Operacja przetoki odbytu

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz operacja przetoki odbytu? Dołącz do nas! »

Operacja przetoki odbytu - informacje

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

Przetoka odbytu jest schorzeniem często dotykającym osoby, którym wcześniej dokuczał ropień w tej partii ciała. Podłożem dla przetoki jest zakażony kanał pomiędzy odbytem a skórą – niegojąca się rana po chirurgicznej bądź samoistnej ewakuacji ropnia. Niekiedy przetoka powstaje w wyniku zranienia błony śluzowej kanału odbytu bądź skleroterapii. W przypadku zlekceważenia rany i zaprzestania jej leczenia, przy kolejnych nawrotach może przerodzić się w przetokę o rozgałęzionych kanałach. Pierwszymi dolegliwościami, jakie odczuwa chory, jest uczucie „mokrego odbytu", świąd i stany zapalne skóry oraz sączenie treści ropnej w okolicy odbytu.

Metody leczenia są zależne od rodzaju przetoki. Najczęściej stosowaną techniką jest rozcięcie i usunięcie przetoki oraz leczenie z użyciem setonu. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu nadoponowym, polega na wycięciu przetoki ze stopniowym przecinaniem zwieraczy przy użyciu gumki lub nici niewchłanialnej. Drugą metodą jest operacja z zamknięciem ujścia wewnętrznego za pomocą przesuniętego płata śluzówki w połączeniu z tunelizacją kanału przetoki. Zabieg poprzedza badanie przetoki w celu określenia przebiegu jej kanału – wymaga zwykle krótkotrwałego znieczulenia ogólnego. Rana goi się dość długo, ponieważ po wycięciu (części lub całości) chirurg jej nie zszywa. Pacjent po kilku dniach opuszcza klinikę i kontynuuje leczenie w domu. Przez okres minimum 6-8 tygodni zgłasza się na kontrole do lekarza, który go operował.

Przetoka odbytu - najlepsi specjaliści chirurgii ogólnej i proktologii

Leczenie przetoki odbytu jest długie, wymaga wprawy, wiedzy oraz dużego wyczucia i taktu, dlatego warto je powierzyć wyłącznie dobremu fachowcowi. Wybitnym specjalistą w dziedzinie chirurgii i proktologii jest prof. dr hab. Jerzy Rudnicki z Profesorskiego Centrum Medycznego OPTIMUM we Wrocławiu. Pracuje na Oddziale Klinicznym Chirurgii Małoinwazyjnej i Proktologicznej Kliniki Chirurgii Małoinwazyjnej i Proktologicznej, jest również prorektorem ds. klinicznych wrocławskiej Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich. To chirurg z wieloletnim stażem klinicznym (dyplom otrzymał w 1978 roku), który doświadczenie zdobywał w wielu placówkach zagranicznych, w tym w Poliklinice Proktologicznej w Dreźnie, w St. Maria Regionalspital w Visp w Szwajcarii, a także w Cleveland Clinic na Florydzie.

Godnym polecenia lekarzem jest także lek. med. Witold Wiktor, pomagający osobom z przetoką odbytu w klinice Proktovita w Rzeszowie. To chirurg ogólny z II stopniem specjalizacji, który przykłada ogromną wagę do uświadamiania pacjentów, by nie czekali na operacje z powodu wstydu. Zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i proktologii przeprowadza również w drugim rzeszowskim ośrodku, Clinicvita.

Operacjami tego rodzaju zajmuje się również lek. med. Krzysztof Lubecki (Prywatna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Krzysztof Lubecki, Racula koło Zielonej Góry), członek Polskiego Klubu Przepuklinowego oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Wykonuje badania przedoperacyjne, pozwalające ustalić przebieg kanału przetoki i jego stosunek do zwieraczy odbytu. Zdecydowaną większość przetok operuje w znieczuleniu ogólnym, natomiast przy ich usuwaniu stosuje różne metody. Zależnie od lokalizacji przetoki i jej stosunku do mięśni zwieraczy usuwa ją w całości bądź tylko częściowo (powierzchowną część, a przez pozostałą przewleka nić i następnie stopniowo ją dociąga). Jednorazowe przecięcie przetoki przeprowadza u 30% pacjentów.

Zabiegi proktologiczne – którą klinikę wybrać?

Na pomoc i kompleksowe leczenie przetoki odbytu mogą liczyć pacjenci ośrodka Mediklinika w Szczecinie. Lek. med. Sebastian Grzeszewski, specjalista chirurgii ogólnej, zajmuje się też operacjami przepuklin i usuwaniem żylaków kończyn dolnych. Na chirurgiczny zabieg przetoki okołoodbytniczej można się zgłosić również do doktora Krzysztofa Michalczyka, który wykonuje pełen zakres operacji z dziedziny chirurgii ogólnej: zajmuje się żylakami odbytu, plastyką przepuklin oraz zabiegami laparoskopowymi. Wykonywaniem badań USG przed operacją przetoki zajmuje się lek. med. Jarosław Chrzanowski, specjalista radiolog.

Z kolei w Toruniu kompleksowe leczenie z zakresu proktologii oferuje pacjentom Prywatne Centrum Chirurgii. Dr Jacek Winczakiewicz i dr Borkiewicz leczą przetoki okołoodbytnicze, żylaki oraz szczeliny odbytu. Przetoki krótkie operują w znieczuleniu miejscowym, natomiast przypadki trudniejsze – w ogólnym. Przy przetokach wysokich zakładają specjalną gumkę do kanału, natomiast przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzają diagnostykę schorzeń układu pokarmowego przy użyciu aparatu USG z opcją kolorowego dopplera i power dopplera.

Zabiegi z tej dziedziny chirurgii oferuje również dr Wojciech Czarzasty, proktolog i chirurg z placówki Clinica Medica w Gdyni. Jeszcze jednym chirurgiem zajmującym się leczeniem przetoki odbytu jest dr n. med. Adam Jamroż, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej z Ośrodka Diagnostyczno-Chirurgicznego Proktosonomed w Lublinie.

Leczenie przetoki odbytu w Polsce

Gabinet zabiegowy w Medlux Gabinet zabiegowy w Medlux

Chirurgia ogólna i proktologia w naszym kraju stoją na wysokim poziomie, co zauważają zarówno polscy, jak i zagraniczni pacjenci. Cudzoziemców przyciągają do Polski świetnie wyposażone kliniki i wykwalifikowani lekarze, a także o wiele niższe ceny zabiegów. Przykładowo, w USA koszt operacji może wynieść $2160 lub więcej, podczas gdy w Toruniu Prywatne Centrum Chirurgii oferuje leczenie przetoki odbytu w cenach zaczynających się od 2 tys. złotych, a NZOZ Iatros Lecznica Położniczo-Chirurgiczna w Warszawie przeprowadza takie zabiegi za 1,5 tys. złotych. Z kolei chirurdzy Centrum Medycznego Dom Lekarski  w Szczecinie przeprowadzają operację w cenie 3 tys. zł. W zakres kosztów wchodzą również 2-3 doby spędzone w klinice po zabiegu. Zagraniczni pacjenci medyczni (głównie Brytyjczycy, ale i Niemcy i Szwedzi) przyjeżdżają do Polski na leczenie, wiedząc, że mogą liczyć bardzo dobrą jakość zabiegów oraz na profesjonalną i troskliwą opiekę podczas pobytu w szpitalu.

Operacja przetoki odbytu - ceny w różnych miastach

  • Łódź od 500 zł do 2 600 zł
  • Szczecin od 3 000 zł do 4 900 zł
  • Wrocław od 600 zł do 5 500 zł
  • Kraków od 4 000 zł
  • Katowice od 1 300 zł do 1 800 zł
  • Bydgoszcz od 2 500 zł
  • Warszawa od 2 000 zł do 3 500 zł
  • Lubin od 2 000 zł
  • Lublin od 1 800 zł
  • Częstochowa od 2 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.