Leczenie nietrzymania moczu (NTM)

leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, leczenie inkontynencji, leczenie nietrzymania moczu u kobiet więcej »

Jelenia Góra, ul. Bankowa 5-7

KCM Clinic

4,3 / 5  (672 opinii)  rozwiń
 • Leczenie nietrzymania moczu u kobiet taśmą TVT / TOT 4 500 zł
 • Leczenie nietrzymania moczu u kobiet wstrzyknięciami okołoce... 3 500 zł
 • Leczenie nadczynności pęcherza moczowego botoksem u kobiet 3 500 zł
 • Leczenie nadczynności pęcherza moczowego botoksem u mężczyzn 3 500 zł
 • Konsultacja ginekologiczna (przedzabiegowa)  140 zł
 • Konsultacja urologiczna (przedzabiegowa)  150 zł
KONSULTACJE ONLINEKraków, ul. Wodociągowa 47

Bona Dea Medycyna Estetyczna

4,9 / 5  (1828 opinii)  rozwiń
 • Leczenie nietrzymania moczu u kobiet od 4 000 zł
 • Leczenie nietrzymania moczu u mężczyzn od 4 000 zł
 • Leczenie nietrzymania moczu u kobiet wstrzyknięciami okołoce... od 4 000 zł
 • Leczenie nietrzymania moczu u mężczyzn wstrzyknięciami około... od 4 000 zł
 • Konsultacja ginekologiczna (przedzabiegowa) zadzwoń
 • Konsultacja urologiczna (przedzabiegowa)  od 150 zł
Wczytaj więcej wyników

Leczenie nietrzymania moczu (NTM) - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Problem nietrzymania moczu może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W zależności od stopnia zaawansowania i rodzaju tej dolegliwości urolodzy stosują różne rodzaje jego leczenia – od zabiegów operacyjnych, przez małoinwazyjne, po leczenie zachowawcze.

Nietrzymanie moczu łatwe do wyleczenia

Szpital Specjalistyczny Matopat w Toruniu oferuje na Oddziale Ginekologicznym zabieg operacyjny w wysiłkowym nietrzymaniu moczu z wykorzystaniem taśm. Lekarze pomogą tutaj także na Oddziale Urologicznym osobom z różnymi schorzeniami dróg moczowych poprzez np. cystoskopie, ureterorenoskopie czy endoskopowe usunięcie złogu z pęcherza moczowego. Jednym z lekarzy jest tutaj dr n. med. Janusz Stankiewicz, specjalista ginekologii i położnictwa (II stopnia od 1990 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1997.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie (Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego) posiada Oddział Kliniczny Urologii, na którym zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą się poddać leczeniu nietrzymania moczu. U pań lekarze stosują technikę wszczepienia taśmy podcewkowej, u panów metodę wczepienia sztucznego zwieracza cewki moczowej. Ponadto, w ramach diagnostyki, wykonywane są tutaj badania urodynamiczne. Jednym z kadry specjalistów jest dr n. med. Stanisław Szempliński, urolog od 2008 roku, który posiada certyfikat FEBU (Europejskiego Towarzystwa Urologicznego), potwierdzający jego umiejętności z dziedziny urologii.

W Poznaniu mieści się Conti Clinic (Klinika Grunwaldzka), która specjalizuje się w leczeniu inkontynencji kobiet i mężczyzn. Pracujący tu specjaliści po odpowiedniej diagnozie i badaniach urologicznych, urodynamicznych i ultrasonograficznych dna miednicy zastosują odpowiednie dla każdego pacjenta leczenie. Może to być postepowanie zachowawcze (farmakoterapia, pessaroterapia i rehabilitacja) lub zabiegowe (różne techniki wszczepiania taśm, iniekcje okołocewkowe oraz leczenie pęcherza nadreaktywnego za pomocą podania toksyny botulinowej). Pacjentów przyjmuje tutaj m.in. dr n. med. Mariola Sosnowska, specjalista ginekologii i położnictwa I i II stopnia, która odbyła wiele polskich i zagranicznych szkoleń operacyjnych z zakresu leczenia nietrzymania moczu z wykorzystaniem implantów (np. w Berlinie, Wiedniu i Niemczech).

W Uro-Medic Centrum Urologii Laserowej w Zielonej Górze dostępne są różne metody leczenia NTM. Od leczenia farmakologicznego, poprzez taśmy TOT i TVT, siatki mesh, po leczenie pęcherza nadreaktywnego toksyną botulinową. Dodatkowo można poddać się tutaj operacjom laparoskopowym pętlowym oraz wstrzyknięciom okołocewkowym i implantom okołocewkowym, a także wszczepieniu sztucznego zwieracza. Pacjentami zajmuje się dr Marek Chlamtacz, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1995 roku) oraz urologii (II stopnia od 2002 roku), który doświadczenie w swoich dziedzinach zdobywał w Klinice Urologii Akademickiego Szpitala Charite w Berlinie we Frankfurcie nad Odrą oraz w 105. Szpitalu Wojskowym w Żarach.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie działa Oddział Kliniczny Urologii i Urologii Onkologicznej, na którym przeprowadza się zabiegi wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Ponadto lekarze dokonują tutaj także implantacji sztucznego zwieracza cewki moczowej. Jednym z kadry jest prof. dr hab. n. med. Piotr Chłosta, chirurg ogólny i urolog, który posiada certyfikat FEBU (Europejskiego Towarzystwa Urologicznego) od 1999 roku, natomiast doświadczenie zdobywał m.in. w Klinicznym Dziale Urologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach  (latach 2003-2012).

W Szpitalu Mazovia mieszczącym się w Warszawie z zakresu zabiegów urologicznych specjaliści przeprowadzają operacje leczące wysiłkowe nietrzymanie moczu, stosując syntetyczne taśmy podcewkowe. Ponadto proponują pacjentom także leczenie zachowawcze - stożki dopochwowe, elektrostymulacja przezpochwową. Pacjentom pomaga tutaj m.in. dr n. med. Tomasz Szopiński, chirurg ogólny i urolog, posiadający dyplom FEBU. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. na Oddziale Urologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego i w Klinice Urologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Cena zabiegu leczącego nietrzymanie moczu w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital

W polskich ośrodkach za zabieg leczący inkontynencję (z użyciem taśm) trzeba zapłacić kwotę ok. 4,7 tys. zł (np. w szpitalu Matopat). Za granicą w Wielkiej Brytanii pacjent na taki zabieg wyda £3000 (w North Devon District Hospital - metoda TVT).

Usługa leczenie nietrzymania moczu (ntm) jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika, urologa i ginekologa.