Laserowa korekcja wad wzroku Poznań

Synonimy: laserowa chirurgia refrakcyjna, leczenie wad wzroku laserem

Filtruj wyniki

Laserowa korekcja wad wzroku Poznań - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Laserowe Gabinet zabiegowy w Centrum Laserowe

Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku pozwalają na odzyskanie ostrości widzenia poprzez odpowiednie modelowanie krzywizny rogówki, co powoduje skuteczne usunięcie wad refrakcji takich jak krótkowzroczność, nadzwroczność lub astygmatyzm. Obecnie istnieje kilkanaście różnych technik zabiegowych, które różnią się przede wszystkim przygotowaniem rogówki na działanie lasera, a dzielą się na powierzchowne (m.in. PRK, EBK – po zabiegu usunięty nabłonek ulega naturalnej regeneracji) i głębokie (m.in. LASIK, femtoLASIK – w trakcie procedury wytwarza się płatek rogówki, który po zabiegu ulega zrośnięciu). Laserowa korekcja wad wzroku to najczęściej zabiegi małoinwazyjne, wykonywane w znieczuleniu miejscowym (krople do oczu) w trybie chirurgii jednego dnia i trwają zazwyczaj krócej niż pół godziny.

Gdzie w Poznaniu można skorygować wzrok laserem?

Zabiegi laserowej korekcji wad refrakcji ma w swojej ofercie poznańskie Centrum Laserowe, gdzie procedury tego typu oferowane są od 2002 roku. Specjaliści placówki, przeprowadzający zabiegi laserowe, regularnie biorą udział w szkoleniach z zakresu nowoczesnych technik laserowej korekcji wzroku we Francji, a wszystkie procedury wykonywane są z zastosowaniem wysokiej klasy specjalistycznego sprzętu (m.in. wysokozaawansowane technologicznie lasery excimerowe, szwajcarski laser femtosekundowy Schwind Amaris do wytwarzania płatka rogówki) na sali operacyjnej w systemie Multisites, zgodnie z normami jakości ISO 9001.

Także w poznańskim oddziale Kliniki Optegra wykonać można zabiegi laserowej korekcji wad wzroku. Placówka ma w swojej ofercie leczenie wad refrakcji technikami EBK, LASEK i LASEK Wavefront, a także LASIK i FemtoLASIK Wavefront oraz zabiegi mikrosoczewskowej korekcji wady wzroku Lentivu, a przed każdym zabiegiem przeprowadzane są kompleksowe badania, kwalifikujące pacjenta do odpowiedniej metody leczenia.

Pacjenci, pragnący usunąć wadę wzroku techniką laserową, mogą udać się także do dr n. med. Małgorzaty Tomczak, specjalizującej się w chirurgii refrakcyjnej – procedury laserowe, leczące wady wzroku, przeprowadza od 2002 roku. Okulista dr Tomczak doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie staży okulistycznych we Francji (m.in. L'Hopital Civil w Strasburgu i L'Hotel Dieu w Paryżu), jest też członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej, a w latach 2000-2006 pełniła funkcję biegłego sądowego w zakresie okulistyki przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Wykonuje zabiegi z zakresu laserowego usuwania wad wzroku technikami SBK LASIK, EBK oraz LASEK.

Laserowa korekcja wady wzroku w Poznaniu – ile to kosztuje

Gabinet zabiegowy w Centrum Laserowe Gabinet zabiegowy w Centrum Laserowe

Zabiegi laserowej korekty wad refrakcji w poznańskich klinikach uzależnione są od zastosowanej techniki. Przykładowo, za leczenie wady wzroku techniką LASEK trzeba zapłacić około 2 000 zł za jedno oko, a zabieg FemtoLASIK kosztuje 3 000 – 3 500 zł, również za jedno oko.

Laserowa korekcja wad wzroku - ceny w Poznaniu na tle innych miast

  • Poznań od 2 200 zł do 3 700 zł
  • Łódź od 2 300 zł do 5 000 zł
  • Warszawa od 1 000 zł do 4 900 zł
  • Gdańsk od 2 100 zł do 2 900 zł
  • Szczecin od 1 350 zł do 2 950 zł
  • Kraków od 1 950 zł do 3 600 zł
  • Lublin od 1 500 zł do 4 200 zł
  • Sopot od 150 zł do 5 000 zł
  • Chorzów od 1 500 zł do 7 200 zł
  • Bogoria od 2 300 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa laserowa korekcja wad wzroku w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu laserowa korekcja wad wzroku w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska