Leczenie hemoroidów metodą krioterapii

Synonimy: wymrażanie hemoroidów, leczenie żylaków odbytu zimnem, krioterapia hemoroidów, hemoroidy leczenie krioterapią więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie hemoroidów metodą krioterapii - informacje

dr Konrad Czajkowski dr Konrad Czajkowski

Wpływ na powstawanie hemoroidów ma głównie tryb życia (siedząca praca), przewlekłe zaparcia lub częste biegunki, otyłość a także pikantne przyprawy czy nadużywanie alkoholu i innych  używek. Ponadto na rozwój tej choroby narażone są osoby, uprawiające niektóre dyscypliny sportowe, w tym podnoszenie ciężarów, oraz kobiety w okresie ciąży i porodu. Zabieg krioterapii należy do małoinwazyjnych, nieoperacyjnych metod leczenia żylaków odbytu. Polega na wymrażaniu hemoroidów poprzez wytworzenie tzw. kuli lodowej z wykorzystaniem ciekłego azotu lub podtlenku azotu, który transportowany jest za pomocą sond. Krioterapię najczęściej stosuje się jako uzupełnienie innej metody leczenia hemoroidów - tzw. metody Barrona, gdyż wymrażanie przyspiesza martwicę tkanek guza krwawniczego. 

Leczenie guzków krwawniczych za pomocą krioterapii w polskich ośrodkach medycznych

Leczenie zimnem żylaków odbytu proponowane jest przez Proktosonomed, mieszczący się w Lublinie. Z innych stosowanych tutaj metod zabiegowych, usuwających hemoroidy, można wymienić metodę Hemoron (leczenie prądem jednobiegunowym) oraz metodę Barrona (gumkowanie). Ponadto pacjent może poddać się tutaj pełnej diagnostyce z zakresu guzków krawniczych. Leczone są tutaj także inne choroby odbytu, m.in. szczeliny odbytu (leczenie zachowawcze i chirurgiczne), świąd odbytu, przetoki i ropnie okołoodbytnicze oraz kłykciny kończyste odbytu (kriochirurgia, leczenie chirurgiczne).

Lekarzem, zajmującym się na terenie Rzeszowa wymrażaniem hemoroidów, jest dr n. med. Piotr Małek, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia w 1982 oraz II stopnia w 1987 roku), który jest członkiem Polskiego Klubu Koloproktologii. Swoje doświadczenie z przeprowadzania zabiegów i operacji proktologicznych zdobywał na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym z Pododdziałem Endoskopii Zabiegowej Szpitala MSW w Rzeszowie. Lekarz ten, oprócz krioterapii żylaków odbytu, leczy je również za pomocą metody Barrona, skleroterapii czy koagulacji podczerwienią.

Leczenie hemoroidów metodą krioterapii oferowane jest także przez szpital Centrum Zdrowia Swissmed, znajdujący się w Gdańsku. Placówka ta proponuje również inne metody zabiegowego leczenia guzków krwawniczych, takie jak sklerotyzacja, koagulacja podczerwienią oraz metoda Barrona. Z metod operacyjnych, stosowanych przez tutejszych lekarzy, wykonywana jest chirurgia hemoroidów metodą Longo.

Cena zabiegu leczącego hemoroidy krioterapią w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy dr Zbigniewa Jabłonki Gabinet zabiegowy dr Zbigniewa Jabłonki

Za wymrażanie żylaków odbytu trzeba w polskich placówkach medycznych zapłacić kwotę 300 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma równa 150 funtów (840 zł) w Tooting Medical Centre, znajdującym się w Londynie.

Leczenie hemoroidów metodą krioterapii - ceny w różnych miastach

  • Bydgoszcz od 2 000 zł
  • Kraków od 350 zł
  • Częstochowa od 400 zł
  • Wrocław od 400 zł
  • Zakopane od 250 zł
  • Nowy Targ od 250 zł
  • Mszana Dolna od 250 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie hemoroidów metodą krioterapii jest najczęściej wykonywana przez proktologa.

Autor: