Wczytaj więcej wyników

Konsultacja psychiatryczna - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne FCM Zdrowie Powązkowska Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne FCM Zdrowie Powązkowska

Osoby które potrzebują pomocy w zakresie zaburzeń i chorób psychicznych bądź znalazły się w ciężkiej sytuacji psychicznej potrzebują wsparcia, powinny wybrać się na konsultacje do lekarza psychiatry. Podczas wizyty specjalista przeprowadzi dokładny wywiad i badanie lekarskie, postawi diagnozę oraz jeśli trzeba zapisze odpowiednie leki i skieruje na psychoterapię. Konsultacja psychiatryczna jest niezbędna gdy istnieje prawdopodobieństwo m. in. schizofrenii, fobii bądź zaburzeń osobowości. Pierwsza wizyta przeważnie trwa ok. 60 minut, kolejne są zazwyczaj krótsze.

Konsultacje psychiatryczne w Polskich gabinetach

W Kielcach przy ul. Żelaznej konsultacje psychiatryczne przeprowadza specjalistka w tej dziedzinie, lek. med. Karolina Białek, która po studiach medycznych ukończyła czteroletni, podyplomowy kurs psychoterapii atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Kielcach. Specjalistka leczy m.in. depresję, psychozy i zaburzenia lękowe.

Konsultację psychiatryczną oferuje przyjmująca w Warszawie lek. med. Adriana Kalicka-Owerska, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, która odbyła zakończony certyfikatem kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz czteroletni kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Praktykowała m.in. w Klinice Psychiatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na Oddziale Chorób Afektywnych oraz w Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Specjalistka pomoże swoim pacjentom uporać się z fobiami, a także zaburzeniami snu.

W samym centrum Zielonej Góry, konsultacji w zakresie psychiatrii udziela lek. med. Maria Dobek-Stoszek, która specjalizację z psychiatrii odbywała w Specjalistycznym Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu. Praktykowała także w szpitalach w Poznaniu i Wrocławiu, a w 2008 roku ukończyła kurs terapii systemowej.  Pani doktor pracuje zarówno z pacjentami dorosłymi jak i dziećmi. Pomaga osobom cierpiącym na zaburzenia somatyzacyjne, zespoły otępienne oraz uzależnienia.

Ceny konsultacji psychiatrycznej w Polsce i innych krajach

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed

Standardowy koszt konsultacji w Polsce wynosi od 100 do 150 zł. W innych krajach Europy i Świata za taką usługę trzeba zapłacić znacznie więcej. W Institute of Mental Health w Bangkoku za konsultacje z zakresu psychiatrii trzeba zapłacić 130 dolarów (ok. 520 zł), a w brytyjskim Private Psychiatry LLP aż 350 funtów (ok. 2 110 zł).

Konsultacja psychiatryczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 120 zł do 180 zł
 • Łódź od 120 zł do 130 zł
 • Kraków od 150 zł
 • Wrocław od 150 zł
 • Poznań od 150 zł do 200 zł
 • Bydgoszcz od 120 zł do 200 zł
 • Lublin od 80 zł
 • Częstochowa od 100 zł
 • Lubin od 145 zł
 • Toruń od 120 zł
 • Gdańsk od 150 zł
Konsultacja psychiatryczna cena »

Usługa konsultacja psychiatryczna jest najczęściej wykonywana przez psychiatry.