Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Lublin

Synonimy: usuwanie hemoroidów, hemoroidy leczenie, żylaki odbytu usuwanie, usuwanie guzków krwawniczych

Filtruj wyniki

Oferujesz leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Lublinie?

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Lublin - informacje

Sala operacyjna w Ars Medica Sala operacyjna w Ars Medica

Choroba hemoroidalna przysparza dotkniętym nią osobom wielu dolegliwości, a nieleczona może skutkować groźnymi dla zdrowia konsekwencjami. W zależności od stadium jej rozwoju specjaliści proktologii mogą przeprowadzić terapię zachowawczą, z użyciem środków farmakologicznych lub wykorzystać bardziej inwazyjne techniki typu zabieg chirurgiczny. Wybór odpowiedniej metody wpływa na czas trwania terapii, rodzaj stosowanego znieczulenia oraz tempo powrotu do zdrowia. Przykładowo, gumkowanie pojedynczego guzka krwawniczego, czyli zabieg polegający na odcięciu dopływu krwi do żylaka, zajmuje kilka minut, podczas gdy operacja techniką DGHAL (podwiązanie tętnic hemoroidalnych pod kontrolą USG Doppler) trwa od 20 do 40 minut. Po procedurze wykonanej pierwszą metodą pacjent może opuścić gabinet zaraz po zakończeniu zabiegu, zaś po drugiej – po kilku godzinach. Przy porównywaniu dowolnej techniki z klasyczną operacją wycięcia guzka różnice w inwazyjności, okresie rekonwalescencji i czasie trwania zabiegu są jeszcze bardziej widoczne.

Pacjent wybiera najlepszą dla niego metodę na konsultacji z proktologiem, który podczas spotkania przeprowadza badanie i ocenia stopień rozwoju choroby.

Lublin – gdzie znaleźć dobrego proktologa?

Żylaki odbytu to problem bardziej powszechny niż może się wydawać. Gabinety oferujące pomoc osobom, u których wystąpiła choroba hemoroidalna, powstają nie tylko w dużych miastach, ale i w mniejszych miejscowościach. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi. W Lublinie leczeniem guzków krwawniczych zajmuje się m.in. prof. dr hab. n. med. Eliasz Dacka, specjalista chirurgii II stopnia z ponad 45-letnim doświadczeniem w pracy w Klinice Chirurgii Ogólnej lubelskiej AM. Należy do kilku prestiżowych stowarzyszeń medycznych, wśród których można wymienić Lubelskie Towarzystwo Naukowe, Polskie Towarzystwo Chirurgiczne, a także Polskie Towarzystwo Gastroenterologiczne. Przyjmuje pacjentów w Centrum Medycznym Sanitas Sp. z o. o.

Wybitnymi lubelskimi chirurgami pomagającymi osobom cierpiącym na żylaki odbytu są również lekarze Szpitala Żagiel Med. Do zespołu medycznego placówki należy dr n. med. Maysam Bacher, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia. Doskonalił umiejętności w Irlandii, gdzie w latach 2011-2012 pracował na oddziale chirurgii ogólnej. Członkiem personelu szpitala jest również dr n. med. Andrzej Chrościcki oraz dr n. med. Jacek Jesipowicz, specjaliści chirurgii ogólnej. Oferują pacjentom pełen zakres operacji proktologicznych, w tym wszystkie zabiegi na hemoroidach, a także usunięcie przezodbytowe guzów odbytnicy (TEM) oraz wycięcie przetok i szczelin odbytu.

Leczeniem choroby hemoroidalnej zajmuje się również dr n. med. Andrzej Szczepanowski, specjalista proktologii z Przychodni Specjalistycznej Hipoteczna 4. Wraz z innymi lekarzami pomaga pacjentom uporać się z bolesną i wstydliwą dolegliwością. W terapii pacjentów z żylakami odbytu pomaga mu lek. med. Marek Łyś oraz lek. med. Andrzej Mazur, specjaliści chirurgii ogólnej.

Wspomniany doktor Szczepanowski obejmuje też stanowisko ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej Okręgowego Szpitala Kolejowego w Lublinie, gdzie pracują lekarze z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu operacji koloproktologicznych. Przeprowadzają zabiegi chirurgiczne guzów jelita grubego, szczelin i przetok, a także guzków krwawniczych odbytu.

Metody leczenia choroby hemoroidalnej

Lubelski ZOZ Gastromed oferuje pacjentom leczenie hemoroidów metodą Hemoron. Zespół medyczny ośrodka wykorzystuje technologię wyspecjalizowanej diatermii jednobiegunowej, która zagotowuje tkanki guzka krwawniczego i doprowadza do zmniejszenia napływu krwi do hemoroida. Kierownikiem placówki jest dr Cezary Wit Danilkiewicz, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii, zaś członkami zespołu poradni proktologicznej są m.in.: lek. med. Roman Ciechanek oraz dr n. med. Jarosław Furtak, specjaliści chirurgii.

Niezwykle bogatą ofertą technik zabiegowych wykorzystywanych w leczeniu żylaków odbytu może się poszczycić ośrodek Proktosonomed. W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia pacjenci placówki mogą liczyć na skleroterapię, laseroterapię, a także gumkowanie i krioterapię. Kierujący ośrodkiem dr n. med. Adam Jamroż, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, posługuje się również aparatem Hemoron, DHGAL oraz urządzeniem do fotokoagulacji podczerwienią.

Jeszcze jedną lubelską kliniką oferującą leczenie żylaków odbytu jest Ars Medica. Zespół medyczny ośrodka zajmuje się profesjonalnym leczeniem osób zmagających się z różnego typu schorzeniami odbytu. Stosowaną techniką jest małoinwazyjna metoda Barrona, czyli gumkowanie hemoroidów.

Leczenie hemoroidów w Lublinie

Sprzęt medyczny w Żagiel Med Szpital Sprzęt medyczny w Żagiel Med Szpital

Chirurdzy i proktolodzy pracujący w Lublinie cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów – również tych z zagranicy. Niemcy, Brytyjczycy czy Amerykanie coraz częściej decydują się na leczenie w tym mieście zamiast u siebie. Powodem jest wysoka jakość świadczonych tu usług, a także chęć oszczędności. Przykładowo, w klinice Ars Medica leczenie żylaków odbytu metodą Barrona kosztuje 200 zł. W USA średni koszt takiego zabiegu może oscylować w granicach $500-$1,500, czyli 1,5-4,6 tys. zł. Terapię można połączyć z wypoczynkiem i zapoznać się z atrakcjami miasta, takimi jak zabytki Starego Miasta czy Plac po Farze.

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 200 zł do 2 500 zł
 • Warszawa od 300 zł do 5 200 zł
 • Wrocław od 200 zł do 5 500 zł
 • Łódź od 100 zł do 2 700 zł
 • Kraków od 250 zł do 2 700 zł
 • Częstochowa od 300 zł do 1 500 zł
 • Poznań od 300 zł do 2 500 zł
 • Gdańsk od 200 zł do 4 800 zł
 • Tychy od 500 zł do 1 500 zł
 • Katowice od 350 zł do 3 700 zł
 • Bydgoszcz od 300 zł do 4 000 zł
 • Radom od 1 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie hemoroidów, żylaków odbytu w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Nałęczów oraz Puławy.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska