Leczenie zaćmy Łódź

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:

Leczenie zaćmy Łódź - informacje

Gabinet zabiegowy w Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Gabinet zabiegowy w Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus

Zaćma jest chorobą oczu, która powoduje stopniowe pogorszenie widzenia. Jej leczeniem zajmuje się lekarz okulista. Objawem zaćmy jest widoczne zmętnienie soczewki oka, pogorszenie ostrości widzenia dali, zamazywanie czytanego oraz pisanego tekstu oraz łzawienie. Jedyną skuteczną metodą leczenia schorzenia jest operacja, podczas której soczewka oka zostaje usunięta i zastąpiona sztuczną protezą. Protezę można dobrać tak, by jednocześnie zniwelować wady wzroku, takie jak krótko- i dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Operację wykonuje się w znieczuleniu miejscowym przy użyciu kropel, sztuczna soczewka pod wpływem ciśnienia wewnątrzgałkowego ściśle wypełnia operowaną przestrzeń i pozostaje na miejscu, dlatego nie ma konieczności stosowania szwów.

Leczenie zaćmy w Łodzi – gdzie można wykonać operację?

Na operację zaćmy można udać się do szpitala Salve, gdzie do usuwania zmętniałej soczewki stosowana jest fakoemulsyfikacja. Metoda polega na rozbiciu soczewki na drobne fragmenty za pomocą fakoemulsyfikatora emitującego ultradźwięki, następnie fragmenty te zostają wypłukane z oka. Sztuczna, zwijalna soczewka zostaje wszczepiona przez mikronacięcia. Zabieg odbywa się w trybie jednodniowym, a pacjent po zabiegu musi spędzić w szpitalu jedynie kilka godzin.

Leczenie zaćmy oferuje także prof. n. med. Jerzy Nawrocki, specjalista okulistyki I i II stopnia. Prof. Nawrocki posiada bogatą wiedzę na temat leczenia zaćmy, którą zawarł w licznych pracach naukowych, np. „Ocena wyników operacji zaćmy z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowej w oczach po witrektomii”, „Ocena wyników operacji zaćmy w oczach po usunięciu oleju silikonowego” i „Zmiany refrakcji po operacji zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej w oczach po uprzednio wykonanej witrektomii”, jest też autorem pracy „Łączone operacje usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, wszczepienia sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej i witrektomii przez płaską część ciała rzęskowego”.

Szpital i przychodnia okulistyczna Jasne Błonia oferuje leczenie zaćmy za pomocą nowoczesnych urządzeń, pozwalających na bezbłędną diagnostykę i precyzyjne wykonywanie wszystkich zabiegów. Wyposażenie obejmuje aparat USG Ultrascan A + B firmy Alcon i Ultrasonograf AVISO A/B firmy Quantel Medical, które umożliwiają wykonanie badania gałki ocznej w projekcji B oraz biometrię akustyczną (ustalenie mocy wszczepionych soczewek w czasie operacji zaćmy), a także mikroskop operacyjny Moeller Hi-R 900 oraz aparat do fakoemulsyfikacji i witrektomii EVA 8000 do leczenia operacyjnego ze zintegrowanym źródłem światła, diatermią i laserem okulistycznym.

Cena leczenia zaćmy w Łodzi oraz w Wemmel w Belgii

Gabinet zabiegowy w Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Gabinet zabiegowy w Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus

Cena leczenia operacyjnego zaćmy zależy od rodzaju wszczepianej soczewki. W łódzkich klinikach okulistycznych zabieg można wykonać w granicach od 3 000 do 8 500 zł, podczas gdy w Focus Eye Clinic w Wemmel w Belgii, operacja zaćmy kosztuje od 1 400 do 2 500 euro (6 000 – 10 000 zł).

Leczenie zaćmy - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 2 500 zł do 9 000 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Gdańsk od 3 250 zł do 7 700 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zaćmy w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska