Leczenie łysienia typu żeńskiego osoczem bogatopłytkowym Poznań

leczenie łysienia kobiet osoczem bogatopłytkowym Regeneris, terapia osoczem bogatopłytkowym przy łysieniu kobiet

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie łysienia typu żeńskiego osoczem bogatopłytkowym Poznań - informacje

Kadra w Klinika Medycyny Estetycznej Proestetica Kadra w Klinika Medycyny Estetycznej Proestetica

Łysienie androgenowe u kobiet ma podłoże genetyczne, jego przyczyną może być także hiperandrogenizm (czyli nadmiar męskich hormonów). Pierwszymi objawiami takiego łysienia jest przerzedzenie przedziałka, które może występować już u kobiet po 30 roku życia. Wśród terapii leczących to schorzenie można wyróżnić zabiegi podawania w skórę owłosioną głowy preparatu zawierającego osocze bogatopłytkowe.

Osocze na gęste włosy

Mediwa Clinic to jedno z miejsc w Poznaniu, do którego można udać się na leczenie łysienia typu żeńskiego (oraz męskiego) za pomocą terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP). Najpierw pacjentka zostanie tutaj poddana szczegółowym badaniom skóry głowy i włosów - badanie Trichoscale, dzięki któremu określony zostanie typ łysienia i dostosowne odpowiednie leczenie. Zabiegami z wykorzystaniem osocza i innymi zajmuje się tutaj dr Iwona Stajkowska, specjalista dermatologii i wenerologii (I stopnia od 2000 roku) oraz lekarz medycyny estetycznej. Swoje doświadczenie zdobywała na Oddziale Dermatologii Szpitala im. Strusia w Poznaniu, posiada także liczne certyfikaty ze szkoleń i kursów odytych z zakresu swoich dziedzin medycyny.

W Poznaniu znajduje się także Klinika Medycyny Estetcznej - Zespół Lekarski Osadowska, gdzie do różnych zabiegów wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe Regeneris. Wśród zabiegów, wykonywanych tym preparatem można wymienić nie tylko leczenie łysienia u kobiet, ale także likwidację bruzd nosowo-wargowych, wygładzenie doliny łez i usuwanie cieni pod oczami, odmłodzenie zniszczonej skóry twarzy, szyi czy dłoni oraz likwidację blizn zanikowych. Pacjentkami z tego zakresu zajmuje się tutaj dr Ilona Osadowska, specjalista chirurgii ogólnej oraz lekarz medycyny estetycznej, która szkoliła się z zakresu tej drugiej dziedziny na kursach w zagranicznych ośrodkach, np. we Francji, Włoszech, Niemczech czy Hiszpanii.

W Centrum Medycyny Estetycznej Estime do leczenia łysienia typu żeńskiego stosuje się tzw. wampirzy lifting, czyli zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (preparat Regeneris). Za jego pomocą można tutaj nie tylko pobudzić włosy na głowie do wzrostu, ale także wykorzystać do innych celów, tj. rewitalizacji skóry czy wyleczyenia blizn potrądzikowych i rozstępów. Do kadry lekarskiej należy tutaj m.in. dr Julita Wołowiec, specjalista dermatologii i wenerologii (I stopnia od 1998 i II stopnia od 2003 roku), posiadająca umiejętności  z zakresu dermatologii estetycznej zdobyte na licznych szkoleniach i sympozjach.

Centrum Medyczne NeoMedica z zakresu medycny estetycznej oferuje swoim pacjentkom zabiegi osoczem boagtopłytkowym w leczeniu łysienia androgenowego. Ponadto lekarz zredukuje tutaj zmarszczki, odmłodzi skórę, poprawi kondycję włosów oraz zredukuje blizny, keloidy, blizny potrądzikowe czy wspomoże w leczeniu trudno gojących się ran oraz odleżyn. Lekarzem przyjmującym pacjentów na takie zabiegi jest tutaj dr Olga Bobowska, specjalista dermatologii i wenerologii, posiadająca doświadczenie w tej dziedzinie zdobyte na Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. W swojej praktyce zajmuje się także medycyną estetyczną.

Klinika Kolasiński mieszcząca się w Swarzędzu-Nowej Wsi (niedaleko Poznania) posiada w swojej ofercie terapię osoczem boagtopłytkowym PRP (Platelet Rich Plasma), którą stosuje się tutaj m.in. do leczenia nadmiernego wypadania włosów u kobiet związanego z łysieniem androgenowym. Ponadto proponowane są tutaj także inne formy leczenia łysienia, np. przeszczepy włosów metodą FUE lub BHT. Jedną z kadry specjalistów jest tutaj dr n. med. Małgorzata Mackiewicz-Wysocka, dermatolog i wenerolog, która zajmuje się m.in. nowoczesnymi terapiami w deramotologii estetycznej. Odbyła staże naukowe za granicą, np. w USA.

Osocze bogatopłytkowe to także metoda wykorzystywana w Mandala Beauty Clinic do m.in. terapii przy łysieniu kobiet. Ponadto mezoterapię z użyciem tego preparatu przepreowadza się w celu odmłodzenia twarzy, redukcji blizn czy przy przeszczepie tłuszczu do piersi czy pośladków. Dr Małgorzata Woźniak-Myszka, internista i lekarz medycyny estetycznej, która ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej, należy do zespołu tej kliniki i zjamuje się różnorodnymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Jaka jest cena leczenia łysienia żeńskiego za pomocą osocza bogatopłytkowego w Poznaniu, a jaka za granicą?

Gabinet zabiegowy w Biogenica Klinika Piękna Gabinet zabiegowy w Biogenica Klinika Piękna

600 zł - tyle zapłaci pacjentka chcąca wyleczyć u siebie łysienie androgenowe u poznańskich lekarzy, 3 tys. zł wyda natomiast poddając się takiemu leczeniu w Wielkiej Brytanii w Rejuvenate Hair Clinics mieszczącej się w Londynie.

Leczenie łysienia typu żeńskiego osoczem bogatopłytkowym - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 500 zł do 1 000 zł
 • Słupno od 400 zł
 • Józefosław od 500 zł
 • Warszawa od 299 zł do 2 000 zł
 • Łódź od 350 zł do 4 499 zł
 • Kraków od 440 zł do 1 200 zł
 • Wrocław od 450 zł do 1 200 zł
 • Gdańsk od 400 zł do 1 000 zł
 • Częstochowa od 499 zł do 600 zł
 • Katowice od 600 zł do 610 zł
 • Białystok od 600 zł do 1 800 zł
 • Lublin od 600 zł do 700 zł
Leczenie łysienia typu żeńskiego osoczem bogatopłytkowym cena »

Usługa leczenie łysienia typu żeńskiego osoczem bogatopłytkowym w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie łysienia typu żeńskiego osoczem bogatopłytkowym w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.