Operacje i leczenie przepuklin Kraków

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wieliczkaul. Brata Alojzego Kosiby 5

Gabinety Lekarskie VITARS

ocena 4.7 / 5 (3 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej od 3 000 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem si... od 3 000 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej obustronnejzadzwoń
 • Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej z użyciem siatk...zadzwoń
 • Konsultacja chirurgiczna (przedzabiegowa)  od 100 zł

Operacje i leczenie przepuklin Kraków - informacje

Kadra w Szpital na Klinach Kadra w Szpital na Klinach

Wady rozwojowe w budowie jamy brzusznej, które zasadniczo osłabiają strukturę mięśni i tkankę łączną, szczególnie pod wpływem wysiłku fizycznego lub otyłości, degradacja włókien kolagenowych zanikających w procesie starzenia, sprzyjają powstawaniu przepuklin. Są one efektem nieprawidłowego przemieszczanie się narządów lub ich części poza ich naturalne położenie w osłabione miejsca wskutek wzmożonego ciśnienia, jakie obecne jest w jamie brzusznej. Przepukliny nie są defektem kosmetycznym i nie ustępują samoistnie. Są chorobą, jakiej nie powinno się lekceważyć.

Metody operacyjnego leczenia przepuklin

W Szpitalu św. Rafała, oprócz  klasycznej  i laparoskopowej techniki leczenia przepuklin w znieczuleniu regionalnym lub ogólnym, wykorzystuje się innowacyjną metodę dr Romana Kuśnierczyka, która została opracowana w 1997 r. z myślą o przepuklinie udowej i pachwinowej. Polega ona na pobieraniu naturalnej siatki – własnej powięzi pacjenta – i przemieszczeniu jej w miejsce ubytku, eliminując w ten sposób obecność materiału syntetycznego. Metoda jest standardową usługą tego typu leczenia w placówce, a jej skuteczność potwierdza odsetek nawrotów w ilości 1-3%.

Plastykę przepukliny m.in. udowej, w kresie białej, pępkowej oraz okołopępkowej wykonuje chirurg, dr n. med. Jacek Politański w zakresie prywatnej praktyki, jaką prowadzi w gabinetach: w Krakowie, Wieliczce i Proszowicach. W większości stosowana przez niego metoda to beznapięciowa z „siatką” lub bez – w przypadku małych przepuklin u pacjentów z mocnymi tkankami. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym-nasiękowym lub przewowdowym. Szwy skórne usuwane są po około 7 dniach. Praktyka realizuje szeroki zakres poradnictwa i kwalifikacji zabiegowych.

Jednostronną oraz obustronną operację przepukliny pachwinowej i udowej, jak również operacje przepuklin przedniej ściany brzucha, w tym przepukliny pępkowej oraz brzusznej (pooperacyjne, kresy białej), posiada w swojej ofercie CenterMed Św. Łazarza – Szpital. Placówka powstała w 2008 r., w Śródmieściu Krakowa i świadczy usługi w ramach umowy z NFZ. W zakresie Chirurgii ogólnej, plastycznej i naczyniowej, wykonywane jest ponadto laparoskopowe leczenie przepukliny pachwinowej i udowej sposobem TEP (zewnątrz otrzewnowo).

W ramach Chirurgii Jednego Dnia, zabiegi w nowoczesnych i klimatyzowanych salach oferuje Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno–Zabiegowe Medicina, które na terenie Krakowa posiada trzy swoje placówki i w 2007 r. otrzymało certyfikat jakości ISO 9001:2000. Operacje plastyczne przepuklin z użyciem wszczepów syntetycznych lub bez, są realizowane w ramach Chirurgii Ogólnej, a najpopularniejszą metodą jest operacja Lichtensteina. Centrum prowadzi również leczenie zachowawcze, które polega na zastosowaniu specjalnych pasów przepuklinowych.

Operacje przepuklin pachwinowych w ramach umowy z NFZ oraz we współpracy z krakowskim ośrodkiem zabiegowym przeprowadza także chirurg i biegły sądowy, lek. med. Marek Woźniak. W zakresie prywatnej praktyki, stosuje metodę Lichtensteina oraz opartą na własnych tkankach pacjenta – metodę Desardy. Konsultacje i kwalifikacje do zabiegu, lek. med. Woźniak prowadzi w Gabinecie w Wieliczce, który prowadzi od 1994 r., a gdzie ponadto leczy i konsultuje choroby z zakresu chirurgii miękkiej i urazowej, naczyniowej oraz proktologii.

Specjalistyczny Gabinet Lekarski Kriomed to zespół czterech poradni, których działalność koncentruje się na wykorzystaniu technik małoinwazyjnych, bez konieczności znieczulenia ogólnego i realizacji zabiegów w zakresie Chirurgii Jednego Dnia. Placówka istnieje od 1989 r., a operacje przepuklin oferuje w ramach procedur poradni chirurgicznej. Jej zespół tworzą m.in. dr n. med. Krzysztof Kosowki oraz kierownik Poradni Chirurgicznych Szpitala im. G. Narutowicza, lek. med. Adam Korczyński.

Koszt operacji przepukliny w Krakowie i w Huston (USA)

Gabinet zabiegowy w Szpital na Klinach Gabinet zabiegowy w Szpital na Klinach

Houston Hernia Center (Teksas) leczy wszystkie rodzaje przepuklin techniką beznapięciową z wykorzystaniem siatki, oferując najtańsze w USA zabiegi, jakie skierowane są głównie do osób nie posiadających ubezpieczenia. W zależności od rodzaju przepukliny, za zabieg w warunkach ambulatoryjnych zapłacimy 15000–20000 $ (49500–66000 zł). 

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 15 000 zł
 • Warszawa od 2 000 zł do 9 900 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 2 500 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Lublin od 4 000 zł
 • Lubin od 2 600 zł do 5 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska