Leczenie i operacje zeza Gdynia

chirurgia zeza, leczenie strabizmu, leczenie zeza, operacja w leczeniu zeza więcej »

Leczenie i operacje zeza Gdynia - informacje

Kadra w Perfect Medica Kadra w Perfect Medica

Zez charakteryzuje się nieprawidłowym ustawieniem jednej lub obu gałek ocznych. Za przyczynę tej choroby uważa się dużą wadę wzroku, schorzenia siatkówki i nerwu wzrokowego, a także zmiany w obrębie mięśni ocznych. Operacja zeza polega na wzmocnieniu mięśnia działającego zbyt słabo lub osłabieniu zbyt silnie działającego mięśnia poruszającego gałką oczną. Operacja przeprowadzana jest tradycyjną metodą chirurgiczną bez użycia lasera, w znieczuleniu miejscowym (okołogałkowym) lub ogólnym. Założeniem leczenia i operowania zeza jest uzyskanie równoległego ustawienia oczu przy patrzeniu na wprost oraz poprawa widzenia i koordynacji ruchowej oczu.

Placówki i lekarze w Gdyni gdzie można leczyć i operować zeza

Leczenia zeza można się podjąć w Gdyni u okulisty dr Magdaleny Sildatke-Bauer, która jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Pani doktor ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Jest laureatką wielu nagród w dziedzinie okulistyki: w 2003 roku na 29 Europejskim Kongresie Okulistyki Dziecięcej uzyskała nagrodę dla najmłodszego okulisty prezentującego pracę naukową. W 2008 roku ukończyła specjalizację z dziedziny okulistyki. Od 2002 roku doświadczenie zawodowe zdobywa pracując w Szpitalu Specjalistycznym Św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie.

Gabinet Okulistyczny dr. Anna Budzyńska-Sildatke to kolejne miejsce na terenie Gdyni gdzie można podjąć się leczenia zeza. Pani doktor jest lekarzem okulistą z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu chorób narządu wzroku u dzieci i dorosłych. Doświadczenie zawodowe i praktykę zdobywała pracując przez wiele lat jako ordynator Oddziału Leczenia Zeza i Niedowidzenia Szpitala Specjalistycznego Św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie.

Clinica Medica także ma w swojej ofercie operacyjne leczenie zeza. Klinika funkcjonuje od 1996 roku i od tego czasu systematycznie się rozwija, a od grudnia 2003 r. posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008. Klinika jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Niepublicznych, a także członkiem Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych z siedzibą w Brukseli. Każdego roku w klinice wykonywanych jest ponad 1800 operacji.

Specjalistyczna Przychodnia Lekarska „śródmieście” w Gdyni to kolejna placówka, która leczy pacjentów z zezem. Placówka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt: autoreflaktometr, perymert komputerowy, tonometr bezdotykowy oraz pachymetr, które umożliwiają leczenie wad oraz schorzeń narządu wzroku. Placówka posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001.

Lekarzem, który zajmuje się leczeniem zeza na terenie Gdyni jest okulista lek. med. Bogusława Janiak. Doktor prowadzi  Gabinet pleoptyczny Leczenia zeza, oraz pracuje w Poradni Okulistycznej NZOZ OKO. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu  chorób narządu wzroku i od wielu lat zajmuje się leczeniem i.in. zeza u dzieci dorosłych.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "PROVITA" to kolejna placówka, w której można leczyć zeza. Przychodnia specjalizuje się w leczeniu chorób narządu wzroku, posiada Poradnię leczenia zeza i niedowidzenia, Poradnię leczenia jaskry i Poradnię okulistyczną. Poradnie prowadzi dr n. med. Małgorzata Maksymowicz - okulista, anestezjolog z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu chorób narządu wzroku.

Ile trzeba zapłacić za operację zeza w Polsce i za granicą

Cena operacyjnego leczenia zeza w Gdyni waha się w zależności od gabinetu od 3 000 do 3 500 zł. Cena takiej samej operacji w zagranicznej placówce jest już znacznie wyższa i tak np. Katedra i Klinika Okulistyki Uniwersytetu Texas Southwestern Medical Center, Dallas USA operację zeza wykonuje w cenie 4,200 $ (15 600 zł). Nic więc dziwnego, że zagraniczni pacjenci często korzystają w placówek w Polsce i poddają się u nas różnego rodzaju zabiegom. Wykwalifikowany personel i nowoczesny sprzęt pozwala im osiągnąć takie same rezultaty w leczeniu za znacznie niższą cenę. Przy okazji pacjenci mogą poznać polskie wybrzeże i jego liczne zabytki jak np. Dar Pomorza- jeden z najpiękniejszych zachowanych żaglowców na świecie.

Leczenie i operacje zeza - ceny w Gdyni na tle innych miast

  • Gdynia od 3 000 zł do 4 500 zł
  • Kraków od 3 200 zł
  • Katowice od 2 500 zł
  • Chorzów od 1 900 zł do 2 800 zł
  • Siedlce od 1 900 zł do 3 200 zł
  • Nałęczów od 150 zł do 2 800 zł
Leczenie i operacje zeza cena »

Usługa leczenie i operacje zeza w Gdyni jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie i operacje zeza w pobliżu Gdyni, w miejscowościach: Sopot oraz Wejherowo.