Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa Białystok i okolice

Synonimy: korekcja nosa chrzęstnego, operacja plastyczna czubka nosa, mała plastyka nosa, korekta części chrzęstnej nosa więcej »

Filtruj wyniki

Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa Białystok - informacje

Operacja plastyczna nosa części chrzęstnej to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym - wybór znieczulenia zależny jest od umowy między pacjentem a operującym lekarzem. Takiej operacji najczęściej poddają się osoby, które chcą poprawić estetyczny wygląd swojego nosa - głównie jego czubka. Operacja może dotyczyć zwężenia lub skrócenia czubka nosa, a także jego podniesienia lub obniżenia. Zabiegowi mogą poddać się także pacjenci ze zbyt szerokimi małżowinami nosowymi lub tacy, u których małżowiny są zdeformowane lub nierówne na skutek różnych wydarzeń losowych lub wad wrodzonych. Czas operacji nosa części chrzęstnej szacowany jest na 1 lub 1,5 godziny. Lekarz wykonuje cięcia w przedsionkach nosa, czyli z dostępu wewnętrznego, dzięki czemu technika ta nie pozostawia blizn. W zależności od oczekiwanego efektu chirurg usuwa część chrząstki nosa oraz odpowiednio ją modeluje.

Poprawa wyglądu nosa chrzęstnego w Białymstoku

Lekarzem, wykonującym plastyczną korektę nosa w części chrzęstnej, jest dr n. med. Zbigniew Giedrojc Juraha, specjalista chirurgii plastycznej (od 1969 roku), przyjmujący swoich pacjentów na terenie Białegostoku. Lekarz ten specjalizuje się w korektach nosa nie tylko części chrzęstnej, ale także części kostnej. Jest autorem wielu publikacji medycznych z zakresu operacji plastycznych nosa, np. "Use of a New Reinforced Proplast II Nasal Dorsum Implant. Plastic Surgery" (1992 rok) czy "Experience with Alternative Material for Nasal Augmentation" (1992 rok). Doświadczenie z operacji plastycznych w obrębie twarzy zdobywał m.in. w Belgii, Niemczech i Holandii.

Korektą części chrzęstnej nosa zajmuje się także dr n. med. Dorota Żukowska, chirurg plastyczny (specjalizacja II stopnia w 1999 roku) oraz chirurg dziecięcy (specjalizacja I stopnia w 1988 i II stopnia w 1993 roku). Wśród wykonywanych przez nią zabiegów plastycznych twarzy można wymienić nie tylko operację nosa chrzęstnego, ale także nosa kostnego oraz plastykę powiek górnych i dolnych czy plastykę odstających małżowin usznych.

Operacja nosa chrzęstnego oferowana jest również przez Gabinet Laryngologiczny Ewa Olszewska, znajdujący się w Białymstoku. Pacjent może poddać się tutaj zabiegowi mukotomii - usunięcia przerostów małżowiny nosowej, a także zabiegowi septoplastyki - prostowaniu krzywej przegrody nosa, oraz chirurgicznemu usuwaniu polipów nosowych. Placówka ta z innych zabiegów plastycznych oferuje również plastykę podniebienia miękkiego oraz termoablację nasady języka.

Jaka jest cena korekty czubka nosa w Białymstoku, a jaka w Paryżu?

5 000 zł kosztuje w Białymstoku operacja nosa chrzęstnego, natomiast we Francji jest to kwota 3 900 euro (16 700 zł) w Clinique des Champs Elysees w Paryżu.

Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa - ceny w Białymstoku na tle innych miast

 • Warszawa od 4 500 zł do 14 000 zł
 • Wrocław od 4 000 zł do 8 000 zł
 • Łódź od 5 000 zł do 6 700 zł
 • Poznań od 5 500 zł do 6 000 zł
 • Katowice od 4 920 zł do 7 000 zł
 • Kraków od 4 500 zł do 12 000 zł
 • Częstochowa od 4 500 zł do 5 500 zł
 • Gdańsk od 8 400 zł
 • Bydgoszcz od 5 500 zł do 7 380 zł
 • Szczecin od 4 000 zł do 7 000 zł
 • Lubin od 5 000 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 9 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w Białymstoku jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej, chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska