Leczenie łysienia

leczenie wypadania włosów, transplantacja włosów, przeszczepianie włosów, zagęszczanie włosów więcej »

Bielsko-Białaul. Gen. Józefa Kustronia 4

MD Medmix

4,3 / 5  (23 opinii)  rozwiń
 • Przeszczep włosów FUE u mężczyzn od 5 000 zł
 • Przeszczep włosów FUE u kobiet od 5 000 zł
 • Mikropigmentacja włosów na głowie - zakola od 1 500 zł
 • Mikropigmentacja włosów na głowie - zakola + szczyt głowy od 2 500 zł
 • Konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów (przedzabiegowa)  120 zł
 • Konsultacja w zakresie mikropigmentacji (przedzabiegowa) zadzwoń
Bydgoszczul. Nakielska 327

Stadmedica Centrum Medyczne

4,7 / 5  (896 opinii)  rozwiń
 • Mikropigmentacja włosów na głowie - zakola + szczyt głowy +... od 3 500 zł
 • Mikropigmentacja włosów na głowie - zakola od 1 500 zł
 • Mikropigmentacja włosów na głowie - zakola + szczyt głowy od 2 500 zł
 • Mikropigmentacja włosów na głowie - szczyt głowy od 1 500 zł
 • Konsultacja w zakresie mikropigmentacji (przedzabiegowa) zadzwoń
Wczytaj więcej wyników

Leczenie łysienia - informacje

Sala operacyjna w Plus Med Sala operacyjna w Plus Med

U podłoża nadmiernego wypadania włosów leży wiele przyczyn, w tym uwarunkowania genetyczne, ale również choroby układowe, zakaźne lub miejscowe oraz efekty uboczne leczenia. Istnieje kilka rodzajów łysienia, które różnią się między sobą etiologią, sposobami zapobiegania i leczenia. W terapii wykorzystywane jest m.in. osocze bogatopłytkowe, zabiegi laserowe oraz przeszczep włosów.

Leczenie łysienia w Polskich placówkach

W miejscowości Swarzędz- Nowa Wieś pod Poznaniem, w Klinice Kolasiński diagnostyką i leczeniem łysienia zajmuje się dr n. med. Jerzy Kolasiński, specjalista chirurgii ogólnej. Dr Kolasiński w 2013 roku otrzymał tytuł Fellow of The International Society of Hair Restoration Surgery, którym zostają wyróżnieni najlepsi specjaliści przeprowadzający zabiegi przeszczepu włosów. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji i wystąpień w tym zakresie, takich jak "Chirurgia odtwórcza włosów", "Anatomia i fizjologia włosa oraz diagnostyka i leczenie łysienia" oraz "Leczenie rekonstrukcyjne pooparzeniowych ubytków skóry owłosionej głowy". Jest członkiem Polskiego, Europejskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów.

W Szczecińskiej Karboklinice łysienie jest leczone przy pomocy karboksyterapii, osocza bogatopłytkowego, komórek macierzystych oraz mezoterapii igłowej. Karboksyterapia to metoda, w której wykorzystywane jest działanie dwutlenku węgla. Zahamowaniu ulega wypadanie włosów, stają się one mocniejsze, bardziej lśniące i gładkie. Osocze bogatokomórkowe, dzięki zawartości czynników wzrostu, pobudza porost włosów, a zastosowanie komórek macierzystych umożliwia tworzenie nowych mieszków włosowych, co jest niemożliwe do uzyskania innymi sposobami. Metoda leczenia jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb pacjenta, po dokładnym zebraniu wywiadu i badaniu przedmiowowym.

W Warszawie leczenie łysienia ma w swojej ofercie specjalista dermatologii i wenerologii dr n. med. Ewa Chlebus. Diagnostyka odbywa się przy pomocy trichoskopu, a w terapii wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe. Dr Chlebus jest członkiem Polskiego oraz Europejskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Jakie są ceny leczenia łysienia w Polsce i za granicą?

Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa

Cena terapii, stosowanej w leczeniu łysienia zależy od jej rodzaju oraz od zaawansowania procesu chorobowego. Przykładowo, leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym kosztuje w Polsce 600- 900 zł. W Nu Hair Clinic w Liverpoolu cena jednego zabiegu z wykorzystaniem bogatopłytkowego osocza wynosi 250 £ (około 1 500 zł). Różnica jest znaczna, zwłaszcza gdy pacjent potrzebuje wykonania serii zabiegów.

Usługa leczenie łysienia jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Autor: