Wczytaj więcej wyników

Konsultacja stomatologiczna - informacje

Gabinet zabiegowy w Eurodent Stomatologia Gabinet zabiegowy w Eurodent Stomatologia

Leczenie stomatologiczne jest kwestią indywidualną, a każdy pacjent to odmienny przypadek objęty innym zakresem leczenia, jakie zwykle wycenia się podczas wizyty konsultacyjnej. W zakresie oferty większości gabinetów wykonywany jest również plan leczenia wraz z kosztorysem każdego etapu, jeśli np. obejmuje protetykę czy implantologię. Z reguły w takich przypadkach cena konsultacji zostaje odliczona od ostatecznej kwoty założonej w kosztorysie.

Plan leczenia stomatologicznego

Kompleksowa konsultacja stanu uzębienia w łódzkiej Klinice Stomatologicznej ATJ obejmuje badanie stomatologiczne, diagnostykę RTG oraz ewentualny plan leczenia z zaleceniami lekarskimi. Wstępne badanie dotyczy oceny stanu koron zębowych, jak również szyjek i korzeni zębów, które mogą zostać poddane zwiadowczej trepanacji komory zęba w celu stwierdzenia potrzeby leczenia kanałowego. Badanie wsparte jest diagnostyką radiologiczną. Jak podkreślają stomatolodzy Kliniki, każda profesjonalna placówka oferuje bezpłatne konsultacje wraz z badaniem

W Przychodni Lekarsko-Stomatologicznej Amodent w Warszawie, w ramach konsultacji przeprowadzany jest bezpłatny przegląd stomatologiczny wraz z planem leczenia (odpłatny), w ramach którego pacjent otrzymuje Kartę Diagnostyki Stomatologicznej (KDS) o stanie jamy ustnej. Cennikiem objęta jest również  konsultacja implantoprotetyczna z planem leczenia i KDS oraz konsultacja ortodontyczna bez modeli i zdjęć RTG. Odrębnie realizowana jest również konsultacja stomatologiczna ze zdjęciem pantomograficznym  lub z RTG celowanym. Kierownikiem ds. Medycznych w Przychodni jest lek. dent. MBA Przemysław Kurpiel.

Porady stomatologicznej w ramach konsultacji możemy zasięgnąć także w Myślenicach, gdzie bezpłatny przegląd stomatologiczny podczas krótkiej wizyty przeprowadzają lekarze Gabientu Gama-Dent. Ocena stanu uzębienia oraz plan leczenia pozwalają na weryfikację możliwości terapii wraz z kosztami. Nowoczesne metody diagnostyki tj. radiowizjografia cyfrowa pozwala na wstępną analizę stanu jamy ustnej dzięki zdjęciom RTG. Pacjenci z brakami w uzębieniu, chcący je uzupełnić mogą skorzystać z konsultacji protetycznej, w czasie której lekarz stomatolog zaproponuje odpowiednie uzupełnienie.

W nowocześnie wyposażonym gabinecie Sanodent Barbara Drewniany w Katowicach, kompleksowa konsultacja wraz z diagnostyką zapewnia podjęcie właściwego leczenia oraz pozwala na poznanie oczekiwań pacjenta. Oferta obejmuje konsultacje stomatologiczną wraz z badaniem stomatologicznym, jak również wizyty adaptacyjne dla dzieci. W zakresie uzupełnień protetycznych świadczona jest ponadto konsultacja protetyczna, a w przypadku chorób przyzębia – specjalistyczne badanie wraz z konsultacją periodontologiczną. Lek. dent. Barbara Drewniany swoją praktykę prowadzi od 2000 r.

Stoma-Dental w Rybniku to kompleks gabinetów stomatologicznych, gdzie dzięki nowoczesnej diagnostyce oraz technologii pacjent ma zapewnioną kompleksową opiekę w bezstresowych warunkach, albowiem placówka w standardzie świadczy zabiegi w narkozie. Leczenie bez stresu i bólu obejmuje konsultację stomatologiczno-protetyczną oraz konsultację anestezjologiczną z kwalifikacją pacjenta do zabiegu oraz z wyceną i pełnym instruktażem. Po ustaleniu dogodnego terminu, zabieg stomatologiczny w narkozie odbywa się tu pod opieką anestezjologia i pielęgniarki anestezjologicznej.

Konsultacje endodontyczne wraz z analizą leczenia kanałowego pod mikroskopem świadczy Centrum Stomatologiczno-Lekarskie w Kole. Podczas konsultacji lekarz stomatolog informuje pacjenta o kosztach i metodach leczenia dotyczących nawet mocno zniszczonych zębów, które jeszcze kilka lat temu byłyby wskazaniem do usunięcia. Wsparciem oceny jest aktualne zdjęcie RTG zęba, który ma być poddany endodoncji, a jakie można zrobić na miejscu, w placówce. Stomatologią mikroskopową oraz ortodoncją zajmuje się w Centrum lek. dent. Bartosz Goździkowski.

Koszt konsultacji stomatologicznej w Polsce i w Dublinie

Gabinet zabiegowy w DENS 1 Gabinet zabiegowy w DENS 1

W zależności od lokalnej oferty, różnica cen jest minimalna. W jednym z gabinetów należącym do sieci Smiles Dental Clinics za rutynową wizytę konsultacyjną obejmującą badanie, diagnostykę i plan leczenia zapłacimy 40 € (170 zł). 

Konsultacja stomatologiczna - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 30 zł do 120 zł
 • Warszawa od 50 zł do 150 zł
 • Łódź od 30 zł do 150 zł
 • Wrocław od 50 zł do 200 zł
 • Poznań od 20 zł do 200 zł
 • Katowice od 50 zł do 220 zł
 • Bydgoszcz od 50 zł do 120 zł
 • Gdańsk od 50 zł do 150 zł
 • Gliwice od 50 zł do 80 zł
 • Szczecin od 50 zł do 100 zł
 • Lublin od 50 zł do 100 zł
 • Gdynia od 50 zł do 100 zł
Konsultacja stomatologiczna cena »

Usługa konsultacja stomatologiczna jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.