Operacja resekcji jelita grubego w leczeniu raka

wycięcie jelita grubego w rozpoznaniu nowotworu złośliwego, operacja wycięcie jelita grubego w przypadku nowotworu, częściowe wycięcie jelita grubego w leczenie raka więcej »

Operacja resekcji jelita grubego w leczeniu raka - informacje

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

Rak jelita grubego najczęściej dotyka końcowe części jelita - odbytnicę i esicę. Wśród objawów nowotworu jelita grubego wymienia się m.in. zmiana rytmu wypróżnień, stolce z domieszką krwi oraz stałe bóle i wzdęcia brzucha. Resekcję jelita grubego stosuje się w przypadku wystąpienia raka tego narządu. Najczęściej zabieg wykonuje się metodą laparoskopową, bowiem znacząco skraca ona czas hospitalizacji w porównaniu z tradycyjną operacją. Zapewnia ona również o wiele lepszy efekt kosmetyczny (brak rozległych blizn). Bez względu na technikę procedura zawsze przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.

Usunięcie jelita w przypadku nowotworu w Polsce – gdzie można udać się na operację

W Katowicach operację wycięcia jelita grubego w przypadku nowotworu wykonać może dr n. med. Michał Dyaczyński, specjalista chirurg ogólny. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich. Z zakresu częściowego i całkowitego usunięcia jelita grubego wykonuje m.in. górną, przednią i przednią niską resekcję odbytnicy, prawą i lewą hemikolektomię, wycięcie esicy oraz całkowite usunięcie jelita grubego z wytworzeniem zbiornika i odtworzeniem ciągłości przewodu pokarmowego. Udać się można do niego również na operacyjne leczenie wgłobienia odbytniczo-odbytowego i wypadania odbytnicy oraz na podwieszenie odbytnicy z ewentualną resekcją. Większość zabiegów operacyjnych przeprowadza z wykorzystaniem techniki laparoskopowej.

W Siemianowicach Śląskich operacja resekcji jelita grubego w leczeniu raka jest możliwa do przeprowadzenia w Szpitalu Nefolux. Z zakresu leczenia operacyjnego nowotworów jelita grubego w ośrodku wykonać można wycięcie esicy, resekcję odbytnicy z zachowaniem odbytu oraz amputację odbytnicy. Do Szpitala udać się można także na wycięcie jelita grubego z wytworzeniem zbiornika jelitowego typu j- pouch we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego i polipowatości, oferta kliniki obejmuje ponadto m.in. odcinkową resekcję jelita cienkiego.

Na usunięcie lita grubego w przypadku nowotworu w Łodzi udać się można do Centrum Medycznego EUROMED. W placówce świadczona jest cała gama usług z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, a resekcja jelita grubego wykonywana jest zarówno sposobem klasycznym, jak i laparoskopowym (esica lub odbytnica). Oferta Centrum obejmuje ponadto laparoskopowe wytworzenie stomii jelitowej, leczenie operacyjne szczeliny odbytu oraz usuwanie żylaków odbytu.

Cena operacji resekcji jelita grubego w leczeniu raka w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

W Polsce cena resekcji jelita grubego około 8 000 złotych, natomiast w St Mark's Hospital w Harrow wynosi ona 5 000 funtów brytyjskich, czyli około 27 000 złotych.

Operacja resekcji jelita grubego w leczeniu raka - ceny w różnych miastach

  • Gdańsk od 13 700 zł
  • Warszawa od 11 440 zł
  • Głogów Małopolski od 4 500 zł
Operacja resekcji jelita grubego w leczeniu raka cena »

Usługa operacja resekcji jelita grubego w leczeniu raka jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Autor: