Implanty stomatologiczne Zielona Góra

leczenie implantologiczne

Implanty stomatologiczne Zielona Góra - informacje

Gabinet zabiegowy w Kirilov Dental Clinic Gabinet zabiegowy w Kirilov Dental Clinic

Usunięty chirurgicznie lub utracony na skutek mechanicznego urazu ząb powinien zostać zastąpiony sztucznym zamiennikiem, by nie doprowadzić do przesunięcia się sąsiadujących zębów. W przeciwnym razie może dojść do poważnych zmian w zgryzie, zaniku kości oraz w konsekwencji do dysfunkcji narządu żucia. Implant stomatologiczny to wytrzymała śruba, wykonana z tytanu, wprowadzana w kość i mająca zastępować korzeń zdrowego zęba. To właśnie na nim osadza się część protetyczną, taką jak korona czy most protetyczny. Między implantem a konstrukcją protetyczną umieszcza się również specjalny łącznik. Zabieg wprowadzenia implantu stomatologicznego odbywa się na ogół w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym (można stosować znieczulenie komputerowe). Sama procedura trwa zazeyczaj nie dłużej niż dwadzieścia minut. 

Gdzie w Zielonej Górze można się udać na wszczepianie implantów zębowych?

Implanty stomatologiczne oferuje Wojewódzka Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna. Placówka zajmuje się głównie implantologią oraz stomatologią chirurgiczną. Wykorzystywane są tam różne systemy implantów, w tym Bredent, Logic, Alfa-Bio i Q-implant. Tamtejsi lekarze wykonują również odbudowę protetyczną na implantach – w tym zakresie oferują korony i mosty porcelanowe oraz korony teleskopowe. Ponadto, w ośrodku stosuje się implanty do protez całkowitych, wyposażonych w zatrzaski kulowe.

Osoby, wymagające leczenia implantologicznego, w swoim gabinecie przyjąć może także stomatolog lek. dent. Dagmara Kleczewska. W roku 2004 wzięła ona udział w szkoleniu „Implanty – to takie proste!” w Warszawie, trzy lata później natomiast uczestniczyła w kursie „Procedury odbudowy defektów kostnych, perfekcyjna pozycja implantu, protokół obciążania implantów” w Poznaniu. Zajmuje się implantologią i protetyką stomatologiczną: wykonuje mosty protetyczne na implantach, korony tymczasowe oraz stałe na implancie oraz korony porcelanowe na stopie bezniklowym.

Wykonanie implantów zębowych oferuje również Centrum Stomatologii Den-med. Placówka ta rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku i specjalizuje się w wielu dziedzinach stomatologii, w tym również w protetyce, implantologii oraz chirurgii twarzowo-szczękowej.Wszczepiane są tam implanty zarówno z przeznaczeniem pod koronę, jak i pod protezę zębową. Tamtejsi lekarze przeprowadzają również plastykę wyrostka zębodołowego oraz sterowaną regenerację tkanek. W razie potrzeby, mogą wykonać zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej, a także usunięcia implantu.

Porównanie cen zabiegu wszczepiania implantów zębowych w Polsce i Hiszpanii

Gabinet zabiegowy w Gabinety Stomatologiczne Medicadent Wolsztyn Gabinet zabiegowy w Gabinety Stomatologiczne Medicadent Wolsztyn
W zielonogórskich klinikach stomatologicznych za wstawienie implantu stomatologicznego zwykle płaci się około 2 000 zł. Na Teneryfie, w Clinica Dental El Cedro natomiast cena za ten sam zabieg wynosi przynajmniej 1 240 € (około 5 500 zł).

Implanty stomatologiczne - ceny w Zielonej Górze na tle innych miast

 • Zielona Góra od 1 500 zł
 • Warszawa od 500 zł do 4 600 zł
 • Kraków od 1 850 zł do 3 990 zł
 • Wrocław od 2 350 zł do 8 000 zł
 • Katowice od 1 000 zł do 4 500 zł
 • Poznań od 2 300 zł do 4 800 zł
 • Łódź od 1 800 zł do 5 200 zł
 • Gliwice od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 500 zł do 3 200 zł
 • Gdańsk od 1 500 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 3 000 zł
 • Gdynia od 1 750 zł do 3 500 zł
 • Rzeszów od 2 000 zł do 5 000 zł
Implanty stomatologiczne cena »

Usługa implanty stomatologiczne w Zielonej Górze jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu implanty stomatologiczne w pobliżu Zielonej Góry, w miejscowościach: Głogów.

Autor: