Konsultacja proktologiczna Gdańsk

konsultacja z lekarzem proktologiem

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Konsultacja proktologiczna Gdańsk - informacje

Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak

Proktologia to jedna z dziedzin chirurgii, która skupia się na diagnozowaniu oraz leczeniu schorzeń jelita grubego i odbytnicy. Przede wszystkim zaliczają się do nich różnego rodzaju przewlekłe zapalenia i zmiany nowotworowe. Proktolog może dokonać wycięcia polipa jelita grubego czy też podjąć się leczenia hemoroidów. Konsultacja u specjalisty proktologa rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu lekarskiego. Warto, by chory zabrał ze sobą wyniki wszystkich dotychczasowych badań diagnostycznych, by proktolog miał pełny obraz sytuacji. Później mogą nastąpić podstawowe badania proktologiczne. Jeśli planuje się przeprowadzenie rektoskopii, pacjent powinien przygotować się do niej wcześniej, zgodnie z zaleceniami lekarskimi. W razie potrzeby proktolog może też skierować daną osobę na dalsze badania diagnostyczne.

Konsultacja proktologiczna w Gdańsku – gdzie się na nią udać?

Konsultacja proktologiczna znajduje się w ofercie usług, świadczonych przez dr n. med. Wojciecha Czarzastego, który posiada specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej, uzyskaną w 1997 roku. Przynależy do Polskiego Klubu Koloproktologii. W 2010 roku ukończył kurs Diagnostyki USG Chorób Odbytu i Odbytnicy, natomiast cztery lata później uzyskał certyfikat, pozwalający mu na leczenie biologiczne nieswoistych zapaleń jelit. Wykonuje zabieg Longo  (wycięcie błony śluzowej odbytnicy) w przypadku hemoroidów oraz alternatywnie leczy hemoroidy za pomocą endoskopowej skleroterapii. Ponadto, przeprowadza terapię szczeliny odbytu przy pomocy indywidualnie dobranych środków farmakologicznych lub botoxu oraz dokonuje korekty operacyjnej wypadającego odbytu.

W przypadku dolegliwości jelita grubego bądź odbytnicy konsultacje przeprowadzić może także proktolog lek. med. Jacek Pikulicki. Specjalizację z chirurgii ogólnej otrzymał on w 2006 roku. W ramach diagnostyki proktologicznej wykonuje anoskopię oraz, w razie potrzeby, rektoskopię. Przeprowadza zabiegi usunięcia polipów z jelita grubego, zajmuje się też leczeniem hemoroidów oraz terapią ropni, szczeliny i przetoki odbytu.

Osobom, mającym problemy z odbytem lub jelitami, pomocy udzielić może w Gdańsku również lek. med. Adam Pejganowicz, specjalista z zakresu chirurgii ogólnej od 2012 roky. W zakres jego zainteresowań zawodowych wchodzą schorzenia proktologiczne - odbył m.in. szkolenie w technice skleroterapii hemoroidów. Zajmuje się leczeniem krwawienia z odbytu, ropni okołoodbytowych oraz świądu odbytu. W swoim gabinecie przeprowadza konsultację proktologiczną wraz ze szczegółową diagnostyką (anoskopia, rektoskopia).

Ceny konsultacji proktologicznej w Gdańsku i na Węgrzech

Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak

W Budapeszcie, w placówce Swiss Prémium Health Centre, za pierwszą konsultację proktologiczną pacjent musi zapłacić 18 000 forintów (około 250 zł). Tymczasem w gdańskich ośrodkach medycznych ceny za poradę u lekarza proktologa rozpoczynają się od 100 zł.

Konsultacja proktologiczna - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Gdańsk od 150 zł do 240 zł
 • Warszawa od 140 zł do 250 zł
 • Kraków od 120 zł do 250 zł
 • Wrocław od 150 zł do 300 zł
 • Łódź od 120 zł do 300 zł
 • Poznań od 150 zł do 240 zł
 • Częstochowa od 130 zł do 200 zł
 • Lublin od 100 zł do 150 zł
 • Toruń od 180 zł do 300 zł
 • Szczecin od 170 zł do 200 zł
 • Katowice od 200 zł do 240 zł
 • Białystok od 180 zł do 240 zł
Konsultacja proktologiczna cena »

Pacjenci szukali zabiegu konsultacja proktologiczna w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot oraz Starogard Gdański.