Implanty stomatologiczne Kalisz

Synonimy: leczenie implantologiczne

Filtruj wyniki

Implanty stomatologiczne Kalisz - informacje

Gabinet zabiegowy w NOVADENTAL Gabinet zabiegowy w NOVADENTAL

Próchnica, choroby, procesy starzenia - wszystko to może sprawić, że pojawią się braki w naszym uzębieniu. Jeśli wynoszą one tylko kilka zębów, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w nowoczesne implanty stomatologiczne. Są to sztuczne korzenie zębowe wykonane z tytanu. Stanowią idealną podstawę do odbudowy zęba, a jeśli wszczepione zostanie kilka implantów, wtedy są one formą podparcia dla mostów protetycznych czy protezy. Co ważne, już po kilku miesiącach (po okresie osteointegracji) zrastają się z naturalną kością i są w pełni neutralne dla organizmu pacjenta. 

Implanty stomatologiczne w Kaliszu - lista placówek

W Kaliszu zabiegi implantologiczne oferuje kilka placówek. W klinice NOVADENTAL (ulica Kwiatowa 1) przeprowadza je doktor nauk medycznych Tomasz Nowak, specjalista chirurgii stomatologicznej. Tytuł doktorski uzyskał w 2009 roku na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Oprócz niego w klinice pracuje także lekarz dentysta Aleksandra Nowak, posiadająca specjalizację z ortodoncji.

Kolejna placówka zajmująca się wszczepianiem implantów zębowych to Stomatologiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ARTDENT. Mieści się przy ulicy Piekarskiej 11-13. W swojej ofercie posiada zarówno implantologię, jak i stomatologię zachowawczą czy procedury profilaktyczne. Wykonamy tu również wybielanie zębów, protetykę oraz leczenie endodontyczne. Zabiegi te w ARTDENT wykonuje pięciu specjalistów z tytułem lekarza dentysty. Są to lek. dent. Artur Gatkowski, lek. dent. Małgorzata Gatkowska i  lek. dent. Anna Kowalewska. Częścią zespołu są także lek. dent. Radosław Jadach i lek. dent. Michał Mikulski.

Implanty stomatologiczne wszczepiane są również w znajdujących się dziesięć kilometrów od Kalisza Nowych Skalmierzycach. Tam na ulicy Józefa Hallera 3 mieści się przychodnia Stomatologia Karolewscy. Wszczepiane w niej implanty to system marki Straumann, implanty wykonane ze stopu tytanu i cyrkonu. W porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami wersje te są trwalsze o nawet 40 procent, a ich opatentowana mokra powierzchnia to znaczne zmniejszenie ryzyka odrzutu implantu. Inne zabiegi, z których skorzystamy w Stomatologii Karolewscy, to między innymi leczenie chorób dziąseł i przyzębia oraz stomatologia estetyczna.

Jak dużo trzeba wydać na implanty stomatologiczne w Kaliszu?

Gabinet zabiegowy w NOVADENTAL Gabinet zabiegowy w NOVADENTAL

Implantacja stomatologiczna wymaga zazwyczaj czterech wizyt pacjenta w gabinecie. W trakcie pierwszej pacjent przechodzi konsultację implantologiczną, na drugiej przeprowadza się zabieg wszczepienia, podczas trzeciej (od dwóch do sześciu miesięcy po wszczepieniu) stomatolog zakłada odbudowę protetyczną, zaś na czwartej odbywa się konsultacja pozabiegowa. 

Cena konsultacji wstępnej w Kaliszu to około 100 złotych. Wszczepienie implantu zębowego w systemie Straumann to wydatek rzędu 2 500 złotych za ząb, zaś za system SGS zapłacimy 1 800 złotych za ząb. Dla porównania, na konsultację w Warszawie przyjdzie nam wydać około 150 złotych, natomiast implanty marki Straumann wszczepiane w tym mieście wiążą się z wydaniem nawet od 3 400 złotych za jeden ząb.

Implanty stomatologiczne - ceny w Kaliszu na tle innych miast

 • Kalisz od 600 zł do 2 500 zł
 • Warszawa od 800 zł do 4 600 zł
 • Kraków od 1 850 zł do 3 500 zł
 • Wrocław od 600 zł do 7 500 zł
 • Gdańsk od 1 300 zł do 3 600 zł
 • Katowice od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 500 zł do 3 200 zł
 • Poznań od 2 300 zł do 3 600 zł
 • Łódź od 200 zł do 5 200 zł
 • Lublin od 1 500 zł do 3 400 zł
 • Rzeszów od 2 000 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska