Leczenie otyłości

Synonimy: bariatria, zabiegowe leczenie otyłości, zabiegi chirurgiczne w leczeniu otyłości

Filtruj wyniki

Leczenie otyłości - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Otyłość (łac. obesitas) zaliczana jest do najpoważniejszych problemów XXI wieku krajów wysoko rozwiniętych. W trakcie choroby dochodzi do nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej w organizmie. Do zabiegowego leczenia otyłości kwalifikowane są osoby, u których terapia dietetyczna i farmakologiczna nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Procedurą, która charakteryzuję się najmniejszą inwazyjnością, jest założenie balonu wewnątrzżołądkowego. Najskuteczniejszą formę leczenia otyłości stanowią jednak zabiegi z zakresu chirurgii bariatrycznej, które obejmują resekcję rękawową żołądka, wyłączenie żołądkowe z użyciem bypassu gastrycznego, opasanie żołądka opaską oraz wyłączenie żółciowo-trzustkowe z przełączeniem dwunastniczym.

Leczenie otyłości w Polsce – kto ma je w swojej ofercie

Na leczenie otyłości w Warszawie udać się można do Szpitala LUX MED, w ramach którego funkcjonuje Centrum Szpitalnej Terapii Otyłości. W placówce świadczona jest cała gama usług z zakresu kompleksowej diagnostyki i pomocy w leczeniu różnych typów otyłości, uwzględniając postępowanie dietetyczne, psychologiczne, endoskopowe i chirurgiczne. Pacjenci poddać się w niej mogą zabiegowi założenia balonu żołądkowego, oferta Centrum obejmuje ponadto podzielenie żołądka poziomo na dwie części za pomocą opaski żołądkowej (Adjustable Gastric Band), resekcję mankietową żołądka oraz ominięcie żołądkowo jelitowe (gastric by-pass).

We Wrocławiu osoby otyłe szukać pomocy mogą w Szpitalu Specjalistycznym z Przychodnią EuroMediCare. W placówce pacjentom oferowany jest kompleksowy program leczenia otyłości. Udać się do niej można na założenie balonu wewnątrzżołądkowego, poddać się można również zabiegowi, polegającemu na wydzieleniu z żołądka zbiornika o objętości kilkudziesięciu milimetrów, następnie połączeniu go z jelitem (gastric by-pass). Oferta Szpitala obejmuje także mankietową (rękawową) resekcję żołądka.

W Jeleniej Górze zabiegowe leczenie otyłości w swojej ofercie posiada KCM Clinic, w której pacjenci poddać się mogą operacji założenia regulowanej opaski żołądkowej (Adjustable Silicon Gastric Band). W leczeniu otyłości stosuje się niej także zabiegi polegające na ominięciu żołądkowo-jelitowym (gastric by-pass), które są najczęściej przeprowadzanymi operacjami bariatyrcznymi. Do kliniki udać się można ponadto na laparoskopowe rękawowe (mankietowe) wycięcie żołądka (Sleeve Gastrectomy).

Cena zabiegowego leczenia otyłości w Polsce i za granicą

Kadra w Klinika Nova Kadra w Klinika Nova

W Polsce laparoskopowe zespolenie omijające żołądek zapłacić trzeba około 20 000 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa: w Ramsay Weight Loss Surgery w Bingley (w Wielkiej Brytanii) zaczyna się ona od 9 495 funtów brytyjskich, czyli od około 52 500 złotych.

Usługa leczenie otyłości jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i bariatry.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska