Leczenie i operacje tarczycy Kraków

Synonimy: operacja usunięcia wola tarczycy, choroby tarczycy leczenie, zabieg usunięcia tarczycy, tyreoidektomia więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie i operacje tarczycy Kraków - informacje

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

Większość schorzeń tarczycy wynika z jej nadczynności lub niedoczynności. Są jednak pacjenci, u których zdiagnozowano wole guzowate lub guz z zagrożeniem złośliwej transformacji. Wszystkie tego typu zmiany, którym towarzyszy deformacja szyi i / lub ucisk w okolicy przełyku, są wskazaniem do leczenia operacyjnego tarczycy, które polega na usunięciu płata tarczycy z pozostawieniem zdrowych tkanek bądź, w zależności od zakresu zmian, całej tarczycy.

Operacje tarczycy w Krakowie

Leczenie operacyjne tarczycy,które realizuje Klinika Chirurgii Endokrynologicznej Collegium Medicum UJ, polega na wycięciu zmienionego chorobowo gruczołu z pozostawieniem zdrowego fragmentu. W przypadku stwierdzenia po badaniach histopatologicznych zmian złośliwych, procedura przewiduje możliwość wykonania powtórnego zabiegu i usunięciu pozostałego fragmentu tarczycy. Stwierdzenie utkania nowotworowego w trakcie operacji wiąże się z całkowitym usunięciem tarczycy i węzłów chłonnych (metoda z wyboru). Klinika działa w ramach Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. G. Narutowicza, gdzie rocznie przeprowadzanych jest około 1000 zabiegów u osób ze schorzeniami tarczycy, przytarczyc oraz nadnerczy, co dotyczy również nowotworów.

W zabiegach z zakresu chirurgii ogólnej, onkologicznej i endokrynologicznej, w szczególności w operacjach tarczycy i przytarczyc, specjalizuje się dr hab. med. Marcin Barczyński, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, certyfikowany przez Europejską Unię Specjalności Medycznych w zakresie chirurgii endokrynologicznej. Członek European Society of Endocrine Surgeons, świadczy specjalistyczne konsultacje i kwalifikacje do leczenia operacyjnego, a zabiegi, które wykonuje obejmują diagnostyczne wycięcie płata tarczycy z guzem oraz całkowite jej wycięcie z powodu wola nienowotworowego lub limfadenektomii szyjnej z powodu raka.

Operacje tarczycy, przytarczyc i nadnerczy wykonuje również zespół Oddziału Chirurgii Ogólnej Wielospecjalistycznego Szpitala im. Stanley Dudricka w Skawinie, a zakres leczenia obejmuje wole guzkowe, wole nadczynne z objawami ucisku lub podejrzeniem o proces nowotworowy oraz raka tarczycy. Leczenie wiąże się z wycięciem gruczołu z pozostawieniem zdrowego fragmentu tarczycy bądź z tyreoidektomią – całkowitym wycięciem tarczycy. Wysokie standardy medyczne placówki wyznaczone przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia potwierdza Akredytacja Ministerstwa Zdrowia, którą Szpital otrzymał w 2012 r.

Cena chirurgicznego leczenia tarczycy w Krakowie i w Los Angeles (USA)

Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała

W praktyce chirurgicznej dr Mani Zadeha M.D., F.A.C.S, za zabieg tyreoidektomii trzeba zapłacić 6 800 $ (25 840 zł) – wielokrotnie więcej niż w Krakowie, gdzie usunięcie tarczycy kosztuje 6 000 zł.

Leczenie i operacje tarczycy - ceny w Krakowie na tle innych miast

  • Kraków od 500 zł do 6 100 zł
  • Wrocław od 3 800 zł do 7 200 zł
  • Katowice od 4 200 zł do 6 450 zł
  • Warszawa od 3 200 zł do 8 400 zł
  • Łódź od 3 800 zł do 4 000 zł
  • Gdańsk od 7 350 zł do 7 700 zł
  • Toruń od 6 000 zł
  • Białystok od 4 200 zł
  • Nowy Targ od 1 500 zł do 5 000 zł
  • Zakopane od 1 500 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie i operacje tarczycy w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie i operacje tarczycy w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska