Operacja usunięcia tarczycy Kraków

Borykasz się z chorobą tarczycy, która kwalifikuje Cię do jej wycięcia? Szukasz specjalisty, z którym mógłbyś skonsultować zasadność przeprowadzenia operacji? Wybrać odpowiednią placówkę pomoże Ci poniższa lista 4 krakowskich klinik, które mają w swojej ofercie wycięcie tarczycy. Zapoznaj się z cennikami oraz profilami lekarzy, a następnie wygodnie zapisz się na wizytę!

Wycięcie tarczycy w Krakowie - informacje

Większość schorzeń tarczycy wynika z jej nadczynności lub niedoczynności. Są jednak pacjenci, u których zdiagnozowano wole guzowate lub guz z zagrożeniem złośliwej transformacji. Wszystkie tego typu zmiany, którym towarzyszy deformacja szyi lub ucisk w okolicy przełyku, są wskazaniem do leczenia operacyjnego tarczycy, które polega na usunięciu płata tarczycy z pozostawieniem zdrowych tkanek lub całej tarczycy.

Kadra w Szpital na Klinach Kadra w Szpital na Klinach

Gdzie na usunięcie tarczycy w Krakowie?

W Szpitalu na Klinach (dzielnica Swoszowice), który dołączył do Tourmedica.pl wiosną 2019 roku, pacjenci mogą poddać się chirurgicznemu usunięciu płata tarczycy lub całkowitej resekcji tego gruczołu. W ofercie placówki znajduje się także wycięcie torbieli włosowej okolicy krzyżowej lub powikłanej okolicy krzyżowej. Położony w dzielnicy Prądnik Czerwony ośrodek CliniCare jest w stanie zaproponować swoim pacjentom leczenie guzków tarczycy etanolem. Metoda ta polega na wstrzyknięciu 70% alkoholu etylowego do guzka tarczycy, co powoduje zniszczenie jego tkanki, zmniejsza go i powoduje zaprzestanie przez niego produkcji hormonów. Co ciekawe, zabieg ten zapobiega również przyszłemu wzrostowi guzka.

Kwalifikacja do wycięcia tarczycy

Operacja tarczycy to zabieg, na który pacjenta kieruje tak zwany lekarz od tarczycy, czyli endokrynolog. W ramach kwalifikacji do procedury należy wykonać badanie tsh, a także sprawdzić poziom hormonów tarczycy - trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). Kolejnym istotnym krokiem jest USG tarczycy. Badanie to pozwala ocenić jej wielkość, kształt oraz strukturę gruczołu, a także to, czy znajdują się w nim guzki. W razie wykrycia jakichkolwiek niepokojących zmian, należy wykonać biopsję tarczycy.

Popularne kliniki w Małopolsce, w których można usunąć tarczycę, to:

 • Szpital św. Rafała (Podgórze)
 • SCM Specjalistyczne Centrum Medyczne Chirurgii Małoinwazyjnej (Grzegórzki)

Pozostałe krakowskie kliniki

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

Leczenie operacyjne tarczycy, które realizuje Klinika Chirurgii Endokrynologicznej Collegium Medicum UJ, polega na wycięciu zmienionego chorobowo gruczołu z pozostawieniem zdrowego fragmentu. W przypadku stwierdzenia zmian złośliwych, procedura przewiduje możliwość wykonania powtórnego zabiegu i usunięciu pozostałego fragmentu tarczycy.

W zabiegach z zakresu chirurgii ogólnej, onkologicznej i endokrynologicznej, w szczególności w operacjach tarczycy i przytarczyc, specjalizuje się dr hab. med. Marcin Barczyński, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej. Członek European Society of Endocrine Surgeons świadczy specjalistyczne konsultacje i kwalifikacje do leczenia operacyjnego, a zabiegi, które wykonuje, obejmują diagnostyczne wycięcie płata tarczycy z guzem oraz całkowite jej wycięcie z powodu wola nienowotworowego.

Operacje tarczycy, przytarczyc i nadnerczy wykonuje również zespół Oddziału Chirurgii Ogólnej Wielospecjalistycznego Szpitala im. Stanley Dudricka w Skawinie, a zakres leczenia obejmuje wole guzkowe, wole nadczynne z objawami ucisku lub podejrzeniem o proces nowotworowy. Leczenie wiąże się z wycięciem gruczołu z pozostawieniem zdrowego fragmentu tarczycy bądź z tyreoidektomią – całkowitym wycięciem tarczycy.

Ile kosztuje operacja tarczycy w Krakowie?

Za wycięcie tarczycy w Krakowie zapłacimy od 4000 zł wzwyż. Najdroższą procedurą jest całkowita resekcja gruczołu - kosztuje ona 6100 zł. 

Operacja usunięcia tarczycy - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 4 000 zł do 14 200 zł
 • Wrocław od 4 600 zł do 7 100 zł
 • Warszawa od 4 000 zł do 7 900 zł
 • Łódź od 4 600 zł
 • Katowice od 4 200 zł do 6 450 zł
 • Rzeszów od 700 zł
 • Białystok od 5 000 zł
 • Jelenia Góra od 5 800 zł do 6 900 zł
 • Chorzów od 4 500 zł do 7 000 zł
 • Piaseczno od 5 500 zł
Operacja usunięcia tarczycy cena »

Usługa operacja tarczycy w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacja usunięcia tarczycy w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.