Operacje i leczenie jaskry Szczecin

Synonimy: leczenie jaskry, chirurgiczne leczenie jaskry, leczenie glaukomy, jaskra leczenie operacyjne

Filtruj wyniki

Operacje i leczenie jaskry Szczecin - informacje

Kadra w Dom Lekarski Centrum Medyczne Kadra w Dom Lekarski Centrum Medyczne

Na całym świecie na jaskrę cierpi obecnie około 67 milionów osób. Choroba ta polega na zaniku włókien nerwu wzrokowego na skutek zaburzeń odpływu cieczy wodnistej z oka. Jej przyczyny do dziś nie zostały do końca poznane. Za główne czynniki ryzyka jaskry uznaje się między innymi występowanie tego zaburzenia w rodzinie, wiek po 35 roku życia oraz niskie ciśnienie krwi.

Operacje i leczenie jaskry w Szczecinie

Operacje i leczenie jaskry w Szczecinie wykonywane są w Centrum Medycznym Kaszubska. Leczenie farmakologiczne opiera się tu na stosowaniu kropli z grup takich, jak inhibitory anhydrazy węglanowej, hamujące wytwarzanie cieczy wodnistej, antagoniści receptorów adrenergicznych (tak zwane beta-blokery), które to redukują produkcję cieczy wodnistej oraz ułatwiają jej odpływ, czy antagoniści receptorów muskarynowych (inaczej parasympatykomimetyki) odpowiedzialne za zwężanie źrenicy i poszerzanie kąta przesączania. Natomiast o leczenie laserowe jaskry w placówce odbywa się ono przy pomocy dwóch metod. Pierwsza to irydotomia laserem YAG, która opiera się o wytworzenie w tęczówce utworu pozwalającego na swobodny przepływ cieczy z komory tylnej oka do przedniej oraz ochronę przed zamknięciem kąta przesączania. Drugą ze stosowanych w CM Kaszubska metod laserowego leczenia jaskry jest trabekuloplastyka laserowa (ALT) i selektywna trabekuloplastyka laserowa (SLT), które prowadzą do przebudowy w obrębie beleczkowania kąta przesączania zwiększając odpływ cieczy z komory przedniej.

Na operację oraz leczenie jaskry umówić można się w Szczecinie także do Centrum Medycznego Dom Lekarski. Wykonuje się tu dwa rodzaje zabiegów laserowych, mających na celu obniżenie ciśnienia śródgałkowego – SLT oraz ECP, czyli endoskopową cyklofotokoagulację, będącą najnowocześniejszą na świecie metodą wykorzystującą mikroendoskop laserowy. Redukcję ciśnienia otrzymuje się przy takim zabiegu w 90% przypadków, a poprawa stanu zdrowia pacjentów po zabiegu wynosi około 30%, co pozwala na całkowite odstawienie lub znaczące ograniczenie stosowania leków.

Operacje oraz leczenie jaskry przeprowadza również okulista lek. med. Ewa Wojciechowska. Zajmuje się ona między innymi leczeniem zespołu suchego oka, zaćmy oraz zwyrodnieniami plamki żółtej. W zakres jej kwalifikacji wchodzi także dobieranie soczewek u dzieci, młodzieży i dorosłych. W codziennej praktyce terapię standardową łączy ona z leczeniem naturalnym, zaleceniami dietetycznymi oraz technikami ćwiczeń oczu. Regularnie publikuje artykuły medyczne w magazynach branżowych takich, jak „Okulistyka Polska” czy „Standardy Medyczne”.

Operacje i leczenie jaskry w Szczecinie i za granicą - porównanie cen

Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne

W Szczecinie za konsultację pod kątem ewentualnego leczenia lub operacji związanej z usunięciem jaskry zapłacić należy około 100 złotych. Dla porównania, w londyńskim My iClinic jest to cena 175 funtów (około 975 złotych).

Operacje i leczenie jaskry - ceny w Szczecinie na tle innych miast

  • Szczecin od 350 zł do 400 zł
  • Warszawa od 210 zł do 3 000 zł
  • Kraków od 380 zł
  • Katowice od 3 300 zł
  • Kielce od 200 zł do 300 zł
  • Zielona Góra od 3 000 zł
  • Nowy Targ od 3 500 zł
  • Siedlce od 3 500 zł do 4 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie jaskry w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie jaskry w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska