Konsultacja neurologiczna

konsultacja z lekarzem neurologiem

Wczytaj więcej wyników

Konsultacja neurologiczna - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Na konsultację do neurologa powinien udać się pacjent z zaburzeniami czucia, z zaburzeniami czynności ruchowych i zaburzeniami przytomności a także w przypadku zaburzeń pamięci, słuchu i widzenia. Lekarz neurolog może znaleźć także przyczynę i wyleczyć zawroty głowy, zaburzenia snu czy zaburzenia zwieraczy (problem z oddawaniem moczu lub stolca, mający przyczynę neurologiczną). Specjalista neurologii podczas wizyty konsultacyjnej diagnozuje i leczy schorzenia ośrodkowego układu nerwowego oraz nerwów obwodowych, mających swe przyczyny w chorobach metabolicznych, wadach genetycznych, zatruciach i infekcjach oraz zaburzeniach naczyniowych czy urazach.

Konsultacje neurologiczne w polskich placówkach medycznych

Na wizytę konsultacyjną z problemami neurologicznymi pacjent może udać się do dr n. med. Marii Hlebowicz, specjalisty neurologii (I stopnia od 1999 roku) oraz chorób zakaźnych (od 2010 roku), która przyjmuje na terenie Gdańska. Należy ona do Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, a głównym nurtem jej zainteresowań są choroby zakaźne układu nerwowego. Na konsultacjach medycznych pomaga pacjentom z chorobą Alzheimera, z otępieniem czołowo-skroniowym, ze stwardnieniem rozsianym a także z chorobą Parkinsona, padaczką czy udarem mózgu. 

Konsultacja neurologiczna oferowana jest także przez lek. med. Urszulę Wyrwicz-Petkow, specjalistę neurologii (I stopnia od 1994 i II stopnia od 1998 roku), która przyjmuje w swoim gabinecie neurologicznym w Krakowie. W czasie konsultacji z zakresu neurologii posługuje się wiedzą, zdobytą podczas wieloletniej pracy w Klinice Neurologii Collegium Medicum Uniwersytetu Medycznego w Krakowie (lata 1990-2007). Pomaga głównie pacjentom z chorobami naczyniowymi mózgu, z chorobami otępiennymi i przy zespołach bólowych narządu ruchu a także w chorobie Alzheimera. Leczy również pląsawicę, kłopoty z równowagą, stwardnienie guzowate czy fakomatozę.

Kolejnym specjalistą, do którego może udać się pacjent, cierpiący na choroby neurologiczne, jest lek. med. Jerzy Bajko, neurolog (specjalizacja I stopnia od 1983 roku) oraz neurochirurg (specjalizacja I stopnia w 1989 roku), który przyjmuje w gabinecie w Szczecinie. Doświadczenie zdobywał w Polsce i za granicą, np. na Oddziale Neurologicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku i w Centrum Badań Zaburzeń Funkcjonalnych Systemu Nerwowego w Grenoble (Francja). Jest współautorem wielu publikacji medycznych z zakresu neurologii, np. „Ciśnienie wewnątrzczaszkowe w przypadku nieurazowych krwiaków śródmózgowych – obserwacje własne i analiza piśmiennictwa” - artykuł wydany w periodyku "Neurologia i Neurochirurgia Polska".

Ile kosztuje konsultacja z neurologiem przyjmującym w Polsce, a ile w Wielkiej Brytanii?

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

120 zł trzeba zapłacić za wizytę u polskiego specjalisty neurologii, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 48 funtów (240 zł) w Berkshire Physiotherapy Centre, mieszczącym się w Earley.

Konsultacja neurologiczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 110 zł do 250 zł
 • Kraków od 100 zł do 250 zł
 • Poznań od 100 zł do 190 zł
 • Łódź od 120 zł do 150 zł
 • Radom od 150 zł
 • Lublin od 70 zł do 100 zł
 • Białystok od 120 zł do 150 zł
 • Częstochowa od 120 zł
 • Sosnowiec od 140 zł
 • Gliwice od 130 zł
 • Gdańsk od 200 zł
Konsultacja neurologiczna cena »

Usługa konsultacja neurologiczna jest najczęściej wykonywana przez neurologa.