Korekcja odstających uszu Kraków

Odstające uszy to problem, który potrafi spędzać osobom nim dotkniętym sen z powiek. Aby się go pozbyć, warto rozważyć korekcję uszu - zabieg, w przebiegu którego chirurg plastyk modeluje chrząstkę małżowiny. Zastanawiasz się, gdzie poddać się operacji uszu w Krakowie? W wyborze odpowiedniej placówki pomoże Ci poniższa lista 11 klinik. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada i wygodnie umów się na wizytę.

Operacja odstających uszu w Krakowie - informacje

Odstające uszy stanowią przyczynę kompleksów i złego samopoczucia dużej liczby osób w każdym wieku. Na szczęście chirurgia plastyczna daje możliwość pozbycia się tego mankamentu urody – wystarczy przeprowadzić prosty zabieg plastyki małżowin usznych, polegający na nacięciu i odpowiednim wymodelowaniu chrząstki. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a cięcia znajdują się na tylnej powierzchni małżowin i są całkowicie niewidoczne. Szwy usuwa się po upływie 10 dni, a przez co najmniej miesiąc po zabiegu zaleca się noszenie opaski chroniącej uszy.

Gabinet zabiegowy w ArtClinique Europejskie Centrum Zdrowia i Urody Gabinet zabiegowy w ArtClinique Europejskie Centrum Zdrowia i Urody

Odstające uszy - oferta krakowskich klinik

Ośrodek Medyczny Osteomed (dzielnica Krowodrza) oferuje swoim pacjentom szeroki wachlarz różnego rodzaju specjalistycznych zabiegów z wielu dziedzin medycyny, w tym chirurgii plastycznej. Korekcję odstających uszu, jak również inne operacje plastyczne przeprowadza tu dr n. med. Dominik K. Boligłowa. W Szpitalu na Klinach (dzielnica Swoszowice), który dołączył do Tourmedica.pl wiosną 2019 roku, operacje uszu wykonuje dr n. med. Katarzyna Michalska. Oprócz korekty odstających uszu, specjalistka ta zmniejsza także małżowiny. Ciekawostką jest fakt, że dr Michalska przez wiele lat pracowała na Oddziale Chirurgii Plastycznej Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie, a także jako zastępca Ordynatora Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego.

Gdzie jeszcze na operację uszu?

W ofercie Europejskiego Centrum Zdrowia i Urody ArtClinique (Stare Miasto) znajduje się wiele zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej uszu. Oprócz korekcji odstających uszu, można tu poddać się także plastyce zwiniętych uszu, zmniejszeniu małżowin, rekonstrukcji ubytku małżowiny oraz rekonstrukcji rozerwanego płatka ucha.

Inne popularne kliniki w Krakowie, w których wykonywana jest korekcja uszu, to:

 • SCM Specjalistyczne Centrum Medyczne Chirurgii Małoinwazyjnej (Grzegórzki)
 • Klinika La Perla SPA (Stare Miasto)
 • Dermedik (Prądnik Biały)
 • SCM estetic (Grzegórzki)
 • Szpital Dworska (Dębniki)

Korekta uszu w Krakowie

Gabinet zabiegowy w ConsensusMED Gabinet zabiegowy w ConsensusMED

Jedną z krakowskich klinik oferujących swoim pacjentom liczne operacje plastyczne jest Prywatny Ośrodek Chirurgii Plastycznej Andrzeja Zawisza. Właściciel kliniki, lek. med. Andrzej Zawisz, jest doskonałym specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej i plastycznej. Doświadczenie zdobywał w jednym z najlepszych na świecie ośrodków chirurgii plastycznej w Polanicy Zdroju pod kierownictwem profesora Kazimierza Kobusa.

Zabieg korekcji odstających uszu ma w swojej ofercie również Ośrodek Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Medica, gdzie zabiegi przeprowadza lek. med. Marek Ciesiński – doświadczony specjalista w zakresie chirurgii plastycznej, członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Towarzystwa Mikrochirurgii.

Pozostałe krakowskie placówki

Kształt uszu poprawia również lek. med. Marta Raczkowska-Muraszko, która pacjentów przyjmuje w prywatnym Gabinecie Chirurgii Plastycznej. Dr Raczkowska-Muraszko specjalizuje się w zabiegach korekcyjnych uszu, nosa, piersi oraz powłok brzusznych, przeprowadza także procedury z zakresu medycyny estetycznej. Jej kompetencje i umiejętności potwierdza członkostwo w Polskim Towarzystwie Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Także Prywatna Klinika Chirurgii Plastycznej Estetika Nova ma w swojej ofercie operacje uszu. Zabiegi w placówce przeprowadzają prof. dr hab. med. Jerzy Strużyna, lek. med. Małgorzata Keller-Skomska oraz lek. med. Marek Ciesiński. Każdy z tych specjalistów posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, a także jest członkiem prestiżowego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Operacja uszu. Cena w Krakowie

Za korektę uszu w Krakowie trzeba zapłacić minimum 3000 zł. Cena ta może wzrosnąć do 5000 zł, a jej ostateczna wysokość jest uzależniona zarówno od danej placówki, jak i efektów, które chce osiągnąć pacjent.

Korekcja odstających uszu - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Warszawa od 3 900 zł do 7 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 4 500 zł
 • Łódź od 2 200 zł do 5 000 zł
 • Poznań od 3 000 zł do 5 000 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 3 500 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł
 • Katowice od 2 091 zł do 5 000 zł
 • Białystok od 2 500 zł do 4 920 zł
 • Tychy od 4 000 zł do 4 500 zł
 • Gdynia od 1 900 zł do 3 500 zł
 • Bydgoszcz od 3 567 zł do 4 200 zł
Korekcja odstających uszu cena »

Usługa korekcja odstających uszu w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu korekcja odstających uszu w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.