Operacje plastyczne powiek Częstochowa

operacja powiek, plastyka powiek, korekta powiek, blefaroplastyka więcej »

Operacje plastyczne powiek Częstochowa - informacje

Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga

Operacje plastyczne powiek polecane są osobom, które zmagają się problemem opadających powiek oraz tzw. workami pod oczami. Plastyka powiek (blefaroplastyka) polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z tej okolicy. Warunkiem koniecznym kwalifikacji do zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia i prawidłowe wyniki badań podstawowych. Procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. W przypadku zastosowania znieczulenia miejscowego pacjent może opuścić klinikę już parę godzin po zabiegu. Po operacji występować mogą niewielkie dolegliwości bólowe, a standardowy czas powrotu do aktywności zawodowej wynosi około 10 dni.

Plastyka chirurgiczna powiek w Częstochowie – gdzie można udać się na zabieg

W swojej ofercie blefaroplastykę ma lek. med. Ryszard Suliga, specjalista chirurg ogólny. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej. Ukończył m.in. kurs chirurgii plastycznej w Villa Bella Clinic w Salò (we Włoszech). Przeprowadza także inne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej twarzy, w tym plastykę powiek dolnych, górnych oraz procedury łączone (plastyka powiek dolnych i górnych). Wykonuje również m.in. operacje plastyczne nosa (poprawa wyglądu i funkcji) oraz plastykę odstających małżowin usznych. 

W Częstochowie operacje plastyczne powiek przeprowadza także dr n. med. Marcin Bieńkowski, specjalista chirurgii ogólnej. Doświadczenie zdobywał na Oddziale Chirurgicznym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr E. Warmińskiego w Bydgoszczy. Umiejętności doskonalił m.in. w największej klinice chirurgii plastycznej w Europie w Akademiklinikien (klinika profesora Per Heden'a w Sztokholmie). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego. Wykonuje plastykę chirurgiczną powiek górnych, powiek dolnych oraz jednoczasową operację powiek dolnych i górnych.

Na operacyjną poprawę wyglądu powiek udać się można do Prywatnego Szpitala Chirurgii Plastycznej Dr Olender w Żarkach Letnisku, która znajduje się 33 kilometry od Częstochowy. W klinice wykonywane są operacje plastyczne powiek dolnych, górnych i powiek dolnych i górnych jednocześnie. Oferta placówki z zakresu procedur z zakresu chirurgii plastycznej obejmuje również lifting twarzy, korekcję odstających małżowin usznych oraz plastykę nosa (np. korekcja nosa w części kostnej i chrzęstnej, korekcja nosa wraz z korekcją skrzydeł nosa z cięć zewnętrznych i wtórna korekcja nosa).

Cena operacyjnej korekty powiek w Częstochowie i w Genk

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

W Częstochowie za operację plastyczną powiek górnych i dolnych zapłacić trzeba około 7 000 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa. W Wellness Kliniek w Genk (w Belgii) wynosi ona 1 950 euro, czyli około 8 500 złotych.

Operacje plastyczne powiek - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 2 000 zł do 8 500 zł
 • Józefosław od 3 500 zł
 • Warszawa od 800 zł do 11 000 zł
 • Kraków od 800 zł do 7 500 zł
 • Wrocław od 599 zł do 10 000 zł
 • Łódź od 2 800 zł do 8 000 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 11 000 zł
 • Poznań od 600 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 2 000 zł do 9 450 zł
 • Rzeszów od 2 500 zł do 7 500 zł
 • Szczecin od 3 500 zł do 10 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 600 zł do 6 150 zł
Operacje plastyczne powiek cena »

Usługa operacje plastyczne powiek w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga plastycznego i lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne powiek w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.