Liposukcja brzucha Warszawa

odsysanie tłuszczu z brzucha

Warszawa, ul. Puławska 488

Medifem

4,7 / 5  (304 opinii)  rozwiń

Zabieg przebiegł bezproblemowo, więcej strachu niż to warte... efekty są bardzo zadowalające. To jest to na co czekałam. Po prostu spełnione marzenie na maksa. ~ Martulka19 (Liposukcja brzucha, dr n. med. Andrzej Barwijuk)

 • Liposukcja brzucha od 8 000 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (przedzabiegowa)  250 zł

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Liposukcja brzucha Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Józefów Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Józefów

Odkładający się w okolicach brzucha tłuszcz, zwany pieszczotliwie „oponką” to zmora wielu kobiet i mężczyzn. Nie tylko zaburza proporcje sylwetki i odkształca się pod obcisłym ubraniem, ale może być również niebezpieczny dla zdrowia poprzez odkładanie się na narządach wewnętrznych. Czasami mimo ćwiczeń i diety nie możemy poradzić sobie z tą okolicą ciała. Wówczas zabiegiem, który pomoże nam osiągnąć wymarzony cel jest liposukcja, zwana również lipoplastyką.

Brzuch jest najczęstszym obszarem ciała, poddawanym zabiegowi liposukcji zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Polega on na lokalnym usunięciu nagromadzonego tłuszczu i dzięki temu uzyskaniu smuklejszej sylwetki. Istotnymi czynnikami mającymi wpływ na sukces liposukcji brzucha są: ilość i rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, historia przyrostu masy ciała bądź utraty wagi, wiek i płeć pacjenta oraz przebieg ciąży u kobiet.

Zabieg liposukcji brzucha w Warszawie

Lipoplastyka brzucha jest zabiegiem cieszącym się bardzo dużą popularnością. Pozwala przyspieszyć osiągnięcie wymarzonej sylwetki bez większego wysiłku. W Warszawie wybór klinik chirurgii plastycznej oferujących zabiegi liposukcji brzucha jest bardzo duży.

Jedną z nich jest AGKlinik, która zdobyła w 2006r. w rankingu Klinik Chirurgii Plastycznej i Estetycznej Tygodnika wprost zdobyła 1 miejsce w kategorii Liposukcja. Jednym z lekarzy wykonujących tu liposukcję jest dr Adam Gumkowski, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej oraz specjalista chirurgii estetycznej. W klinice stosowane są różne metody zabiegu lipoplastyki brzucha, wśród nich liposukcja klasyczna, przy użyciu ultradźwięków, lasera, metodą wibracyjną oraz nowowprowadzoną metodą Water Jet, w trakcie której tkanka tłuszczowa jest wypłukiwana specjalnym roztworem wodnym.

Inną warszawską placówką jest znana z programów telewizyjnych Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Marka Szczyta, określona przez dziennikarzy Kliniką XXI wieku.

Kolejnym miejscem jest Sfera Klinika Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej, posiadająca dwie placówki chirurgii plastycznej w Warszawie. Jedną w centrum miasta przy Alejach Jerozolimskich, a drugą na skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Warszawie – Rembertowie.

Różne metody zabiegu liposukcji

Tradycyjną, ale jednocześnie najbardziej inwazyją metodą jest liposukcja klasyczna (ang. Suction-Assisted Liposuction, SAL) polegająca na odsysaniu tłuszczu przy użyciu wprowadzonej pod skórę sondy oraz aparatu ssącego. W Warszawie liposukcję klasyczną można wykonać m.in. w Klinice Ambroziak (również znanej z programów telewizyjnych), gdzie niekiedy lekarze łączą ją z laserową techniką obkurczania skóry i rozpuszczania tłuszczu Cynosure Triplex. Dzięki temu uzyskiwany jest natychmiastowy efekt redukcji tkanki tłuszczowej. W ośrodku wykonywana jest również liposukcja brzucha metodą infradźwiękową (ang. Nutational Infrasonic Liposculpture, N.I.L.). Dzięki użyciu sprężonego powietrza kaniula wykonuje nutacyjny ruch w 3 płaszczyznach (3D) i wytwarza infradźwięki. Komórki tłuszczowe są usuwane, bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek nietłuszczowych

Po technice klasycznej zaczęły pojawiać się inne, troche mniej inwazyjne metody, acz dające podobne efekty. Jedną z nich jest liposukcja wibracyjna (ang. Power-Assisted Liposuction, PAL), w trakcie której pod skórę wprowadzana jest niewielka głowica generująca drgania z podłączoną do niej kaniulą wibrującą. Dzięki wibracjom rozwarstwenie komórek tłuszczowych jest bardziej efektywne i łatwiej je odessać. W Klinice Dermatologii i Medycyny Estetycznej Mediderm zabieg techinką PAL łączony jest z liposukcją laserową z użyciem lasera diodowego Salsa 120. Efekty takiej terapii są spektakularne szczególnie u osób z dużym nadmiarem tkanki tłuszczowej

Inną metodą jest liposukcja ultradźwiękowa (Ultrasonic-Assisted Liposuction, UAL), w której przy użyciu fali ultradźwiękowej, komórki tłuszczowe są rozbijane. Tak przygotowany tłuszcz jest następnie łatwiej odsysany. Zabieg ten można wykonać w Instytucie Medycyny Estetycznej u dr Sławomira Jędrasa, chirurga ogólnego zajmującego się też medycyną estetyczną. Kolejną warszawską kliniką wykonującą liposukcję z użyciem ultradźwięków jest Centrum Medycyny Estetycznej, która ściśle współpracuje z Instytutem opisanym powyżej. Jednym ze specjalistów chirurgii plastycznej jest tu dr Teresa Krauss-Górska, należąca do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

 Szczupły brzuch bez wysiłku i taniej niż na Zachodzie i w USA

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Józefów Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Józefów

Liposukcja brzucha od wielu lat jest zabiegiem umożliwiającym osiągnięcie wyszczuplonej talii i wspomagającym efekty odchudzania. W polskich klinikach koszty zabiegu wynoszą od 5 do 16 tys.zł. Najczęściej są to ceny niższe niż proponowane w placówkach zagranicznych. W Stanach Zjednoczonych cena za zabieg liposukcji w zależności od okolicy brzucha wynosi od $5000 do $7000 (15 tys. zł. – 21 tys zł.) np. w klinice Skinsation u dr David C. Hansen’a w Beverly Hills. W londyńskiej Harley Body Clinic za liposukcję brzucha ze znieczuleniem ogólnym zapłacimy £3200 (ok. 16 tys.zł). Zaś w klinice Belvedere Beauty & Care za zabieg płaci się w zależności od płci: kobiety od £3000 (ok. 15 tys.zł.), mężczyźni £3500 (ok. 18 tys.zł).

Wg towarzystwa American Society of Plastic Surgeons liposukcja była w 2006r. najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej. Idealnymi kandydatami do operacji są pacjenci zdrowi, bez chorób przewlekłych, z mocną, elastyczną skórą i dobrym napięciem mięśniowym. Oraz dla osób nastawionych na uzyskanie idealnej sylwetki zarówno dzięki diecie, jak i ćwiczeniom, dla których liposukcja jest zabiegiem wspomagającym osięgnięcie celu.

Liposukcja brzucha - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 4 000 zł do 15 000 zł
 • Wrocław od 5 000 zł do 6 000 zł
 • Łódź od 1 500 zł
 • Kraków od 4 000 zł do 10 000 zł
 • Gdańsk od 8 200 zł do 10 500 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł do 10 000 zł
 • Poznań od 2 000 zł do 10 000 zł
 • Katowice od 7 000 zł
 • Lubin od 5 000 zł
 • Szczecin od 7 000 zł do 8 500 zł
 • Toruń od 6 000 zł do 12 000 zł
 • Gdynia od 6 900 zł
Liposukcja brzucha cena »

Usługa liposukcja brzucha w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu liposukcja brzucha w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.