Konsultacja onkologiczna

konsultacja u lekarza onkologa

Wczytaj więcej wyników

Konsultacja onkologiczna - informacje

Gabinet zabiegowy w Nowe Orłowo Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Nowe Orłowo Centrum Medyczne

Konsultacja onkologiczna jest niezbędna w celu przeprowadzenia odpowiedniego wywiadu medycznego, dokładnego zbadania pacjenta, skierowania na badania specjalistyczne - te wszystkie procedury służą do jak najlepszego poznania stadium rozwoju choroby, aby można było rozpocząć skuteczne leczenie: wybrać jego zakres i stopień inwazyjności.

Potrzebna konsultacja onkologiczna

Na specjalistycznej konsultacji onkologicznej z lekarzem można się spotkać w Poradni Onkologicznej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli mieszczącym się w Lublinie. Tutaj pacjent uzyska specjalistyczną poradę z zakresu wykrywania i rozpoznania chorób nowotworowych oraz przeprowadzona zostanie odpowiednia diagnostyka w celu określenia stopnia zaawansowania schorzenia. Do kadry medycznej należy tutaj dr n. med. Grażyna Stopyra, specjalista radioterapii i radioterapii onkologicznej, która tytuł specjalisty I stopnia z tej pierwszej dziedziny uzyskała w roku 1984, natomiast specjalistą II stopnia z radioterapii onkologicznej została po zdaniu egzaminu w 1987 roku.

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Warszawie posiada Poradnię Onkologiczną, w której można spotkać się ze specjalistą na wizycie w celu skonsultowania swojego przypadku schorzenia onkologicznego. Pacjent będzie tutaj otoczony kompleksową opieką z zakresu: zaplanowania niezbędnych badań, zabiegów diagnostycznych (np. biopsji), kwalifikacji do operacji i leczenia onkologicznego (np. chemioterapii) a także prowadzenia leczenia w trybie ambulatoryjnym. Pacjentów przyjmuje m.in. dr n. med. Maria Górnaś, specjalista radioterapii (I stopnia od 1983 roku), radioterapii onkologicznej (II stopnia od 1986 roku), chemioterapii nowotworów (II stopnia od 2000 roku) a także radiodiagnostyki (I stopnia od 2000 roku) oraz onkologii klinicznej (od 2003 roku).

Poradnia Onkologiczna należy również do struktur Białostockiego Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie, które znajduje się w Białymstoku. Tutaj pacjent może przyjść na poradę i badania specjalistyczne z zakresu onkologii, udzielane tu w ramach konsultacji onkologicznej. Stąd pacjent zostanie skierowany - zgodnie z rodzajem swojego schorzenia onkologicznego - do odpowiedniej poradni z takich, jak: chemioterapii nowotworów, radioterapii, ginekologii onkologicznej czy rehabilitacji. Jednym z lekarzy jest dr n. med. Zbigniew Sawicki, specjalista chemioterapii nowotworów (II stopnia od 2001 roku) oraz onkologii klinicznej od 2003 roku, który swoje doświadczenie zdobywał w Pododdziale Onkologii Klinicznej 108. Szpitala Wojskowego z Przychodnią.

Szpital Specjalistyczny im. Dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu oferuje konsultacje onkologiczne w Poradni Chirurgii Onkologicznej. Tutaj pacjent zostanie poddany podstawowej diagnostyce i leczeniu w zakresie schorzeń chirurgii onkologicznej, biopsji, badaniom radiologicznym  a także badaniom histopatologicznym pobranych wycinków. Pacjentów na konsultacje przyjmuje tutaj m.in. dr n. med. Zenon Lewicki, specjalista chirurgii ogólnej (II stopnia od 1988 roku) oraz chirurgii onkologicznej (II stopnia od 1996 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 2009.

W Poznaniu znajduje się Wielkopolskie Centrum Onkologii, w którym działają poradnie przyszpitalne, z których można wymienić Poradnię Chirurgii Onkologicznej, Poradnię Genetyki Onkologicznej, Poradnię Radioterapii Onkologicznej i Chemioterapii. Udzielają one niezbędnej pomocy w leczeniu schorzeń nowotworowych poprzez nie tylko konsultacje onkologiczne ale także poprzez diagnostykę onkologiczną i odpowiednie badania. Wśród lekarzy można wymienić dr. Pawła Derbicha, specjalista chirurgii ogólnej (od 2008 roku) oraz chirurgii onkologicznej (od 2012 roku), który swoje doświadczenie zdobywał m.in. pracując w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu.

W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym Latawiec w Świdnicy działa Poradnia Onkologiczna, w której można się umówić na konsultacje onkologiczne z lekarzem specjalistą w tej dziedzinie, w czasie której pacjent może zostać zakwalifikowany do leczenia onkologicznego, poddany badaniu kontrolnemu lub leczeniu chemioterapią. Pacjentom udziela tutaj pomocy m.in. dr Ewa Kilar, specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia od 1987 roku), chemioterapii nowotworów (II stopnia do 1990 roku) oraz onkologii klinicznej od 2003 roku.

Ile kosztuje konsultacja onkologiczna w polskich a ile w zagranicznych klinikach?

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Za konsultację ze specjalistą onkologii w Polsce pacjent zapłaci kwotę od 100 zł, natomiast w Manchesterze w Russell House Spire Manchester Hospital wyda na taką wizytę 850zł.

Konsultacja onkologiczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 160 zł do 300 zł
 • Kraków od 150 zł do 300 zł
 • Łódź od 100 zł do 300 zł
 • Wrocław od 150 zł do 300 zł
 • Gdynia od 150 zł
 • Gliwice od 120 zł do 200 zł
 • Poznań od 130 zł do 150 zł
 • Białystok od 120 zł do 150 zł
 • Lubin od 185 zł
 • Toruń od 150 zł
 • Szczecin od 150 zł do 500 zł
 • Gdańsk od 200 zł do 300 zł
Konsultacja onkologiczna cena »

Usługa konsultacja onkologiczna jest najczęściej wykonywana przez chirurga onkologa i onkologa klinicznego.