Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej Katowice

fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki standardowej, usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki standardowej, leczenie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wykorzystaniem soczewki sferycznej więcej »

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej Katowice - informacje

Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Operacja fakoemulsyfikacji to metoda z zakresu chirurgii okulistycznej stosowana w leczeniu zaćmy, wykorzystująca ultradźwięki do rozbicia zmętniałej soczewki. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent może współpracować cały czas z operatorem. Okulista fakoemulsyfikację przeprowadza z wykorzystaniem mikroskopu operacyjnego i wybiera technikę cięcia - najczęściej stosowane jest cięcie w przejrzystej rogówce przyrąbkowej o długości 1 milimetra. Po rozbiciu i usunięciu chorej soczewki implantowana jest sztuczna soczewka, dobrana indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Lecznie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji w katowickich placówkach okulistycznych

Na chirurgię zaćmy za pomocą fakoemulsyfikacji z jednoczasowym wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej można udać się do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Operacje takie przeprowadzane są tutaj na Oddziale Okulistyki Dorosłych, oferowana jest także operacja wtórnego wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej w oczach bezsoczewkowych. Przeprowadzane są tutaj również operacje przeciwjaskrowe, laserowa korekcja wzroku czy zabiegi leczące stożek rogówki.

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej oferowana jest również przez Centrum Medyczne Angelius w Katowicach. Placówka wyposażona jest w nowoczesny aparat do fakoemulsyfikacji Stellaris firmy Baush&Lomb, za pomocą którego lekarze mogą przeprowadzić tutaj tzw. fakoemulsyfikację zimną, czyli ultradźwiękową. Do wyboru, oprócz soczewki podstawowej - wszczepianej w trakcie fakoemulsyfikacji, pacjenci mają tutaj także soczewki sferyczne z filtrem żółtym, soczewki toryczne z filtrem żółtym, soczewki wieloogniskowe z filtrem żółtym czy soczewki wieloogniskowe toryczne z filtrem żółtym. Ponadto zaćma leczona jest tutaj również farmakologicznie. 

Specjalistą, leczącym zaćmę poprzez fakoemulsyfikację z wykorzystaniem soczewki sferycznej, jest prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek, okulista (specjalizacja II stopnia w 1995 roku), przyjmująca swoich pacjentów na terenie Katowic. Zabiegi leczące zaćmę należą do jej głównych zainteresowań medycznych. Obyła liczne kursy w tej dziedzinie, np. szkolenie z zakresu fakoemulsyfikacji zaćmy (Katowice, 1993 rok), kurs i szkolenie z zakresu fakoemulsyfikacji zaćmy (u prof. Zirma w Insbrucku w Austrii w 1995 roku) czy kursy z zakresu fakoemulsyfikacji zaćmy dla zaawansowanych (odbyte w Norymberdze w Niemczech w latach 1999 i 2000).

Jaka jest cena zabiegu usunięcia zaćmy i wszczepienia sztucznej soczewki sferycznej w Katowicach, a jaka w Manchesterze?

Kadra w Lens Clinic Kadra w Lens Clinic

3 200 zł kosztuje operacja fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki podstawowej w Katowicach, natomiast 2 300 funtów (12 800 zł) trzeba za to samo zapłacić w The Eye & Cosmetic Surgery Clinic mieszczącej się w Manchesterze (Wielka Brytania).

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 3 100 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 3 600 zł
 • Łódź od 2 400 zł do 2 600 zł
 • Toruń od 2 900 zł
 • Rzeszów od 2 500 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 3 690 zł
 • Gdynia od 3 500 zł
 • Sopot od 2 750 zł do 3 000 zł
 • Rybnik od 3 200 zł
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej cena »

Usługa operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.