Licówki w Krakowie

Zastanawiasz się, gdzie założyć licówki w Krakowie? Zapoznaj się z poniższą listą 11 klinik stomatologicznych w Małopolsce i wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada. Podjąć decyzję pomogą Ci cenniki oraz profile przyjmujących w placówkach lekarzy. Nie zwlekaj i jeszcze dziś umów się na konsultację stomatologiczną za pośrednictwem naszego portalu!

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Licówki w Krakowie - informacje

Licówki to uzupełnienia protetyczne zakładane z reguły na przednie zęby w celu poprawy ich wyglądu. Wykorzystuje się je m.in. w przypadku przebarwień korony zęba, korekcji jego kształtu, przy złamaniu brzegu siecznego zęba przedniego czy do zamknięcia przerw między zębami. Najpopularniejsze licówki to licówki kompozytowe, ceramiczne, pełnoceramiczne i porcelanowe. Czym się one od siebie różnią i na które warto się zdecydować?

Kadra w Centrum Stomatologii i Laryngologii Lardent Kadra w Centrum Stomatologii i Laryngologii Lardent

Gdzie po licówki w Krakowie?

Położona w dzielnicy Prądnik Biały Klinika Krakowska może zaproponować swoim pacjentom licówki porcelanowe. To właśnie ten rodzaj licówek posiada wiele znanych z telewizji gwiazd. Mocowane bezpośrednio do szkliwa zębów bez wcześniejszego szlifowania, pozwalają zachować naturalne zęby i nie powodują uczucia dyskomfortu. Efektem jest piękny, hollywoodzki uśmiech. Podobne efekty zapewniają licówki pełnoceramiczne, które w swojej ofercie posiada Instytut Stomatologii i Dermatologii „Ruczaj Clinic” położony w dzielnicy Dębniki.

Licówki kompozytowe w Krakowie

Licówki kompozytowe są nawet kilkakrotnie tańsze od tych ceramicznych i porcelanowych. Są jednak jednolite kolorystycznie, a to sprawia, że wyglądają nieco sztucznie. Ich minusem jest także skłonność do powstawania żółtych przebarwień. Kliniki stomatologiczne często mogą zaproponować swoim pacjentom różne rodzaje licówek, dostosowane do ich potrzeb oraz zasobności portfela. Jednym z takich miejsc jest 3g Dentist (dzielnica Grzegórzki), które w swojej ofercie posiada licówki kompozytowe oraz ceramiczne. Lek. dent. Marek Woźniacki, właściciel kliniki, specjalizuje się w nowoczesnej endodoncji, implantologii oraz protetyce.

Inne popularne kliniki stomatologiczne w Krakowie to:

 • DENTestetica (Krowodrza)
 • BJB Stomatologia Estetyczna (Grzegórzki)
 • Denta Med (Stare Miasto) 

Pozostałe krakowskie kliniki stomatologiczne

Gabinet zabiegowy w DENTestetica Gabinet zabiegowy w DENTestetica

Centrum Stomatologii i Implantologii Stomatologia Cichoń oferuje założenie licówek pełnoceramicznych, a także założenie korony metalowej licowanej porcelaną czy korony pełnoceramicznej Procera. Takimi i innymi zabiegami zajmuje się lek. dent. Bartosz Cichoń, specjalista protetyki i stomatologii estetycznej, który przynależy do polskich i zagranicznych stowarzyszeń implantologicznych, np. do International Congress of Oral Implantologists - ICOI.

Klinika Śliczna to gabinet stomatologiczny w Krakowie, gdzie można skorzystać z założenia licówek porcelanowych, wybielania zębów lampą Beyond oraz korektą kształtu i koloru zębów z zastosowaniem materiałów nanohybrydowych. Dodatkowo pacjent może założyć tutaj także most i koronę pełnoceramiczną lub metalowo-porcelanową, oraz protezę całkowitą akrylową. Pacjentów przyjmuje na leczenie lek. dent. Agata Szarżanowicz-Płyś, stomatolog, zajmująca się stomatologią zachowawczą, chirurgią i protetyką stomatologiczną.

W Specjalistycznym Centrum Stomatologii Rodzinnej, Implantologii i Ortodoncji Dentamax lekarze zajmują się m.in. protetyką, z zakresu której oferują swoim pacjentom licówki porcelanowe EMAX oraz licówki kompozytowe wzmacniane włóknem szklanym. Ponadto zakładają korony porcelanowe na złocie, korony pełnoceramiczne a także korony kompozytowe wzmacniane włóknem szklanym.

Licówki. Cena w Krakowie

Koszt, jaki trzeba ponieść w związku z licówkami, zależy m.in. od materiałów, z których są one wykonane. Najtańsze są licówki kompozytowe - ich ceny zaczynają się już od 250 zł. Znacznie droższe są licówki ceramiczne i porcelanowe. W tym przypadku za jedną licówkę trzeba zapłacić od 1100 do nawet 2000 zł.

Licówki - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 240 zł do 2630 zł
 • Warszawa od 270 zł do 2630 zł
 • Wrocław od 100 zł do 2000 zł
 • Łódź od 200 zł do 1500 zł
 • Poznań od 200 zł do 2500 zł
 • Bydgoszcz od 250 zł do 1700 zł
 • Gdańsk od 300 zł do 2000 zł
 • Katowice od 720 zł do 10000 zł
 • Szczecin od 200 zł do 2500 zł
 • Gliwice od 500 zł do 2000 zł
 • Gdynia od 450 zł do 2500 zł
 • Lublin od 450 zł do 1300 zł
Licówki cena »

Usługa licówki w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu licówki w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.