Konsultacja laryngologiczna

konsultacja specjalisty laryngologa, laryngolog wizyta prywatna, konsultacja otolaryngologiczna więcej »

Wczytaj więcej wyników

Konsultacja laryngologiczna - informacje

Schorzenia laryngologiczne występują zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Wiele osób zmaga się z zapaleniem zatok obocznych nosa, infekcjami gardła lub ucha środkowego. Laryngolog zajmuje się także diagnostyką i leczeniem zawrotów głowy oraz chrapania i bezdechów sennych. Pojawienie się któregokolwiek z powyższych objawów jest wskazaniem do przeprowadzenia konsultacji laryngologicznej z dokładnym wywiadem oraz badaniem przedmiotowym.

Gdzie w Polsce udać się na konsultację laryngologiczną?

We Wrocławiu po poradę z zakresu schorzeń laryngologicznych można udać się do prof. dr hab. n. med. Lucyny Pośpiech, która jest specjalistą otolaryngologii. Dr Pośpiech jest autorką i współautorką ponad 200 publikacji naukowych z zakresu laryngologii, takich jak "Kinezyterapia zawrotów głowy i zaburzeń równowagi w uszkodzeniu narządu przedsionkowego" oraz "Wpływ wibracji i hałasu na narząd równowagi w wybranej grupie pracowników transportu wodnego". Przez 10 lat pełniła funkcję Kierownika Katedry i Kliniki Otolaryngologii Akademii Medycznej we Wrocławiu. W centrum jej zawodowych zainteresowań znajduje się otologia i otoneurologia oraz diagnostyka i leczenie zawrotów głowy, zaburzeń równowagi oraz zaburzeń słuchu.

Brak możliwości wizyty w placówce nie oznacza, że pacjent nie będzie mógł skonsultować się z lekarzem. Obecnie coraz większa liczba specjalistów oferuje konsultacje laryngologiczne online. Często już telefoniczna rozmowa z pacjentem jest w stanie odpowiednio naświetlić lekarzowi problem, dzięki czemu może on zaproponować odpowiednie leczenie lub zlecić dalszą diagnostykę.

Konsultacja laryngologiczna znajduje się także w ofercie lek. med. Anny Łuczyńskiej- Sopel, która pacjentów przyjmuje w Kędzierzynie-Koźlu. Ta specjalistka otolaryngologii nieustannie poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach i sympozjach - ukończyła m.in. "Kurs Endoskopowej chirurgii Nosa i Zatok" (Warszawa 2010), szkolenie "Zaburzenia oddychania podczas snu" (Wrocław 2010) oraz kurs "Ultrasonografia praktyczna głowy i szyi" (Poznań 2015). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów - Chirurgów Głowy i Szyi. Konsultacje prowadzi w języku polskim, węgierskim oraz angielskim.

W Szczecinie konsultacje i leczenie schorzeń z zakresu laryngologii prowadzi laryngolog dr n. med. Krzysztof Jach. Jest on uczestnikiem licznych konferencji i szkoleń naukowych z zakresu leczenia licznych schorzeń laryngologicznych, organizowanych m.in. w Wiedniu, Zurychu oraz w Warszawie. W roku 1981 odbył szkolenie w Szpitalu Boucicaut w Paryżu. W latach 1971-1999 pełnił funkcję adiunkta w Klinice Otolaryngologii Pomorskiej Akademii Medycznej. Jest autorem artykułu "Właściwa diagnoza kluczowa dla leczenia infekcji gardła", opublikowanego w magazynie Medical Tribune w 2015r.

Usługa konsultacja laryngologiczna jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.