Operacja przepukliny kresy białej z użyciem siatki Kraków

Synonimy: usunięcie przepukliny kresy białej z użyciem siatki, operacja przepukliny nadbrzusznej z siatką

Filtruj wyniki

Operacja przepukliny kresy białej z użyciem siatki Kraków - informacje

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

Przepuklina kresy białej powstaje w wyniku rozejścia się mięśni prostych brzucha w tzw. kresie białej – linii pośrodkowej, przebiegającej od wyrostka mieczykowatego do spojenia łonowego), gdzie łączą się mięśnie obu stron ciała. Jest to stosunkowo powszechna odmiana przepukliny (ok. 10% wszystkich przepuklin), występująca przede wszystkim u mężczyzn (trzy razy częściej niż u kobiet). Istnieje kilka technik zaopatrywania przepukliny w kresie białej, a wszystkie zabiegi operacyjne w tym zakresie przeprowadza specjalista chirurgii ogólnej. Jedną z metod jest wzmocnienie osłabionych mięśni w obrębie wrót przepuklinowych z zastosowaniem syntetycznej siatki z tworzywa sztucznego, co zmniejsza napięcie własnych tkanek pacjenta – stąd inna nazwa tej techniki, określanej jako „beznapięciowa”.

Operacyjne leczenie przepukliny w kresie białej z użyciem siatki w Krakowie

Pacjenci z przepukliną kresy białej, chcący skorzystać z operacyjnego leczenia z zastosowaniem siatki, mogą udać się na zabieg do krakowskiego Szpitala Św Rafała. W placówce przepuklina kresy białej może być również leczona bez użycia siatki, z oferta w zakresie zaopatrywania przepuklin obejmuje również przepukliny pępkowe, udowe, mosznowe i pachwinowe. Operacje przeprowadzane są metodą klasyczną lub laparoskopową, a w leczeniu przepukliny pachwinowej i udowej stosowana jest nowoczesna technika, polegająca na wzmocnieniu wtór przepukliny uszypułowanym płatem powięziowym, pochodzącym z ciała pacjenta.

Operacja przepukliny kresy białej z użyciem siatki przeprowadzana jest także przez specjalistę chirurgii ogólnej lek. med. Darię Kuliś, która zajmuje się leczeniem przepuklin pachwinowych i brzusznych, w tym przepuklin olbrzymich. Wiedzę i doświadczenie w tym zakresie poszerza na licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych: uczestniczyła m.in. w „36th International Congress Of The European Hernia Society” w Edynburgu i w „Kursie Chirurgii Przepuklin Brzusznych” w Wejherowie, a zabiegi wykonuje z zastosowaniem nowoczesnych siatek, zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego.

Również Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala im. L. Rydygiera oferuje swoim pacjentom operacyjne zaopatrzenie przepukliny kresy białej z zastosowaniem syntetycznej siatki. W placówce przeprowadzane jest leczenie przepuklin różnego typu, a pacjenci zostają objęci kompleksową opieką wa ramach funkcjonującego w placówce Regionalnego Centrum Leczenia Przepuklin. Operacje przepuklin wykonywane są z wykorzystaniem nowoczesnych siatek PHS (Prolen Hernia System) i mogą być przeprowadzane w ramach chirurgii jednego dnia lub z hospitalizacją.

Ile kosztuje leczenie przepukliny kresy białej z siatką w Krakowie?

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

Cena operacyjnego zaopatrzenia przepukliny kresy białej ze wzmocnieniem tkanek przy pomocy syntetycznej siatki w krakowskich klinikach medycznych oscyluje wokół 3 500 zł.

Operacja przepukliny kresy białej z użyciem siatki - ceny w Krakowie na tle innych miast

  • Kraków od 4 700 zł
  • Katowice od 3 650 zł do 5 200 zł
  • Tychy od 2 800 zł do 3 100 zł
  • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
  • Bydgoszcz od 3 300 zł do 4 200 zł
  • Warszawa od 4 200 zł
  • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
  • Gdańsk od 4 060 zł
  • Wrocław od 6 600 zł
  • Łódź od 2 800 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny kresy białej z użyciem siatki także w miastach pobliżu Krakowa, takich jak: Wieliczka.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.