Operacje plastyczne nosa Poznań

Synonimy: zabiegi korekcji nosa, operacyjna korekta wyglądu nosa, rhinoplastyka, korekta nosa więcej »

Filtruj wyniki

Oferujesz operacje plastyczne nosa w Poznaniu?

Operacje plastyczne nosa Poznań - informacje

Kadra w Mandala Clinic Kadra w Mandala Clinic

Nos zbyt duży, krzywy lub po prostu niezgrabny, albo z garbkiem na samym czubku – defekt centralnej części twarzy rzuca się w oczy i szpeci. Nie sposób go ukryć, można go jedynie zaakceptować lub skorygować chirurgicznie, co czyni coraz więcej osób. W zależności od stopnia skomplikowania operacji podaje się pacjentowi znieczulenie miejscowe lub ogólne. Najczęściej procedura polega na korekcji części kostnej i chrzęstnej, a czas jej trwania wynosi 1- godziny.

Okres rekonwalescencji trwa ok. 6 miesięcy. Obrzęki i zasinienia operowanego obszaru mogą utrzymywać się przez miesiąc – w tym czasie zaleca się stosowanie zimnych okładów. Przez 3 tygodnie nie należy nosić okularów, a przez około 2-3 miesiące zaleca się unikanie wysiłku fizycznego i skrajnych temperatur.

Renomowane kliniki chirurgii plastycznej w Poznaniu

Decydując się na korekcję chirurgiczną nosa, zwaną także rhinoplastyką, pacjenci poszukują specjalisty odznaczającego się dużym doświadczeniem i wiedzą. Takich chirurgów nie brak w Poznaniu – mieście pełnym atrakcji turystycznych oraz nowoczesnych klinik z bogatym wyposażeniem sal operacyjnych. Zabiegi korygujące nos znajdują się m.in. w ofercie ośrodka Gromadziński Zespół Medyczny, a przeprowadza je kierujący kliniką lek. med. Artur Gromadziński, specjalista chirurgii plastycznej oraz chirurgii onkologicznej.

Korekcją nosa zajmuje się także dr n. med. Wojciech Chiciak (Specjalistyczny Gabinet Lekarski Chirurgica Plastica), specjalista w chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej, estetycznej i dziecięcej, a także współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Doskonalił się, pracując w jednej z najsłynniejszych polskich klinik chirurgii plastycznej – Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdrój. Doktor Chiciak jest pierwszym uczniem prof. dr hab. med. h.c. Kazimierza Kobusa. Przeprowadza operacje korekcyjne nosa i przegrody nosowej, stosując zazwyczaj metodę z cięć wewnątrznosowych. Obecnie współpracuje z kilkoma renomowanymi poznańskimi ośrodkami, w tym z prywatną kliniką chirurgiczną „Centrum Medyczne Św. Jerzego”.

W szpitalu w Polanicy Zdroju zgłębiał wiedzę z zakresu chirurgii plastycznej również dr n. med. Piotr Skupin (Skupin Klinika Ziębicka). Jest członkiem licznych towarzystw medycznych, wśród których można wymienić Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu operacji z zakresu mikrochirurgii oraz zabiegów z dziedziny chirurgii czaszkowo-twarzowej.

Do grona uczniów prof. Kobusa należy także dr Wiesława Ratajczak, specjalista chirurgii plastycznej przeprowadzająca zabiegi w poznańskiej Klinice Medkorekta. Należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Zajmuje się modelowaniem czubka nosa, usuwa garbki, a także przeprowadza całkowitą korekcję, włącznie z osteotomią.

Rhinoplastyka – sposób na kompleksy

BIOGENICA Klinika Piękna oferuje pacjentom małoinwazyjne zabiegi korygujące kształt nosa przy użyciu preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Dzięki procedurze lekarze uzyskują efekt podniesienia haczykowatego nosa oraz jego optyczne wyszczuplenie. Podczas zabiegu można również wygładzić nos z garbkiem. Pomocą pacjentom zajmuje się lek. med. Krzysztof Łuksza, członek kilku stowarzyszeń medycznych, w tym Europen Society for Cosmetic and Aesthetic Dermatology. Do zespołu medycznego kliniki należy również mgr Aleksandra Kowalczuk, kosmetolog, a także mgr Karolina Winiarska-Drygas, fizjoterapeuta.

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego i modelowanie skrzydełek nosa z jego użyciem oferuje także ośrodek Beauty Factory. Korekcję nosa przeprowadza lek. med. Jarosław Juska, specjalista chorób wewnętrznych oraz medycyny estetycznej. Posiada certyfikat ukończenia studiów podyplomowych na kierunku kosmetologia dla lekarzy, prowadzonych przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową.

Kolejna placówka to Prywatna lecznica CERTUS. Operacje z zakresu chirurgii plastycznej przeprowadzane są na Oddziale Zabiegowym, a zespół medyczny ośrodka zajmuje się m.in. zniekształceniami nosa powstałymi w wyniku urazów. Konsultacji pacjentom pragnącym skorygować nieprawidłowy kształt nosa udziela prof. Henryk Witmanowski, a także lek. med. Mikołaj Kubasik.

Korekcja nosa w Poznaniu

Sala operacyjna w Mandala Clinic Sala operacyjna w Mandala Clinic

Poznańskie ośrodki kuszą nie tylko bogatą ofertą zabiegów upiększających wygląd, ale i niskimi  w porównaniu z Zachodem cenami. Przykładowo, w klinice Solumed ceny operacji plastycznej nosa zaczynają się od 8 tys. zł, zaś w Wielkiej Brytanii za korekcję kształtu nosa osoba trzeba zapłacić co najmniej kilkanaście tys. złotych. Przykładowo, w londyńskiej Harley Street taki zabieg kosztuje 3000£-4000£, czyli ok. 13,8-18,4 tys. zł.

Znacząca różnica cenowa jest głównym motorem napędzającym turystykę medyczną do poznańskich klinik – tutejszych chirurgów odwiedzają nie tylko Brytyjczycy, ale i Szwedzi, Niemcy czy Duńczycy. Dla nich poddanie się operacji w Poznaniu wiąże się nie tylko z oszczędnością, ale i z możliwością wypoczęcia w atrakcyjnym turystycznie mieście. Miejsc do tego jest, począwszy od Jeziora Rusałka, a skończywszy na słynnym Jeziorze Maltańskim.

Operacje plastyczne nosa - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 4 000 zł do 12 000 zł
 • Warszawa od 4 000 zł do 29 000 zł
 • Wrocław od 1 500 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 4 500 zł do 15 000 zł
 • Katowice od 4 920 zł do 13 000 zł
 • Łódź od 3 000 zł do 13 000 zł
 • Szczecin od 3 650 zł do 13 000 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 6 000 zł do 16 800 zł
 • Lubin od 5 000 zł do 12 000 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 9 225 zł
 • Lublin od 10 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje plastyczne nosa w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne nosa w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Komentarze (1)

Małgorzata 2 lata temu

Witam.. Mam predyspozycje do zabiegu korekty nosa po wcześniejszych dwóch operacjach zatok, nosa.. Nastąpiło znieksztalecnie :( w jaki sposób mogę mieć zrobiona usługę na fundusz?? Odpowiedz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska