Leczenie łysienia

Synonimy: leczenie wypadania włosów, transplantacja włosów, przeszczepianie włosów, zagęszczanie włosów więcej »

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Leczenie łysienia - informacje

Gabinet zabiegowy w Mandala Clinic Gabinet zabiegowy w Mandala Clinic

U podłoża nadmiernego wypadania włosów leży wiele przyczyn, w tym uwarunkowania genetyczne, ale również choroby układowe, zakaźne lub miejscowe oraz efekty uboczne leczenia. Istnieje kilka rodzajów łysienia, które różnią się między sobą etiologią, sposobami zapobiegania i leczenia. W terapii wykorzystywane jest m.in. osocze bogatopłytkowe, zabiegi laserowe oraz przeszczep włosów.

Leczenie łysienia w Polskich placówkach

W miejscowości Swarzędz- Nowa Wieś pod Poznaniem, w Klinice Kolasiński diagnostyką i leczeniem łysienia zajmuje się dr n. med. Jerzy Kolasiński, specjalista chirurgii ogólnej. Dr Kolasiński w 2013 roku otrzymał tytuł Fellow of The International Society of Hair Restoration Surgery, którym zostają wyróżnieni najlepsi specjaliści przeprowadzający zabiegi przeszczepu włosów. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji i wystąpień w tym zakresie, takich jak "Chirurgia odtwórcza włosów", "Anatomia i fizjologia włosa oraz diagnostyka i leczenie łysienia" oraz "Leczenie rekonstrukcyjne pooparzeniowych ubytków skóry owłosionej głowy". Jest członkiem Polskiego, Europejskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów.

W Szczecińskiej Karboklinice łysienie jest leczone przy pomocy karboksyterapii, osocza bogatopłytkowego, komórek macierzystych oraz mezoterapii igłowej. Karboksyterapia to metoda, w której wykorzystywane jest działanie dwutlenku węgla. Zahamowaniu ulega wypadanie włosów, stają się one mocniejsze, bardziej lśniące i gładkie. Osocze bogatokomórkowe, dzięki zawartości czynników wzrostu, pobudza porost włosów, a zastosowanie komórek macierzystych umożliwia tworzenie nowych mieszków włosowych, co jest niemożliwe do uzyskania innymi sposobami. Metoda leczenia jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb pacjenta, po dokładnym zebraniu wywiadu i badaniu przedmiowowym.

W Warszawie leczenie łysienia ma w swojej ofercie specjalista dermatologii i wenerologii dr n. med. Ewa Chlebus. Diagnostyka odbywa się przy pomocy trichoskopu, a w terapii wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe. Dr Chlebus jest członkiem Polskiego oraz Europejskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Jakie są ceny leczenia łysienia w Polsce i za granicą?

Kadra w Medi Art Institute Kadra w Medi Art Institute

Cena terapii, stosowanej w leczeniu łysienia zależy od jej rodzaju oraz od zaawansowania procesu chorobowego. Przykładowo, leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym kosztuje w Polsce 600- 900 zł. W Nu Hair Clinic w Liverpoolu cena jednego zabiegu z wykorzystaniem bogatopłytkowego osocza wynosi 250 £ (około 1 500 zł). Różnica jest znaczna, zwłaszcza gdy pacjent potrzebuje wykonania serii zabiegów.

Usługa leczenie łysienia jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska