Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa Kraków

korekcja nosa chrzęstnego, operacja plastyczna czubka nosa, mała plastyka nosa, korekta części chrzęstnej nosa więcej »

Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków

Korekcja nosa jest jednym z najtrudniejszych zabiegów w chirurgii plastycznej nie tylko ze względów technicznych czy anatomicznych, ale przede wszystkim psychologicznych. Zmiana jego kształtu, wysokości, szerokości czy wymodelowanie przegrody niesie ze sobą ogromne emocje, albowiem zmiany te mają trwały wpływ na wygląd całej twarzy. Korekcja nosa może dotyczyć całego nosa (korekcja całkowita) lub tylko części chrzęstnej (dolna połowa), co zwykle ma miejsce w przypadku nieproporcjonalnej końcówki nosa, a zabieg ma na celu jej skrócenie i wyprofilowanie.

Operacja czubka nosa – trudna zmiana wyglądu

W ramach leczenia szpitalnego, w należącym do Scanmed Multimedis Szpitalu św. Rafała, nos chrzęstny zoperujemy na Oddziale Chirurgii Plastycznej. W zakresie procedury wykonywana jest korekcja czubka nosa – wiszący czubek. Zabieg poprzedza konsultacja u specjalisty, podczas której omawiane są szczegóły zabiegu, konieczne cięcia, blizny oraz przewidywany efekt. Procedura w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym trwa około 1,5 godziny, a powrót do aktywności zawodowej możliwy jest po 7 dniach.

Szereg zabiegów z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej, mikrochirurgii, chirurgii oparzeń, a także zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej świadczą lekarze należącego do NZOZ Euro-Medica – nowoczesnego ośrodka Euro-Clinic. Oprócz plastyki twarzy, powiek czy uszu, w zakresie Chirurgii Plastycznej wykonywana jest tu również plastyka czubka nosa zarówno ze względów kosmetycznych, jak i medycznych. Niespełna 2 godzinny zabieg w przypadku korekcji części chrzęstnej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a towarzyszy mu standardowa procedura przygotowawcza i pooperacyjna z założeniem opatrunku termoplastycznego.

Poprawa kształtu nosa lub – ze względów medycznych – usunięcie przeszkód utrudniających oddychanie to główne cele korekcji nosa jaką wykonamy w Zabierzowie, w Klinice Chirurgii Plastycznej Alma-Medica.  Zakres procedury obejmuje garb chrzęstno-kostny lub zapadnięcie na grzebiecie, czubek nosa, który jest zbyt duży, opadający lub zadarty oraz poprawę zbyt dużych, zbyt szerokich lub zadartych nozdrzy. Zabieg polega na korekcji części chrzęstnej w zależności od zaplanowanego kształtu i wymodelowaniu koniuszka nosa. Przewidziany czas pobytu w Klinice wynosi 1 dzień. Specjalistą chirurgii plastycznej jest w Klinice lek. med. Marek Ciesiński.

Ile kosztuje korekcja czubka nosa w Wielkiej Brytanii?

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków

Jak podaje IPRAS Plastic Surgery.org, korekcja czubka nosa na Wyspach u najlepszych chirurgów może kosztować 1,500-2,000 £ (8,700-11,600 zł), co cenowo zbliża w pojedynczych przypadkach ofertę brytyjską do krakowskiej. Średni koszt, jaki tu zapłacimy za rynoplastykę wynosi 4,000 zł.

Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 4 500 zł do 12 000 zł
 • Warszawa od 4 500 zł do 14 000 zł
 • Wrocław od 4 000 zł do 8 000 zł
 • Katowice od 4 920 zł do 7 000 zł
 • Łódź od 5 000 zł do 6 700 zł
 • Bydgoszcz od 5 500 zł do 7 380 zł
 • Szczecin od 6 000 zł do 14 000 zł
 • Lubin od 4 500 zł
 • Częstochowa od 4 500 zł do 5 500 zł
 • Gdańsk od 8 400 zł
 • Poznań od 5 500 zł do 7 000 zł
Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa cena »

Usługa operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i laryngologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Autor: