4,8 / 5  - 21 ocen »
Recepcja, poczekalnia OneDayClinic Recepcja, poczekalnia OneDayClinic Wnętrza, wystrój OneDayClinic Recepcja, poczekalnia OneDayClinic Gabinet zabiegowy OneDayClinic Recepcja, poczekalnia OneDayClinic Gabinet zabiegowy OneDayClinic Recepcja, poczekalnia OneDayClinic Recepcja, poczekalnia OneDayClinic Recepcja, poczekalnia OneDayClinic Recepcja, poczekalnia OneDayClinic Wnętrza, wystrój OneDayClinic Recepcja, poczekalnia OneDayClinic Recepcja, poczekalnia OneDayClinic Udogodnienia dla gości OneDayClinic Klinika OneDayClinic

Informacje ogólne o OneDayClinic

OneDayClinic to zlokalizowana w czeskiej Ostrawie polska klinika okulistyczna, która powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby pacjentów w zakresie organizacji leczenia w krajach Unii Europejskiej. Umożliwiamy polskim pacjentom leczenie zaćmy z refundacją NFZ w oparciu o nowoczesne technologie, bez konieczności długiego oczekiwania w kolejkach. Wykwalifikowany polskojęzyczny personel otacza chorych troskliwą opieką przed oraz po zabiegu wykonywanym w ramach chirurgii jednego dnia.

Zapewniamy Państwu nie tylko wysoką jakość świadczonych usług, ale także dbałość o komfort i bezpieczeństwo. Opierając się na dyrektywie transgranicznej, realizujemy zabiegi usuwania zaćmy we własnej klinice. Oferta kliniki obejmuje transport z miejsca zamieszkania pacjenta do placówki w Ostrawie i z powrotem, nocleg ze śniadaniem, oraz wizytę kontrolną. Z racji krótkich terminów oczekiwania na zabieg do 30 dni, dopasowujemy wyjazd do preferencji Pacjenta, a transport odbywa się prywatnym busem OneDayClinic. Dla tych pacjentów, którzy wymagają stałej opieki, bliskości kogoś z rodziny, może jechać osoba towarzysząca. Wszystkim pacjentom towarzyszy polskojęzyczny opiekun, którego głównym zadaniem jest zapewnienie choremu bezpieczeństwa i komfortu na terenie kliniki. Oferta obejmuje kompleksowe badanie przed operacją, wizytę kontrolną, tłumaczenie dokumentacji, leki w ramach opieki domowej oraz ubezpieczenie (z wyłączeniem jednego pakietu). Każdy Pacjent, który wymaga jakiejś dodatkowej konsultacji po zabiegu, może się do nas zgłosić i zostanie przyjęty poza kolejnością oraz co najważniejsze za darmo.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w leczeniu zaćmy jesteśmy w stanie przywrócić prawidłową ostrość widzenia choremu i poprawić jego komfort życia w zaledwie jeden dzień. Sam zabieg należy do prostych, szybkich procedur medycznych. Trwa około 20 minut, a wykonuje się go metodą fakoemulsyfikacji, uznawanej współcześnie za złoty środek w leczeniu zaćmy.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Polega na rozbiciu zmętniałej soczewki za pomocą wibracji ultradźwiękowych. Soczewka zostaje usunięta, a na jej miejsce wszczepia się nową, sztuczną. Dobiera się ją indywidualnie do potrzeb danego pacjenta, na podstawie specjalistycznych badań oraz wywiadu z chorym. Stosujemy soczewki renomowanych producentów m.in. Zeiss, Alcon, oraz Rayner. W leczeniu zaćmy używamy soczewek asferycznych jednoogniskowych, dwuogniskowych, torycznych i wieloogniskowych.

Poprawa widzenia następuje niemal natychmiast po zabiegu, a pacjent po operacji może wrócić do normalnego funkcjonowania. Wizyta kontrolna odbywa się 24 godziny po zabiegu.

Zabiegi przeprowadzane są w ramach ustawy, która umożliwia polskim pacjentom leczenie w krajach Unii Europejskich.. Pacjent pokrywa jedynie koszty organizacji wyjazdu oraz różnicę między ceną zabiegu medycznego, a kwotą, jaką zwraca NFZ. To OneDayClinic pokrywa całe koszty, a następnie zwraca się do NFZ o zwrot tych kosztów W naszej ofercie znajdą Państwo szereg pakietów cenowych, dostosowanych do potrzeb pacjentów.

Zapraszamy do skorzystania z oferty kliniki.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Wykorzystujemy możliwości, jakie stawia nowoczesna medycyna. Łączymy doświadczenie i wiedzę współpracujących z kliniką lekarzy z zaawansowanymi technologiami medycznymi. Placówka została wyposażona w wysokiej klasy sprzęt zabiegowy firm NIDEK oraz Alcon, wybierany przez lekarzy na całym świecie.

Udogodnienia dla pacjentów

  • Refundacja kosztów leczenia z NFZ – koszt, który ponosi pacjent, to organizacja wyjazdu oraz różnica między pełną ceną zabiegu a kwotą, którą zwraca NFZ
  • Pomoc w organizacji wyjazdu – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, oferujemy im pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności.

  • Pokrycie kosztów zabiegu – klinika pokrywa koszty zabiegu w oparciu o dyrektywę transgraniczną (należność jest zwracana przez polski NFZ).

  • Zabiegi zaćmy bez kolejek – kierujemy ofertę do osób, które nie chcą bądź z jakichś powodów nie mogą pozwolić sobie na długie oczekiwanie na termin operacji.

  • Komfortowe, nowoczesne wnętrza – wnętrza naszej kliniki są urządzone nowocześnie, a jednocześnie elegancko.

  • Opieka polskojęzycznego personelu – zapewniamy pacjentom opiekę polskojęzycznego personelu, dzięki któremu chorzy mogą czuć się u nas w pełni swobodnie.

  • Pakiety – stworzyliśmy kilka pakietów dostosowanych do potrzeb pacjenta.

  • Promocje cenowe – niskie ceny oraz atrakcyjne rabaty zapewniają dostępność oferty dla szerszej grupy pacjentów.

Osiągnięcia i certyfikaty OneDayClinic

Miarą naszych umiejętności są rzesze zadowolonych pacjentów, polecających nasze usługi wśród rodziny i znajomych. Działalność kliniki oraz możliwość leczenia zaćmy poza granicami kraju spotykają się z dużym zainteresowaniem mediów. Uwagę poświęcił nam m.in. magazyn „Na żywo”, „Dziennik Łódzki”, jak również „Gazeta Senior”. Pojawiliśmy się w Radiu eM, Doxa.fm czy Echo24. Ponadto bierzemy udział w wydarzeniach specjalnych, takich jak Targi Zdrowia czy Targi Seniora.