4,7 / 5  - 235 ocen »
Recepcja, poczekalnia Medikar Aparatura, sprzęt zabiegowy Medikar Gabinet zabiegowy Medikar Pacjenci Medikar Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medikar Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medikar Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medikar Gabinet zabiegowy Medikar Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medikar Pacjenci Medikar Pacjenci Medikar Pacjenci Medikar Pacjenci Medikar Medikar - logo

Informacje ogólne o Medikar

Klinka Medikar świadczy usługi medyczne od 2005 r. Zajmujemy się przywracaniem sprawności osobom ze schorzeniami narządu ruchu oraz schorzeniami neurologicznymi i kardiologicznymi. Od początku działalności placówki naszym celem było zaoferowanie Państwu usługi kompleksowej, na najwyższym poziomie, w korzystnym przedziale cenowym. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowany personel medyczny, który charakteryzuje empatyczne i indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań pacjenta, dzięki czemu uzyskujemy satysfakcjonujące efekty leczenia w relatywnie krótkim czasie. W ofercie Medikar znajdują się usługi z zakresu profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia i rehabilitacji schorzeń narządu ruchu. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy pacjentów w każdym wieku.

Posiadamy znakomite zaplecze sprzętowe, dzięki czemu nasi pacjenci mogą na miejscu wykonać badania z zakresu diagnostyki obrazowej (RTG i USG) narządu ruchu (kości, stawy, aparat więzadłowy etc.) oraz narządów wewnętrznych (m.in. płuca, jama brzuszna, pęcherz moczowy i prostata). Wykonujemy badania USG stawów biodrowych u niemowląt. W naszej ofercie znajdują się także badania dopplerowskie układu naczyniowego i serca. Dysponujemy pracownią densytometryczną, gdzie przeprowadzamy densytometrię rentgenowską – badanie o wysokiej wartości diagnostycznej w profilaktyce i procesie rozpoznania osteoporozy. Wykonujemy także EKG (elektrokardiografię) pozwalającą na wykrycie zaburzeń rytmu serca.

Dzieciom i osobom dorosłym proponujemy skorzystanie ze specjalistycznych konsultacji lekarskich. W ramach poradni ortopedycznej zajmujemy się leczeniem urazów oraz stanów pourazowych narządu ruchu, wrodzonych i nabytych wad postawy oraz wad wrodzonych i rozwojowych stawów biodrowych. Lekarze ortopedzi wykonują także iniekcje dostawowe najwyższej jakości preparatami stosowanymi w nowoczesnej terapii (m.in. Suplasyn, RenehaVis, SportVis). Osobom borykającym się ze schorzeniami układu nerwowego i ich następstwami oferujemy konsultacje u wysokiej klasy neurologów. W Medikar przyjmują także specjaliści z zakresu kardiologii oraz lekarze specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu osteoporozy. Pacjenci z problemami emocjonalnymi mogą liczyć na wsparcie ze strony znakomitych psychologów i psychoterapeutów, którzy pomogą im pokonać problemy poprzez wypracowanie odpowiedniego podejścia do dręczących ich trudności i barier.

W poradni rehabilitacyjnej pomoc znajdą pacjenci z zespołami bólowymi kręgosłupa oraz wrodzonymi i nabytymi wadami postawy. Zajmujemy się leczeniem następstw choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa i stawów, chorobami reumatoidalnymi, przywracaniem sprawności ruchowej pacjentów po przebytych urazach i operacjach kończyn oraz stawu biodrowego. Otaczamy opieką osoby zmagające się z przewlekłymi dolegliwościami neurologicznymi, osoby po przebytych udarach i urazach mózgu, a także pacjentów z chorobami neurodegeneracyjnymi. Pomagamy także osobom ze schorzeniami kardiologicznymi. Pracę z pacjentami opieramy o najnowszą wiedzę z zakresu fizjoterapii, nowoczesną aparaturę oraz indywidualne podejście do pacjenta, uwzględniające jego preferencje i ogólną kondycję zdrowotną, a także oczekiwania. W naszej ofercie rehabilitacyjnej znajduje się terapia ruchowa i fizykoterapia. Proponujemy ćwiczenia ogólnousprawniające, w odciążeniu, na przyrządach oraz indywidualne i grupowe. Prowadzimy terapię przeciwobrzękową, stawów skroniowo-żuchwowych (metoda CRAFTA) oraz kinesiotaping. Ćwiczenia służą m.in. poprawie funkcji ruchowych, zlikwidowaniu nadmiernego napięcia mięśniowego, które często jest przyczyną dolegliwości bólowych oraz niwelacji wad postawy. Nasza oferta obejmuje także zabiegi fizykoterapeutyczne. Dysponujemy aparaturą umożliwiającą wykonanie zabiegów z zakresu fali uderzeniowej, elektroterapii czy laseroterapii. Przeprowadzamy także krioterapię, terapię ultradźwiękami oraz magnetoterapię. Proponowane przez nas zabiegi poprawiają ruchomość stawów, gojenie się tkanek, zaś skojarzone z rehabilitacją ruchową podwyższają efekt terapeutyczny ćwiczeń. Wykonujemy także masaże: klasyczny, leczniczy oraz sportowy. Zajmujemy się rehabilitacją dzieci oraz osób dorosłych. Zakres świadczonych przez nas usług poszerzyliśmy o rehabilitację w warunkach domowych, przeznaczoną dla osób mających trudność w dotarciu do naszej placówki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Klinika Medikar posiada zaawansowane i nowoczesne zaplecze aparaturowe, na które składa się sprzęt diagnostyczny oraz aparatura służąca do fizykoterapii:

  • USG – aparat, który za pomocą ultradźwięków umożliwia obrazowanie zmian w tkankach miękkich, stawach oraz badanie nieprawidłowości w obrębie narządów. Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne.
  • RTG – urządzenie, które wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie do obrazowania układu kostnego, płuc, niektórych narządów wewnętrznych, posiadające bardzo dużą wartość diagnostyczną. Nowoczesna aparatura gwarantuje nie tylko precyzję, lecz również bezpieczeństwo. Cyfrowe urządzenie rentgenowskie emituje niewielką, bezpieczną dla pacjenta dawkę promieniowania.
  • Densytometr rentgenowski – aparat służący do pomiaru gęstości mineralnej kości, która jest cenną informacją w diagnostyce osteoporozy, umożliwiającą ocenę ryzyka zachorowania na tę chorobę. Pomiar wykonywany jest na kościach kręgów lędźwiowych oraz szyjki kości udowej. Badanie  może być wykonywane u osób od 17 roku życia. Cyfrowy aparat emituje niewielką i bezpieczną dla pacjenta dawkę promieniowania. Badanie jest nieingerencyjne i bezbolesne.

Pośród aparatury do fizykoterapii dysponujemy m.in.:

  • urządzeniem do generowania fali uderzeniowej wykorzystującym falę akustyczną, której energia oddziałuje na wybrane miejsce, wykazując działanie m.in. przeciwbólowe i przeciwzapalne, poprawiając mikrokrążenie i regenerację tkanek,
  • aparatem do krioterapii, który niskie temperatury wykorzystuje m.in. do leczenia świeżych urazów, stanów przeciążeniowych i zmian zwyrodnieniowych oraz chorób reumatoidalnych i innych; wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe, w skojarzeniu z kinezyterapią zwiększa ruchomość stawów,
  • aparatem do generowania ultradźwięków o częstotliwości powyżej 20000 Hz, które wykonują mikromasaż o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, wspomagającym przepływ limfy w naczyniach, ułatwiającym gojenie ran w obrębie tkanek miękkich i kostnych,
  • urządzeniem Magnetronik wykorzystującym pole magnetyczne o niskiej częstotliwości, które przyspiesza procesy regeneracyjne tkanek, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, stymuluje odbudowę kolagenu i poprawia krążenie
  • i innymi.

Udogodnienia dla pacjentów

Zapewniamy Państwu wysoką jakość usług w atmosferze troski i zrozumienia. Posiadamy szerokie zaplecze sprzętowe oraz bardzo dobre wyposażenie gabinetów. Proponujemy pacjentom skorzystanie z pokoju wypoczynku, w którym można odpocząć po rehabilitacji lub między zabiegami. Pomieszczenia w naszej placówce posiadają klimatyzację. Pacjenci mogą skorzystać z dostępu do Wi-Fi, skosztować wody źródlanej z dystrybutora – nieodpłatnie. Przychodnia dysponuje automatami z kawą, herbatą i czekoladą. Szatnia jest nieodpłatna.

Medikar posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – podjazd oraz winda.

Akceptujemy płatności gotówką oraz za pomocą karty płatniczej.

Nasza placówka znajduje się w miejscu o bardzo dobrej dostępności zarówno dla pacjentów zmotoryzowanych, jak i tych, którzy korzystają z usług transportu publicznego.

Osiągnięcia i certyfikaty Medikar

W 2014 roku Medikar uzyskał status Lidera rynku klinik rehabilitacyjnych w zakresie kompetencji, wyposażenia oraz jakości opieki zdrowotnej w rankingu ośrodków rehabilitacyjnych Gazety Wyborczej.

Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, czego potwierdzeniem są posiadane przez Medikar certyfikaty z zakresu Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Środowiskiem, Bezpieczeństwem i Higieną pracy (ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, ISO 18001:2007).

Posiadamy patronat oraz współpracujemy z Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie.