami wizyjnymi, który wprowadza się przez usta i przełyk do żołądka i dwunastnicy, a sporym udogodnieniem dla pacjentów jest przeprowadzenie procedury w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zaletą gastroskopii jest możliwość pobrania wycinka tkanki podczas oceny stanu śluzówki w celu dalszej diagnostyki histopatologicznej lub wykonania zabiegu (usunięcie polipu).

Gastroskopia w Poznaniu – gdzie jest wykonywane badanie?

Badanie endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego za pomocą gastroskopu w ramach Specjalistycznego Gabinetu Lekarskiego przeprowadza lek. med. Maciej Mazur, specjalista chorób wewnętrznych i specjalista gastroenterolog. Były Kierownik Pracowni Endoskopii WSZ, zawodowo koncentruje się na leczeniu chorób układu pokarmowego, szczególnie na endoskopii, a potwierdzeniem kwalifikacji jest m.in. dyplom umiejętność wykonywania panendoskopii. Poza gastroskopią, lekarz wykonuje także kolonoskopię, rektoskopię oraz rektosigmoidoskopię z możliwością analgosedacji z udziałem anestezjologa.

Gastroskopie oferuje także Pracownia Endoskopowa Szpitala Med Polonia. Oprócz badania i zabiegów endoskopowych górnego odcinka przewodu pokarmowego, oferta placówki obejmuje leczenie endoskopowe żylaków przełyku i przełyku Barreta, zwężeń nowotworowych przełyku oraz polipektomie i mukozektomie. W zakres świadczeń wchodzi również ERCP z usuwaniem złogów żółciowych oraz ich protezowaniem. Szeroki wachlarz badań diagnostycznych uzupełnia kolonoskopia. W trakcie badania wykonywane są testy HP, a procedury przeprowadzane są przy użyciu sprzętu marki Olympus.

Diagnostyka endoskopowa oraz zabiegi endoskopowe są częścią diagnostycznej oferty Gastro Endo Medic – placówki, która wyspecjalizowała się w zakresie gastroenterologii i hepatologii dzieci oraz dorosłych. Ofertę stanowią m.in. zaawansowane badania przewodu pokarmowego, takie jak gastroskopia, kolonoskopia,i rektoskopia, oraz diagnostyka USG w szerokim zakresie. Endoskopię zabiegową stanowią ponadto procedury pobierania wycinków do badania mikroskopowego, badanie na obecność Helicobacter pylori, usuwanie polipów, a także tamowanie krwawień i bezoperacyjne leczenie żylaków odbytu. W ofercie placówki znajdują się też porady dietetyka klinicznego.  

Cena gastroskopii w Poznaniu i w USA

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

W Poznaniu badanie gastroskopowe wraz z konsultacją wiąże się z wydatkiem rzędu 200 zł, natomiast w USA, jak podaje serwis CBSNews.com, ceny gastroskopii zaczynają się od 800 $ (3 040 zł).

Gastroskopie - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Warszawa od 180 zł do 424 zł
 • Częstochowa od 170 zł do 300 zł
 • Kraków od 220 zł do 424 zł
 • Toruń od 400 zł do 600 zł
 • Gdańsk od 210 zł do 655 zł
 • Lublin od 160 zł do 310 zł
 • Sosnowiec od 260 zł do 350 zł
 • Wrocław od 300 zł
 • Szczecin od 250 zł do 350 zł
 • Tychy od 250 zł
 • Bydgoszcz od 250 zł do 300 zł
 • Białystok od 200 zł
Gastroskopie cena »
Autor: