Leczenie nietrzymania moczu u kobiet metodą Burcha

Synonimy: operacyjne leczenie nietrzymania moczu metodą Burcha, laparoskopowa kolposuspensja sposobem Burcha

Filtruj wyniki

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet metodą Burcha - informacje

Lek. med. Jacek Szyperski Lek. med. Jacek Szyperski

W terapii nietrzymania moczu leczenie chirurgiczne stosuje się w przypadkach wysiłkowego nietrzymania moczu oraz postaci mieszanej, a metody te uzyskują nawet 90% skuteczności. Do najczęściej stosowanych zalicza się m. in. operacje o typie podwieszenia z plastyką tylną, jak np. zewnątrzotrzewnowe podwieszenie pochwy metodą Burcha. Procedura, uznana za „złoty standard” w operacyjnym leczeniu nietrzymania moczu, polega na podniesieniu bocznego sklepienia pochwy i zsunięciu pęcherza moczowego z pochwy przyśrodkowo. Następnie zakładane są specjalne, długowchłanialne szwy na więzadło Coopera, unoszące tkanki okołopochwowe i tkanki okołocewkowe.

Pozałonowe leczenie inkontynencji u kobiet metodą Burcha w polskich placówkach medycznych

Leczenie zachowawcze, farmakologiczne oraz operacyjne NTM oferuje Przychodnia Eter-Med w Gdańsku. W tym ostatnim przypadku, zabiegi polegają na wykonaniu plastyki krocza, pochwy lub cewki moczowej, a kwalifikacje przeprowadza urolog lub ginekolog. Zakres świadczeń stanowi m. in. operacja Burcha/operacja Marshall-Marchetti-Krantz (MMK) z przyszyciem tkanek okalających pochwę do więzadeł nad spojeniem łonowym, a ponadto operacje pętlowe, TVT, TOT oraz sztuczny zwieracz.

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet metodą Burcha (otwartej kolposuspensji) w swojej ofercie posiaa również dr n. med. Edyta Wlaźlak, specjalista ginekolog-położnik i uroginekolog w trakcie specjalizacji z onkologii ginekologicznej, certyfikowana m. in. w zakresie diagnostyki i terapii w uroginekologii. W operacji Burcha wykorzystuje dwa mechanizmy: stabilizację powięzi podcewkowej i cewki moczowej, oraz repozycję cewki i szyi pęcherza. W leczeniu różnych postaci nietrzymania moczu wykorzystuje także inne zabiegi operacyjne, w tym operacje slingowe oraz TVT, TVT-O. 

Schorzeniami dolnych dróg moczowych kobiet, w tym nietrzymaniem moczu, zajmują się także specjaliści Gabinetów lekarskich Femina-Med w Krakowie, którzy wyspecjalizowali się także w leczeniu operacyjnym  NTM z wykorzystaniem m. in. kolposuspensji metodą Burcha, taśm monofilamentowych polipropylenowych w metodzie TVT lub przez otwory zasłonione TOT. Oferta obejmuje też zabiegi z użyciem minislingów oraz ostrzykiwanie okołocewkowe lub przezcewkowe m. in. silikonem bądź toksyną botulinową. Każda procedura uwzględnia niezbędną diagnostykę (np. badanie urodynamiczne) oraz konsultację uroginekologiczną.

Operacyjne leczenie NTM w Polsce i w Ontario – ceny zabiegów

Sala operacyjna w AdvanceMed – Śląskie Centrum  Medycyny Inwazyjnej Sala operacyjna w AdvanceMed – Śląskie Centrum Medycyny Inwazyjnej

Według The Ontario Health Technology Advisory Committee (OHTAC), cena kolposuspensji wynosi około 3 700 $ (10 730 zł). Tymczasem średnia cena takiego zabiegu w kraju to około 4 000 zł.  

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet metodą Burcha - ceny w różnych miastach

  • Poznań od 5 000 zł do 6 270 zł
  • Bydgoszcz od 6 500 zł
  • Nieborowice od 2 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.