Implanty stomatologiczne Wrocław

leczenie implantologiczne

Implanty stomatologiczne Wrocław - informacje

Kadra w Prestige Dent Kadra w Prestige Dent

W dzisiejszych czasach nie ma znaczenia, jak duży jest stopień bezzębia pacjenta oraz stan samych zębów – w każdej chwili można z powrotem cieszyć się pięknym uśmiechem. Wystarczy tylko wybrać dobrego stomatologa i zainwestować w serię zabiegów wszczepiania implantów. Z ich pomocą pacjent może odzyskać pewność siebie i szczycić się białymi, równymi i godnymi podziwu zębami przez długie lata.

Implanty to swego rodzaju „zastępcze zęby", dzięki którym nawet przy wielu ubytkach można odbudować uzębienie – i to trwale oraz przy zachowaniu niezwykłej estetyki. Implant pełni rolę sztucznego korzenia, na którym opiera się most lub proteza nowego zęba. Po wszczepieniu następuje okres wgojenia (zespolenia z kością szczęki bądź żuchwy, trwającego ok. pół roku), po czym implantolog mocuje korony, tworząc nowy uśmiech pacjenta.

Standardowo większość zabiegów przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Znakomici implantolodzy we Wrocławiu

Jednym z miast, w których klienci mogą dowolnie przebierać w ofertach wykwalifikowanych placówek stomatologicznych wszczepiających implanty, jest Wrocław. Pracują tu profesjonaliści, doskonale wykształceni stomatolodzy mający wieloletnie doświadczenie i nowoczesny sprzęt.

Lek. dent. Rafał Pomianowski (Clinident, Oporów) jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu, a przez rok studiował stomatologię na Uniwersytecie w Padwie pod okiem jednego z najlepszych na świecie specjalistów chirurgii, prof. Mario Berengo. Klinikę założył w 1989 roku. W jego gabinecie protezy można oprzeć na alternatywnym do mocowania belkowego i kulowego Systemie Locator. Do tego pacjent może płatności za leczenie implantologiczne rozłożyć na raty, podobnie jak, na przykład, w klinice Vita-Dent.

Lek. stom. Iwona Gnach-Olejniczak (Unident Union Dental Spa) implantologią zajmuje się już od 14 lat, a  jako jeden z pierwszych w Polsce stomatologów otrzymała akredytację implantologiczną Europejskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej oraz Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej. Jest to najwyższe wyróżnienie implantologów i zarazem potwierdzenie kompetencji lekarza. Jej klinika również jako jedna z pierwszych w kraju zastosowała Piezosurgery – atraumatyczne zabiegi na kości z zastosowaniem ultradźwięków.

Natomiast lek. stom. Arman Babayan (Dental-Art) jest specjalistą jedynej kliniki stomatologicznej na Dolnym Śląsku posiadającej tomograf komputerowy do diagnostyki i planowania zabiegów wszczepienia implantów.

Wrocławskie kliniki implantologii

Lek. stom. Marek Kalmuk oraz lek. stom. Bożena Kalmuk (DCIS) przeprowadzają zabiegi przedimplantacyjne w przypadku niewystarczających warunków kostnych. Podczas wszczepiania implantów stosują wspomagane komputerowo metody planowania implantoprotetycznego (CAD-CAM), ultradźwiękowe narzędzia do chirurgii kostnej oraz nawigację implantologiczną. Ich klinika jest jednym z pięciu ośrodków szkoleniowych kształcenia podyplomowego w ramach „Curriculum Implantologii" organizowanego przez PSI.

Kolejną godną uwagi placówką jest Dentalcare Practice, klinika założona w 1984 roku przez stomatologów Piotra i Ewę Młyńczaków. W ich ośrodku pacjent może poddać się zabiegowi wszczepiania implantów natychmiastowych oraz dwuczasowych.

Placówka Pres-i-dent jest kliniką autoryzowaną ze znakiem jakości Biomet 3i. Lek. stom. Marek Jaśniewicz oraz dr n. med. Rafał Dobrakowski przeprowadzają zabiegi wszczepiania implantów w gabinecie stomatologicznym, stosując znieczulenie miejscowe.

Z kolei w klinice Evadent2 (dzielnica Fabryczna) pacjent odbuduje zarówno pojedynczy ząb, jak i kilka ubytków za pomocą protezy opartej na implantach. W przypadku pełnych protez osadza się je na filarach kulowych lub na belce Doldera.

Stomatologiczna turystyka medyczna

Kadra w Proclinic Kadra w Proclinic

Dzięki renomie wrocławskich implantologów miasto jest odwiedzane przez coraz większą liczbę turystów przyjeżdżających na zabiegi – również z zagranicy. Ceny są dużo niższe niż w Niemczech bądź Francji, a poziom leczenia równie profesjonalny co u najlepszych zachodnich stomatologów. Cudzoziemcy zostają we Wrocławiu na czas zabiegów i o wiele dłużej, aby przy okazji zwiedzić to piękne miasto, między innymi Ostrów Tumski, Ratusz z pięknym Rynkiem, a także Dzielnicę Czterech Świątyń.

Implanty stomatologiczne - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

 • Wrocław od 2 350 zł do 8 000 zł
 • Warszawa od 500 zł do 4 600 zł
 • Kraków od 1 850 zł do 3 990 zł
 • Katowice od 1 000 zł do 4 500 zł
 • Poznań od 2 300 zł do 4 800 zł
 • Łódź od 1 800 zł do 5 200 zł
 • Gliwice od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 500 zł do 3 200 zł
 • Gdańsk od 1 500 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 3 000 zł
 • Gdynia od 1 750 zł do 3 000 zł
 • Rzeszów od 2 000 zł do 5 000 zł
Implanty stomatologiczne cena »

Usługa implanty stomatologiczne we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu implanty stomatologiczne w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Autor: