Operacje przepukliny brzusznej Gliwice i okolice

Bezpośrednio w Gliwicach nie dysponujemy placówką wykonującą operacje przepukliny brzusznej, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 8 innych klinik z okolicy Gliwic. Operacje przepukliny brzusznej można przeprowadzić m.in. w Klinika Chirurgii Mazan - Centrum Chirurgii Plastycznej w Katowicach (25 km od Gliwic) w cenie 5 950 zł lub w Medicus Estetic w Tychach (31 km od Gliwic) gdzie cena za operacje przepukliny brzusznej wynosi 2 500 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki

Oferujesz operacje przepukliny brzusznej w Gliwicach?

Operacje przepukliny brzusznej Gliwice - informacje

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Przepuklina brzuszna jest jedną z najczęściej występujących dolegliwości tego typu. Aby ją usunąć, lekarz musi przeprowadzać leczenie operacyjne. Procedurę wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Małe przepukliny można usunąć poprzez bezpośrednie zszycie powięzi oraz tkanek w taki sposób, by zamknąć wrota przepukliny. Inne, większe zmiany kwalifikują się natomiast do operowania metodami beznapięciowymi, czyli do zaopatrywania ich bez łączenia tkanek pod napięciem. Wówczas bardzo często używa się specjalnych siatek, które zostają zamocowane w powłokach brzusznych poprzez szwy, przytwierdzające je do tkanek. Jeśli dokonywane jest otwarte zaopatrzenie przepukliny, często konieczne okazuje się umieszczenie kilku drenów w powłokach brzusznych. Przepuklinę brzuszną można także usunąć w sposób mniej inwazyjny, przy użyciu laparoskopu.

Operoacyjne leczenie przepukliny brzusznej w Gliwicach – gdzie się udać?

Na terenie Gliwic operacje przepukliny brzusznej oferuje Gliwickie Centrum Medyczne, gdzie w ramach Oddziału Chirurgii Ogólnej wykonywane są procedury likwidacji przepuklin brzusznych metodą beznapięciową albo z wykorzystaniem siatek. Specjaliści przeprowadzają tu pełną diagnostykę chirurgiczną, a w ofercie znajdują się także inne procedury z zakresu chirurgii jamy brzusznej, w tym cholecystektomia laparoskopowa i tradycyjna, wycięcie wyrostka robaczkowego i operacje chirurgiczne trzustki.

W Katowicach, oddalonych od Gliwic o niespełna 28 km, osoby z przepukliną brzuszną przyjąć może na chirurgiczne leczenie chirurg ogólny dr n. med. Grzegorz Kowalski, który specjalizację II stopnia uzyskał w 2003 roku. Należy do Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Towarzystwa Chirurgów Polskich a specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów laparoskopowych, w tym również operacji usunięcia przepukliny brzusznej. Ponadto wykonuje otwartą operację przepukliny oraz zabieg  beznapięciowy z wykorzystaniem siatki.

Także w Katowicach osoby, zmagające się z przepukliną brzuszną, mogą udać się na jej chirugiczne zaopatrzenie do Kliniki Chirurgii Mazan. Wykonuje się tam klasyczne operacje przepuklin w znieczuleniu podpajęczynówkowym. Ponadto, specjaliści mogą zaproponować pacjentom operację laparoskopową (przy jej zastosowaniu leczone są tu przepukliny proste, skośne i udowe) bądź zaopatrzenie przepukliny brzusznej metodą przezbrzusznego przedotrzewnowego wszycia siatki TAPP.

Ceny operacji przepukliny brzusznej w Gliwicach i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

W Canadian Specialist Hospital w Dubaju za klasyczną operację przepukliny brzusznej pacjenci muszą zapłacić 24 700 dirham (blisko 26 000 zł). W gliwickich klinikach natomiast cena podobnej  procedury wynosi około 2 000 zł.

Operacje przepukliny brzusznej - ceny w Gliwicach na tle innych miast

 • Wrocław od 3 000 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 2 400 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 6 300 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Tychy od 2 500 zł do 3 100 zł
 • Poznań od 5 000 zł
 • Warszawa od 4 200 zł
 • Katowice od 5 950 zł
 • Bydgoszcz od 4 200 zł do 7 000 zł
 • Szczecin od 5 000 zł do 6 000 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny brzusznej w Gliwicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska