Operacja endoskopowa usunięcia guza pęcherza moczowego TURBT

Synonimy: leczenie raka pęcherza moczowego metodą przezcewkowej elektrochirurgii (TURBT), nowotwór pęcherza moczowego wycięcie przezcewkowe, przezcewkowa elektroresekcja guza pęcherza moczowego więcej »

Filtruj wyniki

Operacja endoskopowa usunięcia guza pęcherza moczowego TURBT - informacje

Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne

Elektroresekcja guza pęcherza moczowego (ang. Transurethral Resection of Bladder Tumor – TURBT) jest procedurą endoskopową, która polega na wycięciu najczęściej nowotworowej zmiany ściany pęcherza moczowego. Operację zwykle przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, a standardowy czas pobytu pacjenta w klinice po zabiegu wynosi od 2 do 3 dni.

Leczenie raka pęcherza moczowego metodą przezcewkowej elektrochirurgii TURBT w Polsce

W Częstochowie na przezcewkową elektroresekcję guza pęcherza moczowego udać się można do Prywatnego Centrum Medycznego Medyk Centrum, w którym przeprowadzana jest cała gama procedur z zakresu urologii. W placówce wykonuje się także endoskopową resekcję zmiany chorobowej pęcherza oraz endoskopowe zniszczenie zmiany chorobowej pęcherza, pacjenci poddać się mogą również przezcewkowemu wziernikowaniu pęcherza moczowego (wraz z biopsją pęcherza lub bez), przezcewkowemu wycięciu zastawki lub zwężeniu cewki moczowej, endoskopowemu rozszerzeniu cewki moczowej oraz wycięciu polipa cewki moczowej. Oferta Centrum obejmuje ponadto operacje jądra, najądrza, torbieli najądrza oraz operacje żylaków powrózka nasiennego.

Operacja endoskopowa usunięcia guza pęcherza moczowego TURBT w Koszalinie jest możliwa do przeprowadzenia w Szpitalu UROMED. Do ośrodka pacjenci udać się mogą także na usunięcie kamienia z pęcherza moczowego oraz usunięcie kamienia z moczowodu metodą endoskopową z użyciem lasera urologicznego URSL. W placówce wykonuje się również przezcewkową waporyzację laserową gruczolaka prostaty, przezcewkowe laserowe nacięcia stercza oraz laserową enukleację gruczolaka prostaty, a także cewnikowanie moczowodu z założeniem do nerki cewnika DJ (podwójnie zgiętego), endoskopowe laserowe nacięcie zwężenia cewki moczowej oraz operacje wodniaka jądra, żylaków powrózka nasiennego i stulejki.

W Krakowie zabieg przezcewkowej elektroresekcji guza pęcherza moczowego wykonać może dr n. med. Sławomir Mrozicki, specjalista urolog, który doświadczenie zawodowe zdobywał, pełniąc funkcję Ordynatora Klinicznego Oddziału Urologicznego w V Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie. Udać się do niego można także na kruszenie kamieni w pęcherzu moczowym lub ich usunięcie, elektroresekcję gruczolaka prostaty oraz fotoselektywną waporyzację przerostu gruczołu krokowego za pomocą lasera GreenLight XPS. Jego oferta obejmuje ponadto operacje wodniaka jądra, usunięcie jądra oraz wszczepienie protezy jądra.

Cena  usunięcia raka pęcherza moczowego metodą przezcewkowej elektrochirurgii w Polsce i za granicą

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

W Polsce za operację endoskopową usunięcia guza pęcherza moczowego TURBT zapłacić trzeba około 3 000 złotych, natomiast w Hospital Clínica Ntra. Sra. del Remei w Barcelonie cena takiego zabiegu wynosi 4 390 euro, czyli około 19 500 złotych.

Operacja endoskopowa usunięcia guza pęcherza moczowego TURBT - ceny w różnych miastach

  • Bydgoszcz od 3 600 zł do 5 300 zł
  • Kraków od 4 000 zł do 5 000 zł
  • Toruń od 2 500 zł do 3 500 zł
  • Tychy od 2 500 zł
  • Wrocław od 3 600 zł
  • Kędzierzyn-Koźle od 2 000 zł
  • Jelenia Góra od 3 600 zł do 4 400 zł
  • Tomaszów Mazowiecki od 5 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja endoskopowa usunięcia guza pęcherza moczowego turbt jest najczęściej wykonywana przez urologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska