Leczenie jaskry Lublin

leczenie jaskry, chirurgiczne leczenie jaskry, leczenie glaukomy, jaskra leczenie operacyjne

Jaskra - leczenie w Lublinie - informacje

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Jaskra jest chorobą oczu, której leczenie trwa do końca życia pacjenta. Zwykle występuje po 40. roku życia i jest dość częstym schorzeniem. Zdarza się, iż zostaje wykryta przypadkiem, a jej późna diagnoza prowadzi do konieczności poddania się operacji. Jaskra to choroba dotykająca nerw wzrokowy, a głównym czynnikiem jej powstawania jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe, predyspozycje rodzinne a także tendencje do stanów naczynioskurczowych. Zaawansowana jaskra objawia się coraz większym ograniczeniem funkcji wzrokowych, które utrudniają orientację w terenie, rozpoznawanie otoczenia czy prowadzenie samochodu. Może prowadzić do ślepoty, a zmiany jaskrowe nie cofają się. Leczenie zachowawcze we wcześniejszym stanie jaskry pozwala natomiast na długotrwałe życie z tą chorobą bez ograniczenia widzenia.

Leczenie jaskry w ofercie lubelskich okulistów

Lekarzem, do którego można udać się na leczenie jaskry, jest dr hab. n. med. Tomasz Żarnowski, okulista (specjalizacja I stopnia w 1995 i II stopnia w 1998 roku), przyjmujący swoich pacjentów na terenie Lublina. Oferuje on zarówno zachowawcze, jak i operacyjne leczenie glaukomy. Zajmuje się także diagnostyką jaskrową z zakresu pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą aplanacyjną za pomocą tonometru AT 900, a także pomiaru grubości rogówki (pachymetria z wykorzystaniem pachymetru Pacline) czy badaniu pola widzenia za pomocą polomierza komputerowego Octopus 101.

Operacje i leczenie jaskry to oferta z zakresu okulistyki, proponowana przez Centrum Medyczne Sanitas. Placówka ta oferuje zabiegi laserowe leczące glaukomę, takie jak trabekuloplastyka (ALT) oraz selektywna trabekuloplastyka (SLT), które obniżają ciśnienie w oku poprzez poprawienie drogi odpływu cieczy, a także zabieg chirurgiczny trabekulektomię  - wytworzenie sztucznego kanału. Ponadto pacjent może poddać się tutaj diagnostyce jaskry z zakresu gonioskopii (ocenie kąta przesączania), pachymetrii (ocenie grubości rogówki) oraz badaniom HRT, GDX i OCT (pomiar grubości włókien nerwowych oraz wymiary tarczy nerwu wzrokowego).

Na zabieg leczący jaskrę można udać się również na terenie Lublina do Katedry i Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego. Tutaj w Poradni Diagnostyki i Leczenia Jaskry przeprowadzana jest diagnostyka jaskry z zakresu badań perymetrii, pomiaru grubości rogówki oraz gonioskopii i pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą aplanacyjną. Także oferowane jest leczenie zachowawcze jaskry za pomocą zabiegów laserowych - trabekuloplastyki i irydotomii laserowej, oraz leczenie operacyjne, czyli trabekulektomia  z użyciem antymetabolitów czy zabieg wszczepienia implantów filtrujących.

Ile kosztuje operacja jaskry w Lublinie, a ile w Belfaście?

Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Za laserowe leczenie jaskry trzeba u lubelskich okulistów zapłacić kwotę 200 zł, natomiast w Irlandii jest to koszt 940 funtów (5 300 zł) w Cathedral Eye Clinic mieszczącej się w Belfaście.

Operacje i leczenie jaskry - ceny w Lublinie na tle innych miast

  • Warszawa od 210 zł do 3850 zł
  • Kraków od 380 zł
  • Zielona Góra od 3000 zł
  • Szczecin od 350 zł do 400 zł
  • Katowice od 3300 zł
  • Chorzów od 360 zł do 4300 zł
  • Sopot od 300 zł
  • Rybnik od 6000 zł
  • Jelenia Góra od 300 zł
Operacje i leczenie jaskry cena »

Usługa operacje i leczenie jaskry w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie jaskry w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Puławy.