Konsultacja w zakresie leczenia otyłości

konsultacja bariatryczna

Konsultacja w zakresie leczenia otyłości - informacje

Kadra w Mandala Clinic Kadra w Mandala Clinic

Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), otyłość to nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej, przekraczające fizjologiczne potrzeby i możliwości adaptacyjne organizmu, które może wywoływać niekorzystne skutki zdrowotne (m.in.: zwyrodnienia stawowe i kręgosłupa, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę typu 2 itp.). W przypadku wystąpienia otyłości należy zgłosić się do lekarza w celu odbycia konsultacji specjalistycznej. Dziedziną medycyny, zajmującą się walką z otyłością jest bariatria, a lekarzem specjalistą w tej dziedzinie – bariatra. Pierwsza konsultacja w zakresie leczenia otyłości polega na wywiadzie lekarskim, w czasie którego specjalista oceni stan zdrowia pacjenta, zleci wykonanie podstawowych badań morfologicznych oraz zdecyduje o ewentualnej konieczności wykonania zabiegu chirurgicznego.

Konsultacje w zakresie leczenia otyłości na terenie Polski

We Włocławku w celu odbycia konsultacji specjalistycznej z lekarzem bariatrą można udać się do  Specjalistycznego Szpitala Rehabilitacyjnego Barska Sp. z o.o. Jest to wielospecjalistyczna placówka medyczna, w ramach której działa Poradnia Leczenia Otyłości. W czasie konsultacji specjalistycznej przeprowadzane jest tu ogólne badanie lekarskie wraz z wywiadem żywieniowym, zlecenie wykonania badań laboratoryjnych oraz  ustalenie pierwotnego i wtórnego programu leczenia.

W Krakowie pacjenci dotknięci problemem otyłości mogą zgłosić się do Centrum Leczenia Otyłości. W ośrodku tym każda wizyta konsultacyjna przeprowadzana jest przy obecności zarówno lekarza specjalisty, jak i dietetyka. Oprócz podstawowych badań ogólnych oraz zlecenia wykonania badań laboratoryjnych, w placówce tej w ustalane są także indywidualna dieta dopasowana do potrzeb konkretnego pacjenta oraz program leczenia. W czasie trwania wizyty konsultacyjnej odbywa się tu również badanie przemiany materii i analiza składu organizmu (zawartość tłuszczu, wody, tkanki kostnej i mięśniowej – aparatem Tanita).

Gabinet Leczenia Otyłości w Szczecinie jest kolejną placówką, do której można udać się w celu odbycia konsultacji w zakresie leczenia otyłości. W placówce tej można odbyć konsultację zarówno z lekarzem specjalistą w zakresie bariatrii, jak i z dietetykiem, który zajmie się ułożeniem planu żywieniowego dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Przeprowadza się tu także analizę składu ciała aparatem Tanita BC-418MA.

Konsultacja w zakresie leczenia otyłości – porównanie cen w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Cena konsultacji specjalistycznej, polegającej na ogólnym badaniu pacjenta z problemem otyłości w Polsce wynosi ok. 200 zł, natomiast w Londynie (Wielka Brytania) w placówce medycznej Tooting Medical Centre – 160 funtów (ok. 880 zł).

Konsultacja w zakresie leczenia otyłości - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 150 zł do 300 zł
 • Warszawa od 170 zł do 180 zł
 • Łódź od 150 zł do 160 zł
 • Wrocław od 120 zł do 160 zł
 • Lublin od 100 zł
 • Poznań od 200 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł do 250 zł
 • Katowice od 190 zł
 • Kędzierzyn-Koźle od 120 zł
 • Sopot od 200 zł
 • Nowy Sącz od 100 zł
 • Jelenia Góra od 160 zł
Konsultacja w zakresie leczenia otyłości cena »

Usługa konsultacja w zakresie leczenia otyłości jest najczęściej wykonywana przez bariatry.