Implanty stomatologiczne Warszawa

leczenie implantologiczne

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Implanty stomatologiczne Warszawa - informacje

Kadra w Dentalove Clinic Kadra w Dentalove Clinic

Kliniki stomatologiczne w Polsce przeobraziły się w niesamowity sposób. Posiadają jedną z najlepszych aparatur medycznych i wykwalifikowaną kadrę lekarską. Otwarte na pacjentów zagranicznych, przystosowały się nie tylko pod kątem wyposażenia, ale też obsługi. Jeśli przyjeżdżasz z zagranicy, możesz mieć pewność, że będziesz mógł się porozumieć u dentysty przynajmniej po angielsku i niemiecku. Szczególnie rozwija się implantologia. Warszawa to miejsce, gdzie spotkać można wielu specjalistów z tej dziedziny.

Jaka w stolicy Polski jest cena implantów? Warszawa poszczycić się może cenami bezkonkurencyjnymi w stosunku do innych europejskich stolic czy do dużych amerykańskich miast. Za pojedynczy implant zapłaci się przynajmniej połowę mniej niż za granicą. Wszczepienie implantu tak tanio wraz z całym pakietem usług dodatkowych i opieką medyczną na światowym poziomie jest niemal niemożliwe w innych krajach.

Implanty – nowoczesna stomatologia

Piękny uśmiech jest wizytówką zadbanego człowieka. Dziś białe, równe zęby to wręcz obowiązek – przy promowaniu regularnych wizyt u fryzjera, kosmetyczki i dbania o sylwetkę pożółkłe zęby po prostu rażą. Dlatego coraz więcej ludzi odwiedza dentystów, zwłaszcza, że nowoczesne gabinety oferują nie tylko bezbolesne borowanie, nakładanie licówek, które nie odróżniają się od reszty zębów, ale także wstawianie implantów.

Dzięki implantologii można uzupełnić braki w uzębieniu, ponieważ pełniący rolę „sztucznego korzenia" tytanowy implant służy jako umocowanie protez i koron. Zęby na implantach funkcjonują jak prawdziwe i równie naturalnie wyglądają. Bardzo ważną rolę w powodzeniu leczenia odgrywa higiena jamy ustnej – przy implantach pacjent ma obowiązek dbać o nią wyjątkowo starannie.

W zależności od tego ile zostaje założonych wszczepów, czas trwania zabiegu oscyluje  między połową godziny a dwoma godzinami i dzięki znieczuleniu miejscowemu jest całkowicie bezbolesny. W okresie gojenia implantów (od 3 do 6 miesięcy) pacjent używa protez tradycyjnych.

Implantologia w Warszawie

Szukając miejsca w stolicy Polski, w którym mógłbyś poddać się zabiegowi wszczepienia implantu, musisz przede wszystkim dowiedzieć się dokładnie, czy placówka, do której się wybierasz, to klinika stomatologii i implantologii. Warszawa ma kilka takich miejsc. Niemniej jednak wielu pełna nazwa, uzupełniona o nazwę implantologia myli się z nazwą krótszą.

W Warszawie jest wiele gabinetów oferujących wszczepianie implantów. Motto kliniki BlueDental brzmi: „implanty to nasza pasja". Przeprowadzający zabiegi lek. dent. Adam Okoń jest specjalistą w tej dziedzinie. W klinice stosowane są implanty firm Astra, Nobel-Biocare i Straumann, a także implanty polskiego producenta – Osteoplant. Placówka cieszy się coraz większym powodzeniem wśród pacjentów z zagranicy, stąd personel posługuje się kilkoma językami (m.in. angielskim, włoskim, rosyjskim, a nawet ukraińskim) a do grona jego pacjentów należa także Japończycy.

Z kolei klinika o podobnie brzmiącej nazwie, czyli Blue dent (Mokotów) zajmuje się nie tylko implantami zębowymi, ale również protetyką i ortodoncją.  Lekarze przeprowadzają zabiegi profesjonalnego wybielania zębów i usuwania złogów za pomocą aparatu Air Flow, nakładają licówki i korony ceramiczne. Przy wszczepianiu implantów w klinice stosuje się dwa systemy - Frialit i Alpha Bio, a okres gwarancji na implanty trwa 10 lat.

System implantologiczny Alpha Bio przez ostatnie lata był wybierany przez  wszystkie Akademie Medyczne w Polsce, przede wszystkim dlatego, że jest bardzo uniwersalny w zastosowaniu. Podczas zabiegów korzystają z niego także lekarze kolejnej kliniki - Denta Care (Ursynów, Bemowo i Mokotów), założonej przez Marzenę Ilnicką-Dąbrowską. Pracownicy placówki należą do Polskiego Towarzystwa Implantologicznego, a zabiegi wszczepiania implantów przeprowadza specjalista protetyk i implantoprotetyk Przemysław Wójcik oraz specjalista chirurgii i implantologii Jacek Woszczyk. Implanty wykonane w Denta Care posiadają dożywotnią gwarancję.

Dr n. med. Maria Preiskorn-Rynkiewicz (MariaDent), będąca od 2004 roku kierownikiem poradni periodontologii Mazowieckiego Centrum Stomatologii, dyplom implantologa uzyskała na Uniwersytecie im. Goethego we Frankfurcie nad Menem. W jej klinice zabiegi, prócz wszczepienia implantów, obejmują także sterowaną regenerację kości, podniesienie dna zatoki szczękowej i modelowanie dziąsła.

Pozostałe kliniki chętnie wybierane przez pacjentów zagranicznych to  Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne dr Krzysztofa Awiłło oraz mieszcząca się przy ul. Żytniej - Klinika Impladent, która stosuje implanty takich firm jak MIS, Friadent, ZIMMER oraz Ankylos.

W klinice Dentistica poza implantami, lekarze zajmuję sie także rekonstrukcją prawidłowego zgryzu, protezami i profilaktyką antynowotworową (ViziLite).

Warszawscy Implantolodzy przyjaźni pacjentom

Stomatolodzy w Warszawie to profesjonaliści i pasjonaci, dla których praca jest przyjemnością. Lek. dent. Krystyna Mancewicz (Artodonto) jako jedna z nielicznych utrzymuje świetny kontakt z pacjentem nie tylko w gabinecie, ale i w sieci – na portalu znanylekarz odpisuje na każdą opinię, natomiast na swojej stronie pisze, że własna klinika jest spełnieniem jej marzeń. Zajmuje się diagnostyką i odbudową protetyczną (implanty), w jej gabinecie można również laserowo wyleczyć próchnicę i choroby przyzębia. Stosowane w jej klinice implanty to Straumann, SLActive, Nobel Biocare oraz 3i.

BIOMET 3i to pionier w rozwoju implantologii sterowanej biologicznie, dlatego jest coraz częściej wykorzystywany w placówkach stomatologicznych. Stosuje go również Centrum Stomatologii EfektDent, w którym zabiegi wszczepiania implantów przeprowadza lek. dent. Filip Cezary Brzozowski.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej klinice, w której pacjenci czują się komfortowo. To klinika Wójcik Dental Clinic, prowadzona przez braci stomatologów, którzy kontynuują rodzinną tradycję. Adam, Tomasz i Maciej Wójcikowie wraz z pozostałym personelem tworzą zespół zajmujący się każdą dziedziną stomatologii. Leczenie implantologiczne w ich placówce przebiega w życzliwej atmosferze, podobnie jak w klinice Zdrowie i Uśmiech, w której pracuje chwalony przez pacjentów lek. dent. Ehtesham Kazerooni, absolwent Łódzkiej Akademii Medycznej.

Warszawa - szeroka oferta stomatologiczna dla turystow medycznych

Gabinet zabiegowy w BestWayDent Gabinet zabiegowy w BestWayDent

Stolica Polski jest nie tylko ośrodkiem turystycznym. To również centrum biznesu i  miasto z kadrą doświadczonych stomatologów, których gabinety odwiedzają także pacjenci z zagranicy. Mogą skorzystać z zabiegu wszczepienia implantów taniej niż we własnym kraju, jednocześnie wiedząc, że zabieg będzie profesjonalnie wykonany. Dlatego coraz częściej przyjeżdżają do Warszawy, zamiast leczyć się w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Przy okazji zabiegu zostają w stolicy nawet kilkanaście dni, zwiedzając Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik lub Cmentarz na Powązkach.

Implanty stomatologiczne - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 500 zł do 4600 zł
 • Kraków od 1900 zł do 4200 zł
 • Wrocław od 2350 zł do 8000 zł
 • Katowice od 1000 zł do 4500 zł
 • Łódź od 1800 zł do 5200 zł
 • Poznań od 2000 zł do 4800 zł
 • Bydgoszcz od 500 zł do 3200 zł
 • Gdańsk od 1500 zł do 5000 zł
 • Szczecin od 2000 zł do 3000 zł
 • Gliwice od 3000 zł do 4000 zł
 • Gdynia od 1750 zł do 3500 zł
 • Lublin od 1500 zł do 3400 zł
Implanty stomatologiczne cena »

Usługa implanty stomatologiczne w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu implanty stomatologiczne w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.