Konsultacja okulistyczna Bydgoszcz i okolice

konsultacja z lekarzem okulistą

Bezpośrednio w Bydgoszczy nie dysponujemy placówką wykonującą konsultacja okulistyczna, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Bydgoszczy. Konsultacja okulistyczna można przeprowadzić m.in. w Lecznice Citomed w Toruniu (41 km od Bydgoszczy) w cenie 150 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Konsultacja okulistyczna Bydgoszcz - informacje

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed

Diagnostyka i leczenie wad wzroku oraz schorzeń oczu w obrębie nerwu wzrokowego (jaskra) lub soczewki (zaćma) to podstawowe świadczenia, związane z konsultacją okulistyczną, jakie lekarz w zależności od wskazań może uzupełnić o dodatkowe badania. Wizyta może obejmować również diagnostykę i leczenie objawów okulistycznych w chorobach wewnętrznych (cukrzyca, choroby tarczycy lub nadciśnienie tętnicze). W wielu przypadkach specjalista chorób oczu przeprowadza również kwalifikacje do leczenia laserowego oraz zabieg.

Konsultacja u okulisty w Bydgoszczy

Wady wzroku pacjenci mogą skonsultować w Poradni okulistycznej NZOZ Elmed, gdzie zostaną poddani standardowej procedurze diagnostycznej (komputerowe badanie wzroku, badanie ostrości wzroku) lub, w zależności od wskazań, zakwalifikowani do dalszej diagnostyki (badanie dna oka, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz badanie w kierunku nużeńca (DEMODEX)). Placówka oferuje zarówno konsultacje prywatne, jak i w ramach NFZ, a na wyposażeniu znajduje się nowoczesny sprzęt medyczny, w tym wysokiej klasy perymetr.

Konsultacja okulistyczna w ramach usług ambulatoryjnych to także oferta NZOZ ViSCO, gdzie oprócz badań diagnostycznych (m. in. w kierunku jaskry), przeprowadzane są także zabiegi laserowe z użyciem lasera YAG (kapsulotomia, irydotomia) lub lasera diodowego 810 nm (cyklofotokoagulacja). Centrum okulistyczne oferuje ponadto jednodniowe zabiegi chirurgiczne, m.in. leczenia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji ze wszczepem soczewki zwijalnej, iniekcje doszklistkowe czy operację skrzydlika. Placówka swoją działalność prowadzi od 2003 r. a jej zaplecze stanowią 2 gabinety specjalistyczne, gabinet diagnostyczno-zabiegowy oraz blok operacyjny.

Operacje usunięcia zaćmy laserem femtosekundowym konsultuje, kwalifikuje do zabiegu oraz go wykonuje – dr hab. med. Bartłomiej Kałużny, specjalista z okulistyki, który oprócz chirurgii zaćmy specjalizuje się w chirurgii refrakcyjnej, w chorobach rogówki i powierzchni oka, a ponadto w  kontaktologii oraz OCT (optyczna tomografia koherentna). Okulista rocznie wykonuje pond 500 operacji okulistycznych, a wśród osiągnięć lekarza jest m.in. wykonany w 2008 r. pierwszy po 40 latach w województwie kujawsko-pomorskim przeszczep rogówki.  

Cena konsultacji okulistycznej w Bydgoszczy i w Galway (Irlandia)

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed

Western Laser Clinic oferuje wizytę kwalifikacyjną u konsultanta okulistycznego, chirurga dr Geraldine Comer w cenie 150 € (660 zł). W Bydgoszczy standardowa cena wynosi 100 zł. W przypadku kwalifikacji do zabiegu lub konsultacji profesorskich, cena takiej usługi rośnie od 180 zł do 250 zł.   

Konsultacja okulistyczna - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Józefosław od 150 zł
 • Warszawa od 80 zł do 300 zł
 • Kraków od 150 zł
 • Łódź od 80 zł do 222 zł
 • Wrocław od 150 zł do 222 zł
 • Gdańsk od 200 zł do 222 zł
 • Gdynia od 150 zł
 • Białystok od 150 zł do 222 zł
 • Katowice od 120 zł do 222 zł
 • Poznań od 150 zł do 222 zł
 • Lublin od 70 zł do 100 zł
 • Rzeszów od 150 zł do 222 zł
Konsultacja okulistyczna cena »

Usługa konsultacja okulistyczna w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez okulisty.