Operacje i leczenie jaskry Szczecin

leczenie jaskry, chirurgiczne leczenie jaskry, leczenie glaukomy, jaskra leczenie operacyjne

Operacje i leczenie jaskry Szczecin - informacje

Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne

Na całym świecie na jaskrę cierpi obecnie około 67 milionów osób. Choroba ta polega na zaniku włókien nerwu wzrokowego na skutek zaburzeń odpływu cieczy wodnistej z oka. Jej przyczyny do dziś nie zostały do końca poznane. Za główne czynniki ryzyka jaskry uznaje się między innymi występowanie tego zaburzenia w rodzinie, wiek po 35 roku życia oraz niskie ciśnienie krwi.

Operacje i leczenie jaskry w Szczecinie

Operacje i leczenie jaskry w Szczecinie wykonywane są w Centrum Medycznym Kaszubska. Leczenie farmakologiczne opiera się tu na stosowaniu kropli z grup takich, jak inhibitory anhydrazy węglanowej, hamujące wytwarzanie cieczy wodnistej, antagoniści receptorów adrenergicznych (tak zwane beta-blokery), które to redukują produkcję cieczy wodnistej oraz ułatwiają jej odpływ, czy antagoniści receptorów muskarynowych (inaczej parasympatykomimetyki) odpowiedzialne za zwężanie źrenicy i poszerzanie kąta przesączania. Natomiast o leczenie laserowe jaskry w placówce odbywa się ono przy pomocy dwóch metod. Pierwsza to irydotomia laserem YAG, która opiera się o wytworzenie w tęczówce utworu pozwalającego na swobodny przepływ cieczy z komory tylnej oka do przedniej oraz ochronę przed zamknięciem kąta przesączania. Drugą ze stosowanych w CM Kaszubska metod laserowego leczenia jaskry jest trabekuloplastyka laserowa (ALT) i selektywna trabekuloplastyka laserowa (SLT), które prowadzą do przebudowy w obrębie beleczkowania kąta przesączania zwiększając odpływ cieczy z komory przedniej.

Na operację oraz leczenie jaskry umówić można się w Szczecinie także do Centrum Medycznego Dom Lekarski. Wykonuje się tu dwa rodzaje zabiegów laserowych, mających na celu obniżenie ciśnienia śródgałkowego – SLT oraz ECP, czyli endoskopową cyklofotokoagulację, będącą najnowocześniejszą na świecie metodą wykorzystującą mikroendoskop laserowy. Redukcję ciśnienia otrzymuje się przy takim zabiegu w 90% przypadków, a poprawa stanu zdrowia pacjentów po zabiegu wynosi około 30%, co pozwala na całkowite odstawienie lub znaczące ograniczenie stosowania leków.

Operacje oraz leczenie jaskry przeprowadza również okulista lek. med. Ewa Wojciechowska. Zajmuje się ona między innymi leczeniem zespołu suchego oka, zaćmy oraz zwyrodnieniami plamki żółtej. W zakres jej kwalifikacji wchodzi także dobieranie soczewek u dzieci, młodzieży i dorosłych. W codziennej praktyce terapię standardową łączy ona z leczeniem naturalnym, zaleceniami dietetycznymi oraz technikami ćwiczeń oczu. Regularnie publikuje artykuły medyczne w magazynach branżowych takich, jak „Okulistyka Polska” czy „Standardy Medyczne”.

Operacje i leczenie jaskry w Szczecinie i za granicą - porównanie cen

Rehabilitanci Rehabilitanci

W Szczecinie za konsultację pod kątem ewentualnego leczenia lub operacji związanej z usunięciem jaskry zapłacić należy około 100 złotych. Dla porównania, w londyńskim My iClinic jest to cena 175 funtów (około 975 złotych).

Operacje i leczenie jaskry - ceny w Szczecinie na tle innych miast

  • Szczecin od 350 zł do 400 zł
  • Warszawa od 290 zł do 3 000 zł
  • Kraków od 380 zł
  • Katowice od 3 300 zł
  • Zielona Góra od 3 000 zł
  • Chorzów od 360 zł do 4 300 zł
  • Siedlce od 3 500 zł do 4 300 zł
  • Rybnik od 6 000 zł
Operacje i leczenie jaskry cena »

Usługa operacje i leczenie jaskry w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie jaskry w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.