Leczenie zęba 3 kanałowego pod mikroskopem Wrocław

Synonimy: leczenie endodontyczne 3 kanałów pod mikroskopem, leczenie endodontyczne trzonowca pod mikroskopem, ząb trzykanałowy leczenie kanałowe pod mikroskopem więcej »

Filtruj wyniki

Oferujesz leczenie zęba 3 kanałowego pod mikroskopem we Wrocławiu?

Leczenie zęba 3 kanałowego pod mikroskopem Wrocław - informacje

Kadra w Prestige Dent Kadra w Prestige Dent

Endodoncję, czyli inaczej leczenie kanałowe, stosuje się w przypadku chorób miazgi zębowej. Procedura ta polega na rozwierceniu zęba i opracowaniu jego kanałów poprzez usunięcie tkanek i wypełnienie materiałem zastępczym. Zęby, w zależności od swojego położenia i funkcji, mogą mieć od jednego do pięciu kanałów. Od ich ilości oraz budowy zależy czas trwania i cena zabiegu. Najnowszą, a jednocześnie najdokładniejszą metodą endodoncji jest praca z mikroskopem. Poleca się ją szczególnie w takich przypadkach, gdy kanały są nietypowo skonstruowane bądź trudno je zlokalizować. Dzięki użyciu mikroskopu specjalista może zobaczyć dokładnie komorę zęba wraz z kanałami, co zwiększa precyzję ich opracowywania. Tym sposobem wielokrotnie unika się powikłań i nie jest potrzebne powtórne leczenie.

Leczenie endodontyczne z użyciem mikroskopu we Wrocławiu – gdzie się na  nie udać?

Endodoncję, w tym leczenie zęba 3-kanałowego pod mikroskopem, ma w swojej ofercie Centrum Stomatologiczne WELLDENT. Leczenie kanałowe przeprowadzają tam wyłącznie specjaliści, zajmujący się tylko tym działem stomatologii, członkowie Polskiego Towarzystwa Endodontycznego i European Society of Endodontology. Podczas pracy korzystają z zaawansowanego technologicznie sprzętu, w tym aparatów do wypełniania kanałów Obtura i System B, sterowanych komputerowo systemów pomiaru, endometrów i systemów do irygacji preparatami bakteriobójczymi Nanotec Endo.

W zakresie leczenia zębów, wymagających usunięcia chorej miazgi, może pomóc także dentysta lek. stom. Michał Wójcik. Posiada on specjalizację z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją, który zajmuje się także leczeniem próchnicy oraz nadwrażliwości zębowej. Jest absolwentem wrocławskiej Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich i należy do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Aby precyzyjnie zmierzyć długość opracowywanego kanału zębowego, wykorzystuje endometr Raypex 5. Po terapii endodontycznej może wykonać odbudowę zniszczonego zęba.

Aby poddać się leczeniu kanałowemu, można odwiedzić także Studio Stomatologii. Podczas działań endodontycznych lekarze wykorzystują tam system szczelnego wypełniania kanałów E&Q MASTER oraz radiograf cyfrowy Planmeca ProSensor. Leczenie jest przeprowadzane pod kontrolą mikroskopu stomatologicznego SmartOPTIC. Przed rozpoczęciem terapii możliwe jest dokonanie wstępnej odbudowy zęba.

Ceny leczenia zęba 3-kanałowego pod mikroskopem w Polsce i Tajlandii

Magdalena Jakubowska - asystentka stomatologiczna Magdalena Jakubowska - asystentka stomatologiczna

Lekarzom w Dental Hospital, mieszczącym się w Bangkoku, za leczenie endodontyczne zęba 3-kanałowego trzeba zapłacić około 14 000 bahtów tajskich (ponad 1 400 zł). W klinikach medycznych we Wrocławiu cena tej samej procedury wynosi około 800 zł.

Leczenie zęba 3 kanałowego pod mikroskopem - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

 • Wrocław od 599 zł do 800 zł
 • Warszawa od 400 zł do 750 zł
 • Kraków od 819 zł do 1 050 zł
 • Gdańsk od 830 zł
 • Poznań od 400 zł do 1 600 zł
 • Łódź od 460 zł do 1 050 zł
 • Bydgoszcz od 700 zł do 900 zł
 • Katowice od 700 zł do 1 900 zł
 • Lublin od 450 zł
 • Gliwice od 1 100 zł
 • Szczecin od 800 zł do 1 500 zł
 • Gdynia od 480 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zęba 3 kanałowego pod mikroskopem w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska