Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Licówki - informacje

Gabinet zabiegowy w 3g Dentist Gabinet zabiegowy w 3g Dentist

Zęby to wizytówka człowieka, dlatego ważne jest, aby były zadbane. Przebarwione, niekształtne zęby stanowią dla wielu osób źródło kompleksów. Najskuteczniejszym sposobem na poprawienie estetyki uzębienia są licówki, wykonane z porcelany lub kompozytu. Pozwalają one na korekcję kształtu i koloru uzębienia. Jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż korony protetyczne, niektóre licówki wykonywane są tak, aby nie było potrzeby szlifowania naturalnego zęba. Po zabiegu w gabinecie stomatologicznym należy stosować się do zaleceń lekarza.

Licówki w polskich klinikach stomatologicznych

Klinika stomatologiczna Anident w Warszawie oferuje licówki porcelanowe bez szlifowania zębów, co jest najmniej inwazyjnym sposobem na upiększenie uśmiechu, ponieważ tkanki zęba pod nakładką pozostają nienaruszone. Pracuje tu stomatolog dr Mirosław Porczyk, który zajmuje się protetyką stomatologiczną. Lekarz stosuje też licówki częściowe do odbudowy brzegów ułamanych zębów. Pracująca w Anident stomatolog Anna Jaśkowska występowała w programie Dzień Dobry TVN, gdzie wypowiadała się na temat elektrycznych szczoteczek do zębów.

Stomatolodzy z krakowskiej kliniki stomatologicznej Artdent wykonują licówki porcelanowe przytwierdzane do naturalnych zębów klejem licowym. Alternatywą dla licówek są wkładki kompozytowe. W Artdent można umówić się do stomatologa dr Hanny Osuch lub do dr Ewy Pieczyńskiej. Warto rozważyć wybielanie zębów metodą nakładkową przed założeniem licówek, aby poprawić ostateczny efekt odbudowy estetycznej uzębienia. W przypadku wcześniejszego leczenia kanałowego dobrym rozwiązaniem jest tzw. wybielanie zęba martwego.

W Poznaniu można założyć na zęby licówki w gabinecie Dorota i Przemysław Stankowscy Praktyka Dentystyczna. Stomatolog dr Dorota Stankowska należy do Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Lekarz stosuje licówki w zamykaniu diastemy czyli nadmiernie wyeksponowanej przerwy między górnymi jedynkami. Co ważne, stomatolodzy z poznańskiej kliniki stosują do zabiegów stomatologicznych koferdam, a w przypadku wypełnień - mikroskop dentystyczny.

Gdańska klinika Impladent oferuje licówki porcelanowe, ale przy mocno zniszczonych zębach stomatolodzy zalecają korony pełnoceramiczne. Zdarza się, że oprócz odbudowy estetycznej zachodzi potrzeba rekonstrukcji brakującego zęba. Kompleksowa rekonstrukcja uzębienia w Impladent polega na uzupełnieniu braków implantami lub mostami protetycznymi oraz na nałożeniu licówek na pozostałe zęby, aby poprawić ich wygląd i funkcję. W Impladent pracuje stomatolog dr n. med. Adam Ziemlewski, który był na stypendium w Dental School w Londynie.

Na założenie licówek można też zapisać się w Częstochowie, a dokładnie w Centrum Stomatologiczno-Medycznym Stomed, gdzie pacjentów przyjmuje stomatolog dr Anna Kapustecka oraz dr Anna Kaczmarska. Przed odbudową estetyczną warto zadbać o to, aby zęby zostały wyleczone z próchnicy. W  Stomed stosowane są wypełnienia światłoutwardzalne. W przypadku tych największych ubytków doskonale sprawdzają się ceramiczne wkłady koronowe typu inlay i onlay.

We Wrocławiu chętnie wybierane są specjalistyczne gabinety stomatologiczne Denta, gdzie można zdecydować się na licówki ceramiczne lub kompozytowe do korekcji długości zębów. W estetyce uśmiechu specjalizuje się tu stomatolog Michał Karolewski, który uczestniczył w warsztatach praktycznych pt. "Wykonywanie wypełnień kompozytowych typu inlay/onlay metodą pośrednio-bezpośrednią" oraz w kursie pt. "Wkłady koronowe. Leczenie protetyczne z zastosowaniem protez stałych". Gabinet Denta oferuje również terapię gummy smile czyli leczenie uśmiechu dziąsłowego.

Poprawa estetyki uśmiechu licówkami w Polsce i w Wielkiej Brytanii

78 78

Usługi stomatologiczne w Polsce, a w szczególności protetyczne, są o wiele tańsze niż w Wielkiej Brytanii. Sprawia to, że do polskich gabinetów stomatologicznych przyjeżdża wielu turystów medycznych, którzy poddają się tu kompleksowemu leczeniu stomatologicznemu, a także korygują uśmiech od strony estetycznej licówkami i koronami. Porcelanowa licówka w angielskiej klinice No 9 Dental Practice kosztuje ponad 2500 zł. Podobnie jest w The Smile Studios - tutaj cena może sięgać do pawie 3 tys złotych. W Polskich gabinetach ta sama usługa jest nawet dwukrotnie lub trzykrotnie tańsza, a więc opłacalnym rozwiązaniem jest nałożenie licówek na  przednie zęby w trakcie krótkiego pobytu w Polsce. Przy okazji można zwiedzić zabytki, np. Zamek Królewski w Warszawie, Palmiarnia w Poznaniu czy Sukiennice w Krakowie. Oprócz tego można zorganizować sobie dłuższy wypoczynek w Tatrach lub nad Morzem Bałtyckim.

Licówki - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 250 zł do 2 500 zł
 • Kraków od 250 zł do 2 000 zł
 • Wrocław od 100 zł do 2 000 zł
 • Łódź od 100 zł do 1 500 zł
 • Poznań od 200 zł do 2 500 zł
 • Gdańsk od 200 zł do 2 000 zł
 • Szczecin od 200 zł do 1 600 zł
 • Bydgoszcz od 200 zł do 1 800 zł
 • Gliwice od 500 zł do 2 000 zł
 • Katowice od 350 zł do 10 000 zł
 • Lublin od 400 zł do 1 500 zł
 • Gdynia od 450 zł do 2 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa licówki jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska