Leczenie kanałowe pod mikroskopem Częstochowa

Synonimy: wypełnienie kanału po leczeniu endodontycznym pod mikroskopem, leczenie endodontyczne pod mikroskopem

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Częstochowa - informacje

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

„Endo” z języka greckiego oznacza wewnątrz, „odont” – ząb. Endodoncja zajmuje się leczeniem chorej miazgi oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Nieleczony ząb prowadzi do ich uszkodzenia, wskutek czego obumiera miazga i nasilają się dalsze infekcje otaczające ząb. Podstawową metodą terapii w takim przypadku staje się leczenie kanałowe.

Leczenie chorej miazgi zębowej 

Nowoczesne technologie pozwalają dziś w wielu przypadkach uratować ząb, który jeszcze kilka lat temu kwalifikowano do usunięcia. Mikroskop zabiegowy stosowany podczas leczenia endodontycznego umożliwia precyzyjny podgląd leczonego zęba, a endometr oraz diagnostyka RTG pozwalają jednoznacznie wyznaczyć jego długość. Z takich metod leczenia w swoich gabinetach w Radomsku i w Częstochowie korzysta lek. stom. Jan Gawur w ramach Prywatnej Praktyki. Certyfikowany w zakresie zachowawczego lub protetycznego leczenia endodontycznego zębów przednich, świadczy również usługi z chirurgii stomatologicznej oraz periodontologii.

Nagłymi i trudnymi przypadkami, zwłaszcza bólem, chorobami miazgi zęba i ich powikłaniami zajmuje się lek. stom. Tomasz Kowalczuk. Swój gabinet prowadzi na osiedlu Parkitka, gdzie realizuje zabiegi z chirurgii, implantologii, protetyki i leczenia kanałowego. Praca z mikroskopem stomatologicznym CS firmy Seliga Microscopes pomaga mu w identyfikacji wcześniej niewykrywalnych struktur, umożliwia wizualizację kanałów korzeniowych oraz lokalizowanie przewężeń i perforacji. Procedurę stanowi ponadto mechaniczne oczyszczenie kanałów, poszerzenie oraz ich wypełnienie, co odbywa się w znieczuleniu.  

Lek. stom. Rafał Kubara, specjalista chirurgii stomatologicznej i implantolog, od 1999 r. prowadzi Prywatną Praktykę Dentystyczną, a od 2002 r. wszczepia implanty i wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii przedimplantacyjnej. Jest członkiem m.in. Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI) i swoje usługi świadczy na ul. Okólnej 79 d. Mikroskop zabiegowy wykorzystywany jest tu nie tylko w endodoncji, ale także w chirurgii oraz implantologii. Leczeniem kanałowym w Gabinecie zajmuje się lek. stom. Dominika Tomczyk-Wronka.

Bezbolene usunięcia chorej miazgi zęba i odbudowę ubytku bez konieczności ekstrakcji, oferuje Centrum Stomatologii i Ortodoncji Dentica. Tym razem umożliwia to mikroskop Prima DNT amerykańskiej firmy Labomed, który pozwala utrzymać kontrolę nad zabiegiem dzięki powiększeniu od 4 do 25 razy. Dzięki temu możliwe jest odnalezienie i leczenie głównych oraz dodatkowych kanałów korzeniowych zęba, jak również usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych. Centrum powstało w 2009 r. z inicjatywy lek. dent. Sylwii Nawracały, która jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Ortodontycznego IAO – International Association for Orthodontics.

Jednowizytowe leczenie kanałowe zrealizujemy w Klinice Stomatologicznej ArsDent, której korzenie sięgają 1974 r. Dziś kontynuuje ona wizję twórcy – periodontologa, lek. stom. Krzysztofa Łęckiego, świadcząc profesjonalne usługi w zakresie nowoczesnego ośrodka. Leczenie kanałowe pod mikroskopem trwa około godziny i jest przeprowadzane w koferdamie. Procedura obejmuje ponadto m.in.: diagnostykę, którą wspomaga endometr Morita Denta Port Tri Auto 2x, ultradźwiękowe oraz laseroterapię biostymulacyjną w przewlekłych stanach zapalnych tkanek okołowierzchołkowych. 

Mikroskop zabiegowy jest dziś standardem w leczeniu endodontycznym. Posiada go również Gabinet Dental Expert na ul. Palmowej 1/9, gdzie procedurę leczenia kanałowego stanowi ponadto kamera wewnątrzustna, pozwalająca na precyzyjny pomiar długości kanału korzeniowego – endometr Rypex firmy VDW oraz mikromotor endodontyczny do maszynowego opracowywania kanałów. Bezbolesność zabiegu gwarantuje system komputerowego znieczulania The Wand. Pełna diagnostyka RTG wykonywana jest na miejscu. 

Koszty endodoncji mikroskopowej w Częstochowie i w Dublinie

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Spora różnica kosztów jest widoczna na pierwszy rzut oka. Za leczenie kanałowe pod mikroskopem w Klinice Donabate Dental Surgery, włącznie z wypełnieniem zapłacimy – w przypadku przedniego siekacza – 395 € (1659 zł), za przedtrzonowca – 450 € (1890 zł) oraz 550 € (2310 zł) – za zęba trzonowego.  

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 450 zł
 • Warszawa od 350 zł do 1 400 zł
 • Wrocław od 300 zł do 1 700 zł
 • Kraków od 250 zł do 1 200 zł
 • Gdańsk od 300 zł do 1 100 zł
 • Poznań od 400 zł do 2 000 zł
 • Łódź od 200 zł do 1 400 zł
 • Katowice od 400 zł do 2 850 zł
 • Bydgoszcz od 350 zł do 1 000 zł
 • Lublin od 250 zł do 500 zł
 • Gliwice od 600 zł do 1 100 zł
 • Rzeszów od 500 zł do 800 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu leczenie kanałowe pod mikroskopem w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska