Operacja plastyczna nosa

zabiegi korekcji nosa, operacyjna korekta wyglądu nosa, rhinoplastyka, korekta nosa więcej »

Jelenia Góra, ul. Bankowa 5-7

KCM Clinic

4,3 / 5  (672 opinii)  rozwiń
 • Operacja całkowita części chrzęstnej i kostnej nosa od 8 900 zł
 • Totalna korekcja nosa od 8 900 zł
 • Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa 6 900 zł
 • Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej 4 500 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (przedzabiegowa)  200 zł
Wczytaj więcej wyników

Korekta nosa - informacje

Gabinet zabiegowy w Dr Sirek MedCosmetic Klinika Chirurgii Plastycznej Gabinet zabiegowy w Dr Sirek MedCosmetic Klinika Chirurgii Plastycznej

Im bardziej regularne rysy twarzy, tym większa uroda człowieka. Kiedy jednak szpeci ją krzywy lub garbaty nos, nie trzeba wpadać w kompleksy – można skorygować jego kształt chirurgiczne. Operacja nosa (rhinoplastyka) poprawia jego estetykę, czasem też poprawia oddychanie (w przypadku krzywej przegrody). Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, a zabieg trwa od 1 do 2 godzin.

Najczęściej chirurg wykonuje cięcia w przedsionku nosa i wtedy blizny są praktycznie niewidoczne. W czasie operacji stosuje się szwy wchłanialne. Lekarz usuwa garb lub prostuje przegrodę, następnie do przewodów nosa wprowadza setony, a na zewnątrz zakłada specjalny opatrunek. Przez kilka pierwszych dni wokół oczu widoczne są obrzęki i zasinienia, które znikają po ok. 3 dniach.

W polskich klinikach pracują najlepsi lekarze

Doświadczenie zawodowe dr Macieja Pastuchy (Klinika Chirurgii Plastycznej dr Maciej Pastucha, Dobra Szczecińska) sięga ponad 22 lat, a chirurgia plastyczna to jego pasja od lat 18.Najczęściej koryguje nosy garbate, z przerostem części chrzęstnej bądź z krzywą przegrodą. W zależności od przypadku operację przeprowadza w środku nosa (sposób zamknięty) lub u podstawy słupka (sposób otwarty).

Lek. med. Artur Zawisz (Ośrodek Chirurgii Plastycznej Artur Zawisz, Kraków) zdobywał umiejętności w Polanicy Zdroju pod kierownictwem prof. Kazimierza Kobusa. Jest niezawodny w operacjach pod mikroskopem – potrzebną wiedzę uzyskał, szkoląc się w USA, Francji, Hiszpanii, Rio de Janeiro i Wiedniu. Od 2003 roku  wykonuje skomplikowane operacje rekonstrukcyjne twarzy w klinice chirurgii szczękowo-twarzowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dr Maciej Kuczyński (Ośrodek Chirurgii Plastycznej Dr Macieja Kuczyńskiego, Lublin) to wiceprezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, przewodniczący polskiego oddziału ISAPS, członek IPRAS oraz biegły sądowy w dziedzinie chirurgii plastycznej w województwie lubelskim. Doskonalił się w swojej dziedzinie w Danii, Francji i Szwecji. Zajmuje się wszystkimi przypadkami wymagającymi korekty nosa – także asymetrią i nosami po rozszczepach. Wraz z nim w klinice pracuje dr n. med. Jerzy Jankau, chirurg plastyk oraz dr Katarzyna Kwiecińska, chirurg ogólny.

Doskonałe przygotowanie chirurgów plastycznych

Nie trzeba nikogo przekonywać, że dobry chirurg powinien umieć nawiązywać kontakt z pacjentem. W Poznaniu pracuje specjalistka, która potrafi to znakomicie. To dr Wiesława Ratajczak, właścicielka kliniki Medkorekta i członek ESPRAS. Specjalizowała się w zakresie chirurgii plastycznej w Polanicy Zdroju u prof. Kazimierza Kobusa. Jej prywatny gabinet to pierwsza prywatna poznańska placówka. Podczas wstępnej wizyty dokładnie opisuje pacjentowi możliwości poprawy wyglądu, a także ewentualne powikłania. W swojej klinice usuwa garbki, wykonuje korektę z osteotomią i modeluje czubek nosa.

Klinika Solumed (Poznań) oferuje pacjentom nowoczesne techniki chirurgicznej korekcji nosa, a także ciepłą atmosferę – ośrodek jest zarządzany rodzinnie. Kieruje nim dr Magdalena Karczewska, a zabiegi przeprowadza dr n. med. Tomasz Dydymski, specjalista I i II stopnia chirurgii ogólnej. Przez kilka lat pracował w Cleveland Clinic w USA, gdzie szkolił się pod kierownictwem prof. dr hab. Marii Siemionov. Kolejny chirurg placówki, dr Maciej Lichaj, to certyfikowany lekarz medycyny estetycznej oraz  członek Union Internationale de Medicine Esthetique.

Jeśli na zabieg pacjent przyjechał do Krakowa, ma szeroki wybór dobrych klinik i chirurgów plastycznych. Jednym z nich jest dr Marta Raczkowska-Muraszko (Gabinet Chirurgii Plastycznej Marta Raczkowska-Muraszko), absolwentka tutejszej Akademii Medycznej. To również specjalistka I stopnia z chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej, a do tego członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Korektę nosa wykonuje w przypadkach, kiedy konieczna jest likwidacja garbu, zmniejszenie nosa lub wymodelowanie koniuszka.

Podobne operacje przeprowadza również dr Piotr Wójcicki (Klinika Chirurgii Plastycznej prof. dr hab. Piotr Wójcicki, Polanica Zdrój).

Korekcja nosa w Polsce

Sala operacyjna w Prestige Clinic Sala operacyjna w Prestige Clinic

Korekta nosa to jeden z zabiegów odmieniających życie ludzi – pacjenci klinik chirurgii plastycznej czują, jakby dostali nową szansę. Wreszcie mogą zapomnieć o kompleksach. Nic dziwnego, że na taką operację przyjeżdżają nawet z drugiego końca świata, wszak wrócą jako zupełnie inne osoby. Rhinoplastyka w Polsce jest dużo tańsza niż, przykładowo, w Wielkiej Brytanii, Norwegii czy Szwecji, więc turyści medyczni wolą korzystać z ofert polskich klinik. A jeśli przy tym wybiorą Warszawę, Kraków, Wrocław lub Poznań, jednocześnie spędzą urlop na zwiedzaniu zabytków czy spacerach po zadbanych miejskich parkach.

Operacje plastyczna nosa - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 4 000 zł do 29 000 zł
 • Wrocław od 1 500 zł do 20 000 zł
 • Łódź od 3 000 zł do 14 000 zł
 • Kraków od 4 500 zł do 15 000 zł
 • Gdańsk od 6 000 zł do 16 800 zł
 • Katowice od 4 920 zł do 13 000 zł
 • Poznań od 5 500 zł do 12 000 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 12 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Rzeszów od 4 500 zł do 10 000 zł
 • Lubin od 4 500 zł do 12 000 zł
 • Szczecin od 5 000 zł do 14 000 zł
Operacje plastyczna nosa cena »

Usługa operacja plastyczna nosa jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.