Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Zamość i okolice

Synonimy: usuwanie hemoroidów, hemoroidy leczenie, żylaki odbytu usuwanie, usuwanie guzków krwawniczych

Filtruj wyniki

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu Zamość - informacje

Szacuje się, że hemoroidy występują nawet u 50% populacji u osób dorosłych. Sprzyja im siedzący tryb życia oraz nawykowe zaparcia spowodowane zaburzeniami ciśnienia w odbytniczych splotach żylnych. W zależności od tego, jaki splot żylny jest przekrwiony, wyróżnia się hemoroidy wewnętrzne, pozostające w obrębie kanału odbytu, niewidoczne w początkowej fazie choroby oraz hemoroidy zewnętrzne, widoczne, powracające lub nie. Ich obecność może prowadzić do licznych powikłań, od wypadania guzków i krwawienia do zakrzepicy żylaków odbytu.

Guzki krwawnicze – gdzie i jak leczyć?

Pełen zakres leczenia żylaków odbytu oferuje lek. med. Jerzy Pukaluk w ramach prywatnej praktyki nowoczesnego gabinetu chirurgiczno–proktologicznego Medlux. Stosowana tutaj terapia bazuje na farmakologii oraz metodach bezoperacyjnych: gumkowaniu hemoroidów (metoda Barona) oraz zmniejszaniu ich prądem przy zastosowaniu aparatu Hemoron. Zaawansowane schorzenia leczone są chirurgicznie. Chirurg-proktolog, lek. med. Pukaluk jest członkiem Lubelskiej Izby Lekarskiej w Lublinie oraz Towarzystwa Chirurgów Polskich i oprócz leczenia chorób proktologicznych, specjalizuje się również w ich diagnostyce, wykonując w ramach usług gabinetu anoskopię i rektoskopię. 

Zdaniem specjalistów z Centrum Proktologii w Lublinie, tylko 5-10% pacjentów z chorobą hemoroidalną wymaga operacji chirurgicznej, a dotyczy to głównie chorych z IV stopniem hemoroidów. To najbliżej położony Zamościa Ośrodek Diagnostyczno-Chirurgiczny o takim profilu. Z nieoperacyjnych metod leczenia guzków krwawniczych, stosuje metodę Barrona, Hemoron oraz kriochirurgię. W zakresie usług proktologicznych, oferuje ponadto leczenie pozostałych chorób kanału odbytu i odbytnicy, włącznie z wczesnym wykrywaniem nowotworów. Ośrodek prowadzi chirurg–proktolog, onkolog dr n. med. Adam Jamroż.

90 km. od Zamościa, leczenie hemoroidów metodą wysoko wyspecjalizowanej diatermii jednobiegunowej Hemoron, zrealizujemy w ZOZ Gastromed na ul. Onyksowej 10 w Lublinie. Oprócz Przychodni specjalistycznych, działu diagnostyki, ośrodek świadczy usługi także w ramach Oddziału Gastroenterologii Jednego Dnia. Metoda przyczynowego leczenia choroby hemoroidalnej stosowana jest przy użyciu oryginalnego Aparatu Hemoron®. Zespół Poradni Proktologicznej tworzą m.in.: specjalista chirurg lek. med. Roman Ciechanek oraz kierownik ośrodka, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii – dr n. med. Cezary Wit Danilkiewicz. 

Na chirurgiczny zabieg usuwania żylaków odbytu, pacjenci z Zamościa mogą także zdecydować się w szpitalu jednodniowym Centrum Medycznego Sanitas w Lublinie, gdzie operują m.in. chirurg dr n.med. Ryszard Mądry oraz chirurg lek. med. Piotr Sudewicz. Zabieg poprzedza indywidualna konsultacja oraz badania. Nowoczesny Oddział Chirurgii jest częścią pełno profilowego szpitala specjalistycznego. Centrum realizuje swoje usługi od 2004 r. i świadczy je także w opiece abonamentowej. Potwierdzeniem wysokiego standardu oferty jest przyznany przez TÜV NORD Polska Certyfikat ISO 9001:2009. 

Leczenie chorób dolnego odcinka przewodu pokarmowego świadczy Przychodnia Top Medical w Lublinie, do jakiej z Zamościa dotrzemy zaledwie w 1,5 godziny, chcąc skorzystać z bogatej oferty badań diagnostycznych tym bardziej, że w zakresie diagnostyki obrazowej placówka posiada Certyfikat PN-EN ISO 9001:2009. W Poradni Proktologicznej przyjmuje m.in. chirurg, dr n. med. Jacek Piłat, który specjalizuje się w proktologii i posiada certyfikat endoskopowy Towarzystwa Chirurgów Polskich, a także certyfikat ultrasonograficzny Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Wysoką jakość usług Poradnia świadczy od 1992 r.

Koszt usunięcia żylaków odbytu w Zamościu i Lublinie oraz w Wielkiej Brytanii

Ogromne różnice kosztów pokazuje cennik prywatnych placówek w Wielkiej Brytanii, gdzie średnio za zabieg płaci się 2900 £ (15370 zł), przy czym ceny mogą się różnić, z uwagi na stosowane metody oraz stopień zaawansowania choroby. I tak np. The Edinburgh Clinic oferuje najniższą cenę zabiegu – 1950 £ (10335 zł), podczas gdy w BMI Werndale Hospital w Bancyfelin, za usunięcie hemoroidów możemy zapłacić 2400–3660 £ (12720–19398 zł). W klinikach z Grupy Spire Hospitals ceny zabiegu kształtują się w granicach 2770–2865 £ (14681–15184 zł). 

Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu - ceny w Zamościu na tle innych miast

 • Warszawa od 300 zł do 5 200 zł
 • Wrocław od 200 zł do 5 500 zł
 • Łódź od 100 zł do 5 000 zł
 • Kraków od 250 zł do 2 700 zł
 • Lublin od 200 zł do 2 500 zł
 • Częstochowa od 300 zł do 1 500 zł
 • Poznań od 300 zł do 2 500 zł
 • Gdańsk od 200 zł do 4 800 zł
 • Bydgoszcz od 300 zł do 4 000 zł
 • Tychy od 500 zł do 1 500 zł
 • Katowice od 350 zł do 3 700 zł
 • Radom od 1 500 zł do 2 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska