Operacje plastyczne nosa

Synonimy: zabiegi korekcji nosa, operacyjna korekta wyglądu nosa, rhinoplastyka, korekta nosa więcej »

Filtruj wyniki
Wrocławul. Czechowicka 11

Centrum Medyczne Bieniek

ocena 4.7 / 5 (154 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Doktor Andrzej Bieniek, jak również anestezjolog fantastyczni, pełni profesjonalizmu, dbający o komfort pacjenta, pielęgniarki nad wyraz uprzejme, uśmiechnięte i dbające o samopoczucie." 
Częstochowaul. Meliorantów 3

Centrum Medyczne Suliga

ocena 4.7 / 5 (103 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Opieka super.Lekarz bardzo miły i sympatyczny człowiek.pielegniarki po zabiegu co chwile przychodzily i pytaly czy czegos nie potrzeba" 
Łódźul. Aleksandrowska 167

Este l'arte

ocena 4.5 / 5 (22 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"podobaly mi sie opinie w internecie które czytałam na temat fachowości obu panów chirurgów. Panie anastezjolożki i pani pielęgniarka sympatyczne i pomocne, wprowadzały miłą atmosferę, podały coś antywymiotnego przy narkozie. Dziekuje." 
Bydgoszczul. Nakielska 327

Stadmedica Centrum Medyczne

ocena 4.6 / 5 (43 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Bardzo profesjonalnie i przyjazne miejsce ;)" 
Wczytaj więcej wyników

Operacje plastyczne nosa - informacje

38 38

Im bardziej regularne rysy twarzy, tym większa uroda człowieka. Kiedy jednak szpeci ją krzywy lub garbaty nos, nie trzeba wpadać w kompleksy – można skorygować jego kształt chirurgiczne. Operacja nosa (rhinoplastyka) poprawia jego estetykę, czasem też poprawia oddychanie (w przypadku krzywej przegrody). Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, a zabieg trwa od 1 do 2 godzin.

Najczęściej chirurg wykonuje cięcia w przedsionku nosa i wtedy blizny są praktycznie niewidoczne. W czasie operacji stosuje się szwy wchłanialne. Lekarz usuwa garb lub prostuje przegrodę, następnie do przewodów nosa wprowadza setony, a na zewnątrz zakłada specjalny opatrunek. Przez kilka pierwszych dni wokół oczu widoczne są obrzęki i zasinienia, które znikają po ok. 3 dniach.

W polskich klinikach pracują najlepsi lekarze

Doświadczenie zawodowe dr Macieja Pastuchy (Klinika Chirurgii Plastycznej dr Maciej Pastucha, Dobra Szczecińska) sięga ponad 22 lat, a chirurgia plastyczna to jego pasja od lat 18.Najczęściej koryguje nosy garbate, z przerostem części chrzęstnej bądź z krzywą przegrodą. W zależności od przypadku operację przeprowadza w środku nosa (sposób zamknięty) lub u podstawy słupka (sposób otwarty).

Lek. med. Artur Zawisz (Ośrodek Chirurgii Plastycznej Artur Zawisz, Kraków) zdobywał umiejętności w Polanicy Zdroju pod kierownictwem prof. Kazimierza Kobusa. Jest niezawodny w operacjach pod mikroskopem – potrzebną wiedzę uzyskał, szkoląc się w USA, Francji, Hiszpanii, Rio de Janeiro i Wiedniu. Od 2003 roku  wykonuje skomplikowane operacje rekonstrukcyjne twarzy w klinice chirurgii szczękowo-twarzowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dr Maciej Kuczyński (Ośrodek Chirurgii Plastycznej Dr Macieja Kuczyńskiego, Lublin) to wiceprezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, przewodniczący polskiego oddziału ISAPS, członek IPRAS oraz biegły sądowy w dziedzinie chirurgii plastycznej w województwie lubelskim. Doskonalił się w swojej dziedzinie w Danii, Francji i Szwecji. Zajmuje się wszystkimi przypadkami wymagającymi korekty nosa – także asymetrią i nosami po rozszczepach. Wraz z nim w klinice pracuje dr n. med. Jerzy Jankau, chirurg plastyk oraz dr Katarzyna Kwiecińska, chirurg ogólny.

Doskonałe przygotowanie chirurgów plastycznych

Nie trzeba nikogo przekonywać, że dobry chirurg powinien umieć nawiązywać kontakt z pacjentem. W Poznaniu pracuje specjalistka, która potrafi to znakomicie. To dr Wiesława Ratajczak, właścicielka kliniki Medkorekta i członek ESPRAS. Specjalizowała się w zakresie chirurgii plastycznej w Polanicy Zdroju u prof. Kazimierza Kobusa. Jej prywatny gabinet to pierwsza prywatna poznańska placówka. Podczas wstępnej wizyty dokładnie opisuje pacjentowi możliwości poprawy wyglądu, a także ewentualne powikłania. W swojej klinice usuwa garbki, wykonuje korektę z osteotomią i modeluje czubek nosa.

Klinika Solumed (Poznań) oferuje pacjentom nowoczesne techniki chirurgicznej korekcji nosa, a także ciepłą atmosferę – ośrodek jest zarządzany rodzinnie. Kieruje nim dr Magdalena Karczewska, a zabiegi przeprowadza dr n. med. Tomasz Dydymski, specjalista I i II stopnia chirurgii ogólnej. Przez kilka lat pracował w Cleveland Clinic w USA, gdzie szkolił się pod kierownictwem prof. dr hab. Marii Siemionov. Kolejny chirurg placówki, dr Maciej Lichaj, to certyfikowany lekarz medycyny estetycznej oraz  członek Union Internationale de Medicine Esthetique.

Jeśli na zabieg pacjent przyjechał do Krakowa, ma szeroki wybór dobrych klinik i chirurgów plastycznych. Jednym z nich jest dr Marta Raczkowska-Muraszko (Gabinet Chirurgii Plastycznej Marta Raczkowska-Muraszko), absolwentka tutejszej Akademii Medycznej. To również specjalistka I stopnia z chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej, a do tego członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Korektę nosa wykonuje w przypadkach, kiedy konieczna jest likwidacja garbu, zmniejszenie nosa lub wymodelowanie koniuszka.

Podobne operacje przeprowadza również dr Piotr Wójcicki (Klinika Chirurgii Plastycznej prof. dr hab. Piotr Wójcicki, Polanica Zdrój).

Korekcja nosa w Polsce

Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga

Korekta nosa to jeden z zabiegów odmieniających życie ludzi – pacjenci klinik chirurgii plastycznej czują, jakby dostali nową szansę. Wreszcie mogą zapomnieć o kompleksach. Nic dziwnego, że na taką operację przyjeżdżają nawet z drugiego końca świata, wszak wrócą jako zupełnie inne osoby. Rhinoplastyka w Polsce jest dużo tańsza niż, przykładowo, w Wielkiej Brytanii, Norwegii czy Szwecji, więc turyści medyczni wolą korzystać z ofert polskich klinik. A jeśli przy tym wybiorą Warszawę, Kraków, Wrocław lub Poznań, jednocześnie spędzą urlop na zwiedzaniu zabytków czy spacerach po zadbanych miejskich parkach.

Operacje plastyczne nosa - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 4 000 zł do 29 000 zł
 • Wrocław od 1 500 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 4 500 zł do 15 000 zł
 • Katowice od 4 920 zł do 13 000 zł
 • Łódź od 3 000 zł do 13 000 zł
 • Poznań od 4 000 zł do 12 000 zł
 • Szczecin od 3 650 zł do 13 000 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 6 000 zł do 16 800 zł
 • Lubin od 5 000 zł do 12 000 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 9 225 zł
 • Lublin od 10 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje plastyczne nosa jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska