Laserowa korekcja wad wzroku Warszawa

Synonimy: laserowa chirurgia refrakcyjna, leczenie wad wzroku laserem

Filtruj wyniki

Laserowa korekcja wad wzroku Warszawa - informacje

Kadra w Retina  Szpital Okulistyczny Kadra w Retina Szpital Okulistyczny

Chirurgia refrakcyjna to powierzchowne ablacje na rogówce i zabiegi wewnątrz tkanki rogówkowej, których celem jest zmiana krzywizny i struktury rogówki tak, by zmniejszyć lub całkowicie zlikwidować wady wzroku, a w każdym razie zapewnić pacjentowi niezależność od okularów. Szacuje się, że w ciągu dwóch dekad, do tej pory na świecie przeprowadzono ponad 12 milionów takich operacji.

Nowoczesna korekta refrakcji wzroku

Pierwszą prywatną kliniką w Polsce, gdzie wykonywano m.in. laserową korekcję wad wzroku jest Centrum Mikrochirurgii Oka Laser. Było to w 1998 r., a rok później klinika wprowadziła korekcję w oparciu o topografię rogówki tak, iż dziś, zabiegi typu „wave front” są tu najnowocześniejsze na świecie. Stosowany do zbiegów excimerowy laser MEL-80, posiada dwa profile ablacji, łącząc wave front z abberacją i tę technikę klinika po raz pierwszy zastosowała w Polsce w 2008 r. Pozostałe metody wykorzystywane w ramach zabiegu to m.in.: najnowsza – EBK, epiLASIK, LASEK. Diagnozą, kwalifikacją oraz zabiegami zajmują się m.in: prof. nadzw. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek oraz dr n. med. Justyna Izdebska. Cały zespół kliniki pracuje pod kierownictwem prof. Jerzego Szaflika.

Zmiany krzywizny rogówki dokonamy również w Centrum Okulistycznym Lexum, które jest częścią międzynarodowej Grupy Optegra, europejskiej sieci ośrodków okulistycznych, a w Polsce jest jedną z czterech klinik. W procedurze LASIK do tworzenia płatka, klinika wykorzystuje szwajcarski system Ziemer LDV i femtosekundowy laser. Innymi metodami są: FemtoLASIK oraz LASEK/PRK. W chirurgii refrakcyjnej stosowana jest ponadto platforma Alegretto WaveLight z laserem ekscymerowym do usuwania wszelkich nieregularności rogówki. Zespół specjalistów po kierownictwem prof. Zbigniewa Zagórskiego, tworzą pielęgniarki, optometryści oraz lekarze, a wśród nich m.in.: dr n. med. Jarosław Kuśmierczyk oraz lek. med. Anna Siemiątkowska.

W 2003 r., w Gdańsku powstał założycielski Oddział Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, który swoją warszawską filię w 2009 r. usytuował na Grochowie, w Galerii Wiatraczna. Warszawska placówka w całości wyposażona została w System ZYOPTIX 100 firmy Technolas Perfect Vision (Bausch&Lomb). Klinika, która specjalizuje się w laserowej korekcji wzroku oraz w ortokorekcji, jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek laser femtosekundowy FEMTEC 520F do wykonywania zabiegów refrakcyjnych FemtoLASIK oraz intraCOR. W laserowej korekcji klinika wykorzystuje ponadto techniki: Tissue Saving Lasik, Aspheric Lasik oraz zindywidualizowany program – Personal Lasik. Specjaliści chirurgii refrakcyjnej w klinice to m.in. dr n. med. Jan Staniewicz oraz lek. med. Maciej Koszałkowski.

Korekta refrakcji laserem ekscymerowym najnowszej, IV generacji – MEL-80 w Centrum Medycznym MAVIT, możliwa jest od 2009 r., a w połączeniu z systemem CRS-MASTER, ośrodek od tej pory przeprowadza zindywidualizowane zabiegi w oparciu o topografię rogówki (TOSCA) oraz wavefront (WASCA). Ponadto 4 marca 2010 r. wykonano tu pierwszy w Polsce zabieg laserowej korekcji wady wzroku metodą FemtoLASIK przy użyciu lasera femtosekundowego firmy Carl Zeiss Meditec – VISUMAX. Tym samym ośrodek oferuje obecnie wszystkie dostępne na świecie metody laserowej korekcji wad wzroku i poza wspomnianymi są to: PRK, LASEK, oraz SBK-LASIK. Lekarze – specjaliści chorób oczu wykonujący zabiegi laserowej korekcji wad wzroku to: lek. Danuta Horodyńska, lek. Joanna Wojtyła oraz lek. Jolanta Kramasz. Centrum powstało w 2000 r. i jest warszawską spółką medyczną, która na terenie stolicy posiada dwa ośrodki okulistyczne oraz Specjalistyczny Szpital w Katowicach.

Koszty zabiegu LASIK w Warszawie i w Niemczech

Lekarze ze Szpitala Okulistycznego Retina Lekarze ze Szpitala Okulistycznego Retina

W największej grupie klinik na terenie Niemiec, specjalizujących się w laserowej korekcji zaburzeń refrakcji oka oraz w chirurgii refrakcyjnej (LASIK) – EuroEyes, leczenie zaczyna się od około 1 250  € (około 5250 zł) za oko. Cena zależy od refrakcji, grubości rogówki i zastosowanej technologii laserowej lub typu używanego obiektywu.

 

Laserowa korekcja wad wzroku - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 1 000 zł do 4 900 zł
  • Łódź od 2 300 zł do 5 000 zł
  • Kraków od 1 950 zł do 3 600 zł
  • Poznań od 2 200 zł do 3 700 zł
  • Lublin od 1 900 zł do 3 800 zł
  • Gdańsk od 2 100 zł do 2 900 zł
  • Sopot od 150 zł do 5 000 zł
  • Chorzów od 1 500 zł do 7 200 zł
  • Bogoria od 2 300 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu laserowa korekcja wad wzroku także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.